Пиано

  • 5 373
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 452
Имам желание да запиша Изабела на уроци по пиано "за обща култура". Тук наблизо имаме една съседка, к. преподава уроци по пиано; има съответното образование от Кралската Академия (така ми каза) и ми се стори приятна от разговора ни по телефона. Ще и преподава засега по 15 мин на седмица или 2 по 15 минути (иначе е по 30 минути на седмица). Това, което ме притеснява е, че държи да си купим пиано, за да можела Изабела да се упражнява вкъщи. Някой (особено Мира музикантка) може ли да ми даде малко съвет как да процедирам. Чудя се, защото както споменах имаме 2 цигулки и може с времето да се преориентира. Има ли смисъл да даваме пари за пиано, к. може да не ползваме или да се спрем на електронен инструмент като начало (зная, че не е добре, но е по-добре от нищо). Благодаря!

# 1
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ами ако имате възможност и място може да си купи6 . то не е ло6о . но като за на4ало може да и купи6 една йоника  - от наи- обикновените -  провери до колко ще се интересува малката и тогава вземи пианото . разликата естественпо е море - йониката е по непретенциозна (като звук ) .оба4е аз навремето все за една йоника си ме4таех (програмируема )- тя ми бе6е по интересна от пианото , понеже може6 да сменя6 звука , да добавя6 инструменти ,тактове . непрофесионалните оба4е имат малко функции . но на вас ще ви трябва само за на4ало може би.
други вариант е да ходите някъде на 4ас да се упражнявате - това не ти го препоръ4вам от ли4ен опит -мразех да ми казват кога "ще искам да свиря" . като ми купиха пианото бе6е ве4е друга работа.

# 2
  • Мнения: 2 452
ами ако имате възможност и място може да си купи6 . то не е ло6о . но като за на4ало може да и купи6 една йоника  - от наи- обикновените -  провери до колко ще се интересува малката и тогава вземи пианото . разликата естественпо е море - йониката е по непретенциозна (като звук ) .оба4е аз навремето все за една йоника си ме4таех (програмируема )- тя ми бе6е по интересна от пианото , понеже може6 да сменя6 звука , да добавя6 инструменти ,тактове . непрофесионалните оба4е имат малко функции . но на вас ще ви трябва само за на4ало може би.
други вариант е да ходите някъде на 4ас да се упражнявате - това не ти го препоръ4вам от ли4ен опит -мразех да ми казват кога "ще искам да свиря" . като ми купиха пианото бе6е ве4е друга работа.
Място дал господ, пари ще намерим, но все пак пианото е скъп инструмент, най-малко хиляда$; има ли смисъл да купуваме пиано на 4 годишно дете? Аз май не зная какво искам. Хем искам детето ми да се научи да свири на пиано, хем искам да го направи без инструмент. Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 9 894
Лаура, ами после можете да го продадете пианото.
Не бих подкрепила идеята за електронен инструмент, а най-вероятно и на учителката няма да й допадне идеята, ноо....това ще го решите вие :Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 452
Лаура, ами после можете да го продадете пианото.
Не бих подкрепила идеята за електронен инструмент, а най-вероятно и на учителката няма да й допадне идеята, ноо....това ще го решите вие :Simple Smile

Благодаря.   bouquet Аз затова събирам мнения, защото не ми е много ясно в момента как да процедирам.

# 5
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Боже ,аз като дете си ме4таех за пиано. Дори  баба ми и дядо ми искаха да ми подарят ,заЩото винаги съм била слухар4е и много исках да се нау4а да свиря с две ръце( така и не нау4их нотите,но можех да възпроизведа всяко неЩо ,което 4уех  Embarassed ) Само,4е майка каза "не", заЩото в двустайната панелка нямаШе място. И до ден днеШен ми става мъ4но като се сетя. После на сестра ми и подариха малка детска йоника на CASIO и аз обожавах да си налу4квам разни мелодийки на нея...
Лаури4ка,професионален съвет не мога да ти дам, Анка го е написала по_добре от мен. А непрофесионално:освен вси4ко друго,пианото създава много уЮтна атмосфера в дома като 4аст от интериора.

# 6
Аз бих ти дала съвет да вземете синтезатор/йоника.
Въпреки, че има разлика, това ще е по-инетересно. Аз съм ходила на уроци,
а в нас нямахме място за пиано, та притежавах синтезатор. Усещането
разбира се е различно, но струва няколко пъти по-малко.
Даже гледах цените тук, че имам мерак да си купя - около $200 започват с
възможност за запис на звук Peace

# 7
  • Мнения: 2 452
Много ви благодаря!

# 8
  • Мнения: 4 212
Ванина свири на пиано, всмисъл ходи на уроци, но нито имам място за пиано, нито съм сигурно 4е ще го продам после, затова ние направихме така.Купихме кейборд, в който има разли4ни варианти на зву4ене, единият от които е класи4еско пиано.Има орган и...... много други от които аз неразбирам. Тя свири, не професионалнао разбира се.
И аз свиря, само 4е на клавиатурата на компютъра  Laughing

# 9
  • Мнения: 843
 Пианото си е пиано:-)) Добре е и за развиване на слуха, особено при добър инструмент.
  Но пък чеденцето е мъничко .
        Като дете ги заврънках нашите  и дядо ми подари... Друг е въпросът , че свирих 2 години и ми писна. Моите деца не проявиха желание, дадох го под наем почти за символични  пари/ невероятно музикални дечица, на безпарични родители /и след 10 години го продадох на хората. Немски "Цимерман" на 32 години, но прекрасен инструмент. и каква сантиментална стойност..., но по- добре да се ползва от детенце, отколкото да ми стои като мебел.
        Разводних се. Можеш винаги да продадеш добър инструмент.
Не зная как е там... има ли начин да наемеш инструмент поне за година - две. Чак когато детето се понаучи, ще се види дали му е интересно.. и в кръвта.
        Като гледам годините на детето може да започнете с идеята на : miravmbd за подобието на акустично пиано.
          bouquet Хич не ти бях полезна, но пък какви спомени ми върнааа!


 Щерката ми е на 4 и половина месеца...  Ако след години ме заврънка за пиано ... ще-... ще се изям от яд:-))

# 10
  • Мнения: 2 452
Пианото си е пиано:-)) Добре е и за развиване на слуха, особено при добър инструмент.
  Но пък чеденцето е мъничко .
        Като дете ги заврънках нашите  и дядо ми подари... Друг е въпросът , че свирих 2 години и ми писна. Моите деца не проявиха желание, дадох го под наем почти за символични  пари/ невероятно музикални дечица, на безпарични родители /и след 10 години го продадох на хората. Немски "Цимерман" на 32 години, но прекрасен инструмент. и каква сантиментална стойност..., но по- добре да се ползва от детенце, отколкото да ми стои като мебел.
        Разводних се. Можеш винаги да продадеш добър инструмент.
Не зная как е там... има ли начин да наемеш инструмент поне за година - две. Чак когато детето се понаучи, ще се види дали му е интересно.. и в кръвта.
        Като гледам годините на детето може да започнете с идеята на : miravmbd за подобието на акустично пиано.
          bouquet Хич не ти бях полезна, но пък какви спомени ми върнааа!


 Щерката ми е на 4 и половина месеца...  Ако след години ме заврънка за пиано ... ще-... ще се изям от яд:-))

Учителката ми каза, че понякога хората тук продават стари пиана, които са били в семейството им с години (по-скоро десетилетия). Родителите остаряват, децата се опитват да продадат къщата и продават пиана на безценица, но за да си купим такова трябва да си наемем специалист; иначе може да попаднем на пълен боклук. Довечера ще разговарям със съпруга си; да видим той какво мисли. Много благодаря на всички. Наистина ми помогнахте. Естествено аз ще си взема решението, но имах нужда от информация.

# 11
  • Мнения: 7 430
Лауричка, аз също съм за пиано  Peace- било то на старо или не....както писа някой създава съвсем различна атмосфера - и на вас би ви отивало

...след време може да си направите дует с малката - ти на цигулка - тя на пиано Wink

# 12
  • usa
  • Мнения: 2 113
мойта голямата ходи на уроци вече шеста година, малката - четвърта. още нямат пиано, свирят на кийборди. свекърва ми ако и бях под ръка, щеше да ме изяде с парцалите... ама къде да го натикам това пиано???
но ако не се откажат девойките и тази година, ще трябва вече да намеря ъгълче за пиано, няма вече на къде  Thinking ...

# 13
  • Мнения: 4 244
Ах, каква тема ще пропусна!
Лаура, търси и пиано - равно по звук просто няма!
Ако не намериш и клавиновата (както Мира каза) върши работа!
Аз лично имах много старо пиано, но доколкото разбрах при пианата правилото като при цигулките не важи - т.е. колкото е по старо ,толкова е по евтино по много причини.
Ако имах начин нямаше да се разделя с моето и щях да си го докарам до отук, ама нейсе... ooooh!
Не търси руско пиано, гледай да е немско или няккакво друго европейско като производство
Руските пианаа имат един много кух звук

# 14
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Мда и аз съм за пиано. Свирих 4 години и се отказах, защото нямах пиано в къщи, а нямаше кой да ме води на тавана в културния дом да се упражнявам.

# 15
  • Мнения: 1 630
Учителката ми каза, че понякога хората тук продават стари пиана, които са били в семейството им с години (по-скоро десетилетия). Родителите остаряват

Лаура, за избора между пиано и синтезатор не мога да те посъветвам защото съм музикален инвалид.

За старо пиано  не забравяй да сложиш в сметките превоза и акордирането. Една приятелка и бяха подарили пиано на скоро за сина и. За превоза, качването до 2рия етаж и акордирането и бяха взели някъде 1500 евро.
Една колежка пък искаше да си вземе пианото от при майка си и беше провепявала и пак за такива суми ставаше въпрос - при нея май към 1000 защото искаше да го сложи па партера.
не знам как стои въпроса със новите пиана и дали транспорта е включен в цената

хайде пък после да ни поканиш на концерт  Wink

# 16
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Аз съм да има пиано. До късна възраст съм взимала уроци по пиано, въпреки че много ме помръзкваше и не се бях отдала на инструмента /твърде много хобита ../, но майка ми продължи настоятелно да вика учителката, за което съм й благодарна. Желанието идава и си отива...и после може пак да дойде....Доста несигурна работа е.......

# 17
  • Мнения: 392
Laura, az sam svirila 7 godini kato dete na piano i 3 god. v rock grupa. Kakto kaza Fidankata ot pianoto po-dobro nema, to e v osnovata na vsi4ki drugi instrumenti. Taka 4e ako imate vazmojnost vzemete piano istinsko, ne sintezatori i pro4ie el. svirki. Ako prodalji s drug instrument pianoto pak 6te i triabva.

# 18
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Лаура,
най-лесното нещо е да и купиш пиано, НО ...!
Според мен е още малка за да е сигурна , че ще свири на пиано. Брат ми завърши
муз.у-ще в Широка лъка , има 3 еднакви инструмента , ходи на уроци ,.. много пари се дадоха по учители  преди да го приемат и сега какво - вече 5 год. откакто е завършил  и неще и неще да продължава нагоре - университет и т.н. 
Хубаво е да може да свири на някакъв инструмент, но поизчакай малко за да видиш накъде ще се насочи. Може пък рисуването да и се отдаде повече  Wink

# 19
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Ако имах начин нямаше да се разделя с моето и щях да си го докарам до отук, ама нейсе... ooooh!

Aз пък как искам акордеона да си докарам Crazy

# 20
КОГАТО КУПУВАТЕ ПИАНО


1.отидете до магазина или дома на продавача и вижте дали инструмента е съхраняван добре- отворете пианото,проверете има ли торбичка против молци идали е запазена текстилната част.
2.проверете дали дървото е правилно съхранявано-има ли чаша с вода на дъното на пианото.попитайте дали пианото е местено на друго място-от преместването звукът се променя също.
3.отворете капака и вижте в какво състояние са клавишите и дали всеки от тях работи правилно-ако собственикът се възпротиви,това не е хубаво пиано.нормално е да искате всеки клавиш да работи,да издава ясен звук,да няма по-силен или по-слаб натиск от останалите клавиши.
4.проверете дали педалите не са повредени.
5.ако пианото е много близо до печка,парно или камина,не купувайте пианото.дървото се напуква от топлото и дори ако не видите процепи звучността ще е куха.
6.проверете има ли знак на производителя-обикновено е в края на клавиатурата вдясно.
7.ако пианото е старинно и има свещници,проверете дали са оригинални.
8.ако имате близък,който може да свири на пиано,помолете го да изпробва пианото и да изсвири нещо,помолете собственика да изсвири нещо,ако може.така най-добре ще прецените състоянието на пианото.
9.избягвайте да купувате пиано от еснафи,които гледат на музикален инструмент като шкаф.това не е мебел и грижите за едно пиано са различни от грижите за гардероб.попитайте собствениците от къде са се сдобили с пианото,кой е свирил на него.
10.погледнете дали колелцата на пианото са здрави,дали няма някое повредено и дали пианото е на равна основа.не купувайте пиано,което "куца".някои модели вече не се произвеждат и ако трябва да сменяте колелцата няма да намерите същото, ще трябва да смените всички колелца.
11.попитайте кога за псоледно е акордирано пианото, а ако сте в магазин дали можете да ползвате акордъор от магазина.по-добре е да платите малко по-скъпо за акордъор веднъж на 5 години,отколкото всяка година на евтин на лош акордъор.акордирането на пиано може да трае няколко дни,ако пианото е много старо и раздрънкано.ако има специалист с вас,попитайте го дали би купил пианото за себе си.
12.не се подвеждайте да купувате пиано с красива дърворезба само защото е красиво.ако не може да се възстанови лирата и клавиатурата е изкормена,можете да го купите само за украса,но не и да свирите на него
13.ако детето ви е наистина музикално,купете му истински пиано.грешната постановка от електрическата играчка може да осакати един талант.
14.попитайте детето си иска ли да се научи да свири и на какво би искало да свири.не го карайте насила и в никакъв случай не го бийте да свири на гостите.
15.ако детето предпочита друг инструмент,оставете го да избере само.



възраст за начални занимания по музикален инструмент:

пиано-4-8г
цигулка-4-7г
китара-8-10г
акордеон-6-9г
виолончело-8-10г
флейта-10-12г
ударни инструменти-12-14г
контрабас-12-14г
тромпет-13-15г
саксофон-13-15г
кларинет-10-12г
фагот-12-15г
обой-13-15г
тромбон-14-16г
туба-14-17г

# 21
  • Мнения: 392
Браво на гостенката, много е вярно всичко писано, авно е колежка smile3501 smile3501 smile3501 smile3501

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Лаура, ако бях на твое място, бих се опитала да заделя финанси за пиано. Спомням си моята детска възраст, когато пианото ми беше мечта номер 1. Имах пиано, свирих с удоволствие няколко години. После образованието ми тръгна в друга посока и не станах музикант, но пианото си го пазя, а и на уроците дължа много по отношение на общата музикална култура. Дават особена дълбочина на начина, по който изживяваш музиката, но това няма какво да го обяснявам.

Според мен най-добре е конвенционално пиано. (Може пък внуците ти да просвирят, ако не детето ти Simple Smile) Ако само ходи на уроци, без да свири в къщи, няма да може да усети нещата, както трябва - аз ходех в началото в друга къща за упражнения на пиано под наем и така и не можах да се отпусна, нищо не излезе).

Тази тема ми напомни колко много бих искала да си върна техниката и да свиря пак, но....
Успех на твоето детенце и дано да се наслаждава много на музиката (под каквато и да е форма) Simple Smile

# 23
Картичка, благодарим ти за подробното описание.
Леле колко много неща трябвало да се гледат. Аз не, че ще копувам, но тази чаша с вода за какво се поставя Embarassed Embarassed

# 24
  • Мнения: 4 244
Аз не, че ще копувам, но тази чаша с вода за какво се поставя Embarassed Embarassed
За да може дървото да попива изпаряащата се бавно вода и да не пресъхва, тъй като всяко пресъхване води до изкривяване на дървото и до промяна в звука и настройката - лирата не може да стои така изпъната и струните увисват

# 25
  • Мнения: 392
Леле колко много неща трябвало да се гледат. Аз не, че ще копувам, но тази чаша с вода за какво се поставя Embarassed Embarassed
Цитат
За да не пресъхва дървото от вътре, защото все пак е затворено пространство. Аз също държах постоянно пълен буркан с вода, особено през зимата се изпарява много бързо от радиатор, парно и пр. отоплителни истории

# 26
  • Мнения: 1 608
Лаура как постъпихте в крайна сметка?

# 27
  • Мнения: 1 214

възраст за начални занимания по музикален инструмент:

пиано-4-8г
цигулка-4-7г
китара-8-10г
акордеон-6-9г
виолончело-8-10г
флейта-10-12г
ударни инструменти-12-14г
контрабас-12-14г
тромпет-13-15г
саксофон-13-15г
кларинет-10-12г
фагот-12-15г
обой-13-15г
тромбон-14-16г
туба-14-17г



Не знам от къде е копирано това , но има известни грешки.На първо място за какви занимания става въпрос-професионални или за обща култура.Най-фрапираща е възрастта за започване на начални занимания по виолончело- 8-10 г.Не мога да се съглася (или е супер стара информация отпреди 100г  или  не става въпрос за това !)Правилното -5-7 години.Изключение е да се започне в по-късна възраст.За професионални занимания по пиано е абсурд да вземат дете на повече от 8 години.

# 28
  • Мнения: 1 761

Възрастта за започване на уроци по музикален инструмент е съобразена с физическото и психическото състояние на детето.Дете на 5-7 години не би могло да си носи само виолончелото.....Освен това първите години са и за това,детето да се научи как да се грижи за инструмента.
Ако детето ти е чак толкова едро, може и на 3 да го заведеш на урок.
Никой не може да предвиди дали от детето, тръгнало на уроци по музикален инструмент ще стане професионален музикант или ще се откаже след известно време.

Имам колежка от Консерваторията, която  е започнала да ходи на уроци по пиано на 12 години,преди това ходела на балет.Късната възраст за започване не и попречи да завърши успешно ТКДФ.
А и степента на музикалност и талант при всяко дете е различна.Работата на педагога е да се извлече колкото може повече от детските възможности, без това да става насила.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 249
Мой братовчед започна да свири на виола 11 годишен и преподавателите му имаха съмнение дали ще се справи с подготовката за музикалното училище, но детето успя, а сега е в консерваторията (но беше много мотивирано и обичаше/обича да свири).

# 30
  • Мнения: 1 214

Възрастта за започване на уроци по музикален инструмент е съобразена с физическото и психическото състояние на детето.Дете на 5-7 години не би могло да си носи само виолончелото.....Освен това първите години са и за това,детето да се научи как да се грижи за инструмента.
Ако детето ти е чак толкова едро, може и на 3 да го заведеш на урок.
Никой не може да предвиди дали от детето, тръгнало на уроци по музикален инструмент ще стане професионален музикант или ще се откаже след известно време.

Имам колежка от Консерваторията, която  е започнала да ходи на уроци по пиано на 12 години,преди това ходела на балет.Късната възраст за започване не и попречи да завърши успешно ТКДФ.
А и степента на музикалност и талант при всяко дете е различна.Работата на педагога е да се извлече колкото може повече от детските възможности, без това да става насила.

Е, то дете на 5-7 години не може и да излиза само.Разбирам от написаното до тук , че ти се занимаваш с музика.Аз също и дори преподавам.Та много добре знам каква е работата на педагога.Изключения като твоята приятелка са много редки (то ако става въпрос имам учителка , която е започнала да свири в 10 клас ).Но тук въпросът не опира до това дали може или не може да си носи инструмента , колко е едро детето ,или дори дали ще може да го настройва.Детските стави и пръстите са много по-податливи   във възрастта  5-6 години, а психологически децата възприемат заниманията с музиката с голям интерес.Това е основното заради , което се започва по-рано.З
А знаеш ли , че дете на 9-10  години свирещо на виолончело вече свири и в оркестър?

# 31
  • Мнения: 1 214
Мой братовчед започна да свири на виола 11 годишен и преподавателите му имаха съмнение дали ще се справи с подготовката за музикалното училище, но детето успя, а сега е в консерваторията (но беше много мотивирано и обичаше/обича да свири).

Виолата е много интересен инструмент ,неблагодарен и труден.Самият инструмент е голям предвид начина , по който се държи. и това преви свиренето на него трудно.Така  вицовете за виолисти винаги са на мода , както вицовете за блондинки.
Инструмента е труден , но както и при други инструменти , когато едно дете започва да свири , никой не знае в крайна сметка какво ще стансе кслед време.

Общи условия

Активация на акаунт