как кърмите и спите?

  • 1 904
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 381
Първите месеци ме беше страх да кърмя легнала. Все се притеснявах, че бебка не се е уригнала и ако върне да не се задави. Кърмех седнала, подпряна на възглавници и клюмайки с глава над момата. Откакто се научихме да се кърмим легнали ми е много удобно. И болките в гърба изчезнаха. Отначало се кърмехме легнали през даня. Когато се научихме се е случвало да заспя преди момата да се е пуснала от гърдата.

# 16
  • Мнения: 182
Аз също кърмя в легнало положение и ми е много удобно.Много често ми се случва сутрин, когато Нелката се събуди, слагам я да суче и се унасям. В началото ме беше страх, но сега спокойно си заспивам, а тя като се напапа си заспи и я преместя по някое време за всеки случай.

# 17
  • Мнения: 5 255
...обяснете ми какъв е номера?или пък аз много се шашкам?

Не съм се шашкала  Crazy
Кърмя седнала, а отскоро нощните кърмения почнах и легнала - ми то било удобно  doh
Не съм имала проблеми със съня - то и детето ми е добричко  smile3560

# 18
  • Мнения: 2 467
Сутринта кърменето в 5 часа се реших да пробвам легнала Simple Smile)) Ми то верно голяма благинка! Само малко трудно се намистаме с беба и 5 минути пъшкаме и двете докато си намерим удобната поза Simple Smile

Много целувки от нас с малка Жанета и благодаря че ви има!  Hug

# 19
  • Мнения: 1 586
Да не би да съм аз тази твоя приятелка? Mr. Green

Тц, не си. Но не очаквах, че сте толкова много практикуващите този начин на разбуждане Simple Smile

# 20
  • Мнения: 3 926
Мен ме беше страх да не го задуша само първите няколко седмици и тогава го кърмех нощем само седнала. Беше кошмар, само клюмах на стола Twisted Evil След това започнахме да се кърмим само легнали, единствено като сме някъде навън седя и ми е много, ама много неудобно. Нощем не спи в нашето легло. Като се размрънка го взимам при мен, той започва да яде, а аз заспивам. По някое време се събуждам и го местя в неговото легло. Като е при мен, както съм легнала така се събуждам след някой и друг час. Явно подсъзнателно помня че не трябва да шавам много-много, защото иначе много се въртя като съм си сама.
Ей това все едно аз съм го писала. Нашата хубостница дори не иска да спи на една страна. Откакто си я взехме от родилния дом само няколко вечери успявахме да я задържим на една страна - иначе все по гръбче си спи, че дори и главата й не е на една страна. Това много ме притесняваше в началото, но сега вече й имам доверие (както и вяра, че Господ я пази). Между другто като се кърмим легнали като се събудя, дори да е пуснала гърдата си спи на една страна, та съм по-спокойна така Simple Smile

# 21
  • Мнения: 4 242
Изобщо не е страх! Като знам че е до мен спя по-леко. Мисля че за седмица най-много всяка майка може да свикне (ако иска разбира се). За мен това е по мързеливия начин, спя по-добре и по-дълго. Вече почти не се будя нощем, нито помня кога и колко пъти съм кърмила Laughing
Тази статия много ми помогна, успокои и разясни доста неща!

# 22
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Аз я вземам вечер и отиваме в хола, където съм си приготвила едно олекотено одеало разпънато върху люлеещия се стол, така че бързо се пъхаме под него, и така кърмя седнала, люлеейки се, с глава върху възглавница и често заспивам в тази поза , гушнала бебето и се намирам така чак на сутрнита.
Иначе в леглото вечер няма място за мен и бебето и мъжът ми, така че легнала кърмя рядко, само следобед, но и тогава им се случва да задрямам...

# 23
  • Мнения: 3 591
Тука от родилното ни научиха как да го вързвам голо на голо за мене и главичката да му е на гърдите ми. И так си спяхме първите седмици. Не си спомням да съм се събуждала newsm78 то си сучеше когато му се яде  аз докато спя... като стана по шевливо пак си спяхме голи с бебето в леглото и то само си намираше гърдата. Случвало се е и да го слагам майду гърдите си по корем като беше много малко - то там пак си сучеше когато иска и аз си спях. Не съм се замисляла как и кога се е уригвало...
Ама това със ставането и сядането ...то ти кога ще се напиш ако бебето се събужда примерно всеки 1 час ? #Crazy

# 24
  • Мнения: 2 467
Ама това със ставането и сядането ...то ти кога ще се напиш ако бебето се събужда примерно всеки 1 час ? #Crazy
Няма спане! Беба е на 1 месец вече и не ми се е събрало повече от 3 часа сън наведнъж досега.
Мамчета, как кърмите легнали? Нещо много зор виждаме с беба! Неможем да си намерим удобна поза май  newsm78 Доста труд хвърляме и двете, докато се наместим, в резултат беба се изнервя и мрънка, омазваме се в мляко до ушите и двете!

# 25
  • Мнения: 2 784
Аз не спя с Калина, вземам я в леглото на второто нощно хранене в 5 часа(педито казва, че е първо сутрешно  Rolling Eyes), тогава обикновенно е будна, цоква, върти се между мен и татито, аз я усещам в просъница, после се обръща по корем и заспива между нас. Не искам да я свиквам да спи в нашето легло, но липсата на сън много ми тежи. Досега не се е случвало някой да я затисне, амкар че в началото много ме беше страх.

# 26
  • Мнения: 1 216
Четох статията в библиотеката!
През последните 2 години обаче заради зачестилите нещастни случаи на задушаване много от световните педиатрични общества преразглеждат становището си за споделянето на леглото с бебето.
Препоръките на Английското здравно министерство и на Канадската педиатрична асоциация, както и на Американската организация за защита и безопасност на потребителите е, че най-безопасното място за бебетата на възраст от 0-6 м е кошарата на ''една ръка разстояние'' в стаята на родителите.

Нашата бебка последно време трайно се намества в нашето легло. Досега през нощта поне си спеше в кошарката. От около седмица обаче след ''големия сън'' отказва да заспи в нейното легло - започва едно въртене, мрънкане, проплакване - докато не я взема и сложа на нашия креват.

Аз спя по-добре, когото тя е в леглото си. Така съм много по-спокойна и не ми е тежало да ставам за по десетина минутки 2-3 пъти на нощ.

Сега заспивам на една страна, докато тя суче и после често си оставам така, от страх да не мръдна и да не я затисна и се събуждам схваната. Отделно ако я сложа от моята страна, се притеснявам да не падне, защото вече се обръща, а ако я сложа между нас, ме е страх мъжът ми да не я затисне като реши уж да ме прегръща.

Ще търся начин  Naughty- всеки в кревата си!




# 27
  • Мнения: 516
От край време,след като Ники се събуди към 1.30h през ноща,го взимам в леглото си.
Той су4е в просъница и аз продължавам да спя.
Досега сме нямали проблеми да го натисна докато спи при мен - аз спя много леко и усещам всяко негово движение.
За мен ,ще е много по-спокойно,ако се нау4и да спи цяла нощ в креват4ето си,ама за сега няма подобни намерения.

# 28
  • Мнения: 4 242
Ето така спим и се кърмим двечките вече много месеци. Това е от горната гърда, от долната е още по-удобно. Laughing

# 29
  • Мнения: 2 959
От 5 мес. спя с дъщеря си и я храня почти в полусън когато иска тя сама вдига потника и започва. След това само прескачам от другата страна на матрака за следващото ядене.

Общи условия

Активация на акаунт