Нещо за сън?

  • 13 611
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте,кажете нещо за сън.Вземам хомеопатия.До скоро вземах ривотрил,но го спрях че нищо не прави той само ме тровеше.Искам нещо по безобидно което може да ме кара да спя добре.Благодаря ви много предварително!

Последна редакция: чт, 30 юли 2009, 11:02 от i81

# 1
  • София
  • Мнения: 1 094
Преди години имах проблем със съня. Спомням си, че вземах една лъжица акациев мед вечер преди лягане и сутрен след ставане.  Hug Разбира се и разходки сред природата един път седмично.

# 2
  • Мнения: 730
Консултация с хомеопат !

# 3
  • Мнения: 100
Моят опит е такъв - първо спираш кафетата или си позволяваш едно сутрин, вечер се стремиш да не извършваш работа, която да те затормозява психически и физически - максимално да се успокои организма. Преди сън - както са те посъветвали по-горе - лъжица мед, но разтворена в 1 чаша хладка вода или пр. мляко. Преди това вечерята ти трябва да е лека - нищо мн. мазно или мн. сладко и по-рано. Всеки свободен следобед, когато можеш лягай и затваряй очи - дори да не можеш да заспиш пак е добре, успееш ли да се успокояваш и отпускаш максимално през деня - после ще спиш и по-добре. Ако обичаш билкови чайчета - си прави винаги като се сетиш - маточина, мента, мащерка, рой бос и др. Сега в жегата може да си ги охлаждаш и да ги пиеш вместо вода. Много добре ми действа и 1 упсарин (аспирин) преди сън, сякаш ме отпуска. Въобще - максимум спокойствие. Успех!

# 4
  • Мнения: 36
Благодаря много!Много съм си разбил нервите и последно бях на ривотрил.Минах през много тежки неща бях се по закрепил и пак от начало всичко.ю Sad

# 5
  • Мнения: 36
Пробвах с мед и вода ама не става..нещо

# 6
  • Мнения: 10
Валериан (евентуално в комбинация с глог и мента)
Валидол
Мелатонин
Техника за емоционална свобода (Emotional freedom technique)
Масаж
Билки ... лайка, маточина, хмел ... потърси инфо и за други

# 7
  • Мнения: 936
Валериан (евентуално в комбинация с глог и мента)
Валидол
Мелатонин
Техника за емоционална свобода (Emotional freedom technique)
Масаж
Билки ... лайка, маточина, хмел ... потърси инфо и за други
Липса на стрес;
наличие на спокойствие;
отсъствие на проблеми и тревоги....
Пък и липсата на сън е възможност да си решиш някои проблеми, защото имаш време да мислиш, ...вместо да се притесняваш, че не спиш!

Иначе Мелатонина от аптеката е добро решение!.... но временно.

# 8
  • Мнения: 36
1 една година съм под голям стрес.И през какви ли не неща минах лекари много хапчета много и самоволно спиране не лечения и сменяне на друг специалист.Пред два месеца потърсих помощ като за последно от класически хомеопат.И имаше ефект но мисля,че пак всичко започва от начало..дали е че ме е много страх от лекарствата който ме доведоха до тук или от това че пак бързам.Пиех ровотрил и спях от него но усещах че ме трови и ме е страх от него започнах да пазя диети да се прочиствам та отлабнах повече спрях ривотрила по схема после го спрях от веднъж.И сега съм на хомеопатия ама нещо май...а имаше ефект преди месеци бях доста по добре.Имам страхове и съм много неспкоен не съм в състояние да работя и да се управям сам.Някак си ме удари в главата много и немога да правя нищо ходя като..Преди месец гледах филми като например Сикрет беше ми трудно да преработвам инфого самият ми мозък неможе да обисля забил е,но горе долу разбрах ама незнам какво стана сега съм пак кофти зрение,зле тажен не сигорен не стабилен и много смачкан.Немога да заспя добре неспокоен съм,а бях се по управил.Много системи ми вкарваха с глюкоза те ме вдигнаха на крак и малко като чели ми дойде в главата нещо,но ето сега пак след силни емоции и разни неща пак от начало..Имам един голям проблем май-от там тръгва всичко това е че несъм способен да правя това което можех и да имам самочувствие и вяра в себе си в околните и големият проблем е личният ми живот.Също немога да общувам добре с хора и съм тотал срив.Бях спрял да пиша и да търся помощ защото бях доста добре,но пак ме изкара нещо от релси.Също да спомена,че бях започнал и упражнения от рода на 5-тр тибетци и някой други.Но сега нищо не правя и нямам сили желние и най вече в главата го няма.Дали като 4 месеца седях сам и се мъчех и нямах никой до мен..а исках но не ми позволяваше главата и нямах достатъчно смелост..а има един голям проблем който немога да реша май той ме доведе до тотал срив.

П.с В момента пия хомеопатия и рескю ремеди ама нещо май..не действат или се пристрастих към тях..кажете някви начини взех книгата за ТЕС,но чета малко и забивам и спирам.Има човек който ми прави рейки май има ефект ама знам ли аз ли нямам търпение и все бързам за някъде да не опусна нещо май заради това в личният живот се бързах бързах да не го изпусна.Посещавах  Кръстова Гора имах напредък но тук от месец време ужас ужас.Имам тествете на Димитър Захариев,мой познат казва че е много доволен от него,но мен ме е страх много.Несъм решителен и немога да намеря баланса и да дам напред само цикля на едно място и миналото,но аз не се осъзнавам..

Сън ми трябва и храна и спокойствие,но не го намирам!

Благодаря ви много предварително! Praynig

Последна редакция: сб, 01 авг 2009, 16:48 от i81

# 9
  • Мнения: 936
...не съм способен да правя това което можех и да имам самочувствие и вяра в себе си в околните и големият проблем е личният ми живот.Също немога да общувам добре с хора и съм тотал срив.Бях спрял да пиша и да търся помощ защото бях доста добре,но пак ме изкара нещо от релси.
А да си мислел, вместо да даваш пари на хомеопата, да ги дадеш на някой добър психотерапевт???
Защото това, което съм цитирала от изказването ти говори точно за такъв тип помощ.

Ще ти препоръчам и още един филм - David Icke - Turning of the tide. Има го в колибка, в категория Човек и е преведен.
Едно съчетаване на идеите от филма и добра психотерапия биха ти помогнали доста! Hug

И намери това *нещо, което те изкарва от релси*, защото явно то те кара да зацикляш и да рецидивираш...

# 10
  • Мнения: 36
...не съм способен да правя това което можех и да имам самочувствие и вяра в себе си в околните и големият проблем е личният ми живот.Също немога да общувам добре с хора и съм тотал срив.Бях спрял да пиша и да търся помощ защото бях доста добре,но пак ме изкара нещо от релси.
А да си мислел, вместо да даваш пари на хомеопата, да ги дадеш на някой добър психотерапевт???
Защото това, което съм цитирала от изказването ти говори точно за такъв тип помощ.

Ще ти препоръчам и още един филм - David Icke - Turning of the tide. Има го в колибка, в категория Човек и е преведен.
Едно съчетаване на идеите от филма и добра психотерапия биха ти помогнали доста! Hug

И намери това *нещо, което те изкарва от релси*, защото явно то те кара да зацикляш и да рецидивираш...

Намерил съм го ама немога да го проумея...Смачкан съм много и съм безсилен,а до сега съм бил на ниво и много добра професия имах и добър професионалист с много опит и умения.

# 11
  • Мнения: 936
Намерил съм го ама немога да го проумея...
Не можеш или не искаш???
Защото думата *не мога* е само за оправдание и извинение пред себе си и околните! Що да се мъча да плувам нагоре, след като мога да се влача и надолу? Така ми е удобно, свикнал съм....
Осъзнай, че всичко, което е около теб го предизвикваш и самият ти. Както казват *Всеки сам твори собствената си реалност*! - и буквално, и преносно.

Препоръчвам ти и темата от този подфорум - Германска нова медицина.

# 12
  • Мнения: 390
L-Theanine/л-теанин, продават го без рецепта, на основата на зеления чай . Страхотно е, защото те отпуска и заспиваш, събуждаш се навреме т.е. рано и си отпочинал страхотно, пълен с енергия. Горещо го препоръчвам.

# 13
  • Мнения: 21
Съпругата ми е редовен потребител на този форум и ми прати този линк защото самия аз страдах от тежко безсъние в продължение на повече от 10 години. Регистрирах се специално за да отговоря защото съм чувствителен на съвети на тема безсъние от хора, които не са се сблъсквали "челно" с този проблем. При мен почна след уволнението ми от казармата, станах студент. Имаше и още един стрес с една девойка... Но сами по себе си тези неща не бяха някакви кой знае какви случки. Просто те отключиха болестта. И така лека полека се запознах с лекарства като диазепами, лексотани, барбитурати, седалгини и т.н. Почнах с конвенционална медицина, продължих с хомеопатия, иглотерапия, масаж, самовнушения, хипноза... Минах и през биоенерготерапевти, врачки и вся осталная сволоч. Не му се размина и на Петър Димков и неговите томове. Четях всевъзможни медицински издания и изпробвах все нови и нови тъпоумни рецепти за чайчета, медчета, магнитни води, спане на гладно, фрикции с вода и т.н. и т.н. Четях и книги. Предимно езотерични и философски за да разбера какво става с мен. Втриса ме като си спомня през каква помия съм минал. Цялата тази история ми се струваше абсурдна. Нищо не разбирах, а лекарите пък хептен, макар че гордо не си го признаваха. И си дадох сметка, че ще трябва все пак да се оправям сам. Проблемът е, че не мога да давам готови рецепти. Защото готовите рецепти са за повърхностни проблеми със съня. Убедил съм се, че такива рецепти дават или хора, които нямат хронично безсъние или си го имат и до ден днешен. Дълъг период от време се самонаблюдавах. Напипвах природата на тази напрегнатост и превъзбуда. Трудно ми е да го обясня защото процеса е много личен и не се поддава на описание. Почнах да си давам сметка за много неща от моя характер и светоглед. Опитвах се да не се самозалъгвам и колкото по-искрен бях със себе си толкова по-добри бяха и резултатите. Нямаше моментални чудеса при мен. Включените по спешност в употреба православни икони, ходене на църква и палене на свещи не ми помогнаха. Изпадах в яростни богохулства и се отказах... макар и не съвсем. Пренастройвах бавно ценностната си система. Проблемът на сериозното безсъние е проблем на светоглед. И тук искам да кажа, че бодряшката подкрепа от сорта "всичко можеш стига да го искаш" е ЛЪЖА и то доста вредна. Суперменската сила не помага при безсъние. Опитвам се да синтезирам какво се промени в мен, но ако го напиша звучи като клише, а то не е. Направи си искрена равносметка на живота до тук. Ако почустваш потребност да влезеш в църква и да се изповядаш не се колебай и го направи!

# 14
  • София
  • Мнения: 606
Аз минах през ада зимните месеци. Изправиха ме на крака - сутрин и вечер акациев мед, ТЕС и най-вече книгата Лечение с ангелите на Дорий Върчу. Общо взето тази книга промени доста неща в живота ми. В момента си спя спокойно. Препоръчвам я.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт