как кърмите и спите?

  • 1 905
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 738
Просто винаги като кърмя в легнало положение и се сдобивам с рагади Sad
И аз бях така, но не престенах да опитвам и след втория месец неща се промениха. Аз ли му хванах цаката или защото бебето беше пораснало не зная но откак кърмя легнала забравих какво е безсъние  Hug ЧУДО ЧУДО !!!! Спя и кърмя! Спрях и да го оригвам в ранните сутрешни часове.

А относно позата, за да не си опира носа в гърдата ми и да не се задуши го слагам не успоредно към мен а под лек наклон. Май не го обясних вного разбираемо, но може да се види тук http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=5970&AlbumId=14588

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 603
И ние се кърмехме легнали в началото, после започнах да ставам, защото се доизцеждах. След като прочетох постингите ви се сетих колко благо беше той да цока, аз да спя. 10х, от снощи пак сме легнали и не ме е страх, че ще го затисна

# 32
  • София
  • Мнения: 2 901
От втория месец и на мен ми дойде ъкъла и кърмя легнала нощем, а напоследък и няколй път денем, че само така се разсейва любопитката по-малко (като изключим, че като чуе шум или баща си да говори някъде зад мен, се надига почти-безуспешно да види над рамото ми).

За начина: Като я чуя да мрънка, я вземам от креватчето и си я гушкам и целувам няколко секунди, защото ми е много сладичка, а тя като пиявица се захваща за каквото намери с уста. Но това няма нищо общо с начина на кърмене, а той е: слагам я на леглото по гръб и докато легна до нея, тя се обръща настрани към мен и ме засмуква, ама точно където трябва - но това е бебе факирче, пропуснах да кажа - от родилния дом си цока и до ден днешен не знам напрегната гърда какво е. Значи лягам така, че долната ми ръка да минава плътно над главичката й. Тя суче от долната ми гърда, а аз си лежа на възглавницата и понякога...  Hug заспивам и се събуждам, а тя е вече легнала по гръб и спи. Понякога започва да се гърчи докато суче - това е знак, че или трябва да я оригна (но по-рядко) - ставам и я надигам и тя мощно се оригва на момента, или че млякото в тази гърда е свършило и трябва да дам другата - но рядко храня и от двете.  Едно време я местех от другата страна, но от месец и нещо и аз като Мери се привеждам леко към нея и тя засуква от горната. Когато тя заспи на гърдата или аз се събудя и тя вече спи по гръбче, ставам и я местя на креватчето й, но БЕЗ ДА Я ОРИГВАМ И БЕЗ ДА Я ИЗПРАВЯМ, просто легнала, като тава я нося. Че иначе се започва едно приспиване после - тя се разсънва и т.н. Та така...

Не ме е страх да не я затисна, ако заспя - може би майката има някакъв инстинкт за съхранение на сукалчето си, но някой път не мога да заспя, защото съм легнала неудобно и ме боли гърба - например ако татито е далеч в леглото и не съм се подпряла на гърба му. Но няколко пъти ми се е случвало да се събуждам и да се чудя къде е  - забравила съм, че съм я преместила - един път даже питах в просъница мъжа ми къде е бебето, а той  #Crazy тъкмо си лягаше! Някой път подскачам и се събуждам с убеждението че съм паднала върху Бибка, ама... все когато нея я няма!

# 33
  • Мнения: 1 383
Аз първо слагам бебчо в кошчето, но след първото нощно хранене го оставям при мен. Държа го с ръка до тялото си и спим така гушнати. Само ме притеснява това, че не си намира сам зърното, ами трябва аз да му го пъхам, и аз заспала, и той заспал, не можем да се нацелим и той силно негодува от това. Също, ако му дойде силна струята, често пуска и трябва аз да му подавам гърдата и това тотално ме разсънва. Кога вашите бебета се научиха да се оправят сами? Големият ми син рано го отказах от нощното хранене  и нямям впечатления.

# 34
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Някъде към края на втория месец се научи сама да си намира зърното,без да се буди напълно - има надежда и за вас Wink

# 35
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Към края на първия месец започнах да кърмя легнала ( не съм сигурна точно кога, но беше преди 40-тия ден). Преди се схващах от седящата поза, независимо колко възглавници си подлагах. По съвет на една приятелка се пробвах - е, в началото срещах доста трудности, но послееее Grinning И аз като Валентина давам и от двете гърди без да се местя.
Когато не ми одваше отръки, първо го гушвах и той засукваше и в тази позиция лягхме бавно заедно, като си изваждах ръката от под главичката му и я слагах над (дано си ме разбрала)!

Не се отказвай от опитите, защото така ще разбереш какво удоволсвтвие и удобство е да кърмиш  Grinning

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт