Уволняване на бременна

  • 2 499
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 727
Майчета незнам какво да правя само плача Cry
Току-що шефа ми заяви че ми бил прекратен трудовия договор още от месец юли......представяте ли си а аз разбирам днес #Crazy а да не говорим че и вече излязах в майчинство от 4-08 2005
Какво да правя сега как ще си получавам майчинството ............направо се побърквам имам хиляди ? а шефа е много зает да се обади ГАДНЯР #2gunfire
Има ли други мами с такъв проблем и как са постъпили??
Поне вие ми отговорете че докато чакам шефа да се обадиможе да полудея #Cussing out

Последна редакция: чт, 01 сеп 2005, 18:01 от Godzilla

# 1
  • sofia
  • Мнения: 562
как така ти прекратява договора като си бременна?

# 2
  • Мнения: 727
ами ей така..........не виждал перспектива в това да ме оставя на работа #2gunfire

# 3
  • Мнения: 1 250
...
А предизвестие?

Прекратено на какво сонование - съкращение?

Що не се консултираш с юрист?
То щом те е махнал, работа там повече нямаш, но поне пари някакви да си вземеш

# 4
  • sofia
  • Мнения: 562
ами ей така..........не виждал перспектива в това да ме оставя на работа #2gunfire
хубаво, но няма право по закон мисля!
най-добре наистина се консултирай с юрист!
и не се тормози!нали сте живи и здрави това е най-важното!парите ще си ги взимаш така и така две години!пък като ти се успокои главата ще му мислиш!
сега бебето е най-важно та не се тормози и него да тормозиш зради тоя проклетник!
успех ти желая!и леко раждане че то наближило! Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 815
много неща не са наред в тая държава, но поне доколкото знам има действаща защита на бременните от подобни работодатели!!! Вече ти казах, че имаш право на две години платено майчинство- по 130 лв на месец, ако имаш трудов стаж от 6 месеца в годината преди забременяването. Не мога обаче да ти кажа от кого ще си ги получаваш- тези пари по принцип се дават от НОИ така, че сигурно директно от тях- А за работодателят ти- веднага му пусни една искова молба в съда, за това че те е съкратил бременна- тези искове минават по бързата процедура и в 99 процента са в полза на бременната. Даже освен, че може да искаш възстановяване на работа и изплащане на заплатите от юли до възстановяването- може да подадеш  и иск за парично обезщетение за стреса, който си преживяла по време на бременността като си разбрала за уволнението- консултирай се с юрист и направо я осъди тая гад!!

# 6
  • Мнения: 105
Спокойно-никой няма право да съкрати бременна-ползвате се с привилегии и облекчения по КТ. Търсете си правата, бе хора!
Виж чл.333-Закрила при уволнение.Може да те съкрати само с разрешение на инспекцията по труда,или ако сама си напишеш молба за освобождаване.

# 7
  • Мнения: 361
много неща не са наред в тая държава, но поне доколкото знам има действаща защита на бременните от подобни работодатели!!! Вече ти казах, че имаш право на две години платено майчинство- по 130 лв на месец, ако имаш трудов стаж от 6 месеца в годината преди забременяването. Не мога обаче да ти кажа от кого ще си ги получаваш- тези пари по принцип се дават от НОИ така, че сигурно директно от тях- А за работодателят ти- веднага му пусни една искова молба в съда, за това че те е съкратил бременна- тези искове минават по бързата процедура и в 99 процента са в полза на бременната. Даже освен, че може да искаш възстановяване на работа и изплащане на заплатите от юли до възстановяването- може да подадеш  и иск за парично обезщетение за стреса, който си преживяла по време на бременността като си разбрала за уволнението- консултирай се с юрист и направо я осъди тая гад!!
newsm26 newsm26 newsm26 smile3501

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Спокойно-никой няма право да съкрати бременна-ползвате се с привилегии и облекчения по КТ. Търсете си правата, бе хора!
Виж чл.333-Закрила при уволнение.Може да те съкрати само с разрешение на инспекцията по труда,или ако сама си напишеш молба за освобождаване.
Да, но ако е била на срочен договор /до определена дата или със срок на изпитване/ и е изтекъл срока, работодателя може да реши да не го поднови и тогава тя не е защитена по никакъв начин, няма значение че е бременна.

# 9
  • Мнения: 3 423
направи всичко възможно да го осъдиш този гад-как пък не го е грехота да те уволнява в такъв момент.плаче ми се като чета за такива работи .горе главата и не се давай Hug

# 10
  • Мнения: 727
Ох милички вече незнам какво да правя, само това ми трябваше точно сега.........а си мислех че всичко е наред
На постоянен трудов договор съм от 10.2004 и аз знам за тази защита за бременни но познайте какво отидах до Инспекцията на трудаи там ми казаха че ако искат винаги можло да намерят "вратичка" и да ме махнат от работа #Cussing out
Идва ми да ги претрепя всички........толкова агресия се е насабрала в мен че  #2gunfire
Такава реч съм си подготвила за шефа само чакам да се обади а ако не го стори утре ще го чакам строена пред офиса.........да видим къде ще избяга
Само се моля да не се отрази нещо на бебнцето ми че вече незнам на какво ще съм способна

# 11
  • Мнения: 1 250
Само не мистава ясно - ти болнични ли си била тези дни та не знаеш?
Или си ходила на работа и никой не ти е казал?

# 12
  • Мнения: 3 423
ако ще го чакаш пред офиса моляте не ходи сама -вземи таткото .пробвай наистина да говориш и с адвокат.за тия от инспекцията по труда просто нямам думи #2gunfire

# 13
  • Мнения: 1 744
Успокой се и си наеми адвокат - и те си знаят номерата - най - малкото ще намерят процедурни грешки. Нека той да тича насам , натам , а ти си почивай. Но при всички положения не оставяй нещата така. Търси си правата. #2gunfire

# 14
Наеми адвокат и го съди до дупка! Скапана държава! Аз и до сега се съдя с моя бивш шеф за майчинството си при каката.Осъдих го на двете инстанции, ама гадняра мръсен обжалва частта от иска за обезщетението за безработица в такива случаи- 6 работни заплати,минимални. И при мен е такъв случая. Не се предадох, но до сега не съм получила пари. Все пак си искам стажа-цели 2 години и колкото и дълго да е зная, че аз ще спечеля, а не той. И не знам кого си питала в Инспекцията по труда. Не е бил компетентен. Никой няма право да те пипа от момента в който мед. лице е установило бременността ти, независимо дали ти веднага си изтичала да му кажеш на този простак!
Търси си правата, но нека адвоката да ти поеме нещата, а ти се успокой. Това за бебето е най-важно!
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт