до мамите раждали секцио

  • 2 583
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 277

Да, същото е. Благодаря Simple Smile

# 16
  • Мнения: 7 803
още едно питане кога свалят катетъра

# 17
  • София
  • Мнения: 5 289
Мен ме оперираха вечерта и на другия ден на обяд ми махнаха катетъра,след това дойде рехабилитатор и започнах да ставам.

# 18
  • Добрич
  • Мнения: 958
Моята операция беше сутринта в 9:30. Катетъра щяха да ми свалят същата вечер, но за по-голямо удобство ми го оставиха до сутринта. Не, че ми беше много удобно, но все пак не можеш да ставаш и нямаш избор.
По-принцип го свалят, като ти махнат системите.
Успех!

# 19
  • Мнения: 1 613
още едно питане кога свалят катетъра

Моя го свалиха след 24 часа.

# 20
  • Мнения: 2 609
..........2-3 дена преди секцио се проверява как стои въпроса с матката иако маточната шийка е напълно затворена се прави т.нар. ръчна дилатация - образно казано гинеколога с пръсти разширява шийката....усещането не е от най-приятните, ама най-много ти се пишка. Същото се прави и деня преди секциото и общо взето успяват да докарат до 2-3 см разкритие.

При мен такова нещо нямаше,а нямах ама никакво разкритие Thinking
Бях с пълна упойка...,нещо по време на операцията ако са правилиии.... newsm78
Сироп за кашлица обаче пих,така ме бяха скопосали,че цяла зима ме боля гърлото,че и сега чат-пат ooooh!,един сладолед немога да изям,кат' хората
Катетъра ми го махнаха на следващия ден

# 21
  • Мнения: 5 468
още едно питане кога свалят катетъра
Когато те изкарат от реанимация.
На мен ми биха обезболяващи инжекции с аналгин вътре и болка не съм чувствала. А преди секциото нищо не съм пила. Обезболяващите ми ги слагаха, само когато исках.

# 22
  • Мнения: 46 438
още едно питане кога свалят катетъра

На мен ми го свалиха след като ме раздвижиха, преди това няма смисъл, защото все пак трябва да можеш да отидеш сама до тоалетната Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 6 768
Лелеее,колко сте изписали.Ама защо сте пили сироп за кашлица? Shockedнещо не ми е ясно на мене....
Катетъра ми го свалиха точно преди да ме накарат да стана да се раздвижа...Ами на мен всъщност не са ми правили гинекологичен преглед преди секциото,ака че не са ми разтваряли шийката,а и нямах разкритии,по данни 5 дни отпреди секциото.Освен по време на операцията да са я поразтворили.Иначе видях,че ми натиснаха корема,за да проверят дали изтичат лохии.

Последна редакция: сб, 03 сеп 2005, 09:38 от bubata

# 24
вземахте ли някакви медикаменти докато бяхте в болницата и след това
и как точно отварят шийката

Шийката се отваря от оператора по време на самото секцио и така се осигурява добро дрениране на лохиите. Ако жената вече е имала достатъчно разкритие - достатъчни са 3-4 см и в хода на разкритието се е наложило секцио, тогава това не се прави, защото е достатъчно, за да могат да изтекат лохиите спонтанно.

# 25
  • Мнения: 5 577
Я кажете - за какво изобщо се слага нещо в гърлото?  Embarassed

Хич не ми стана ясно...пусто любопитство, искам да знам...

# 26
  • Мнения: 811
И на мен май ми предстои секцио и честно казано за пръв път чувам за слагането на катетър  Embarassed Искам да питам ( колкото и глупаво да ви звучи  Rolling Eyes ) кога го слагат тоя катетър, през пикочния канал ли го вкарват и дали боли като стои там  Tired newsm78

# 27
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Пих обезболяващото Солпадин, но по мое желание.

Аз и всички момичета след секциото 5 дни ни даваха антибиотик, първите 3 дни венозно, останалите 2- на хапчета.

# 28
  • Мнения: 46 438
И на мен май ми предстои секцио и честно казано за пръв път чувам за слагането на катетър  Embarassed Искам да питам ( колкото и глупаво да ви звучи  Rolling Eyes ) кога го слагат тоя катетър, през пикочния канал ли го вкарват и дали боли като стои там  Tired newsm78

На мен ми го сложиха на операционната маса, ако ти уцелят номера не боли, аз не съм усетила нищо нито при слагането, нито при махането. Докато е в теб пак не усещащ нищо, иначе е много странно, на мен ми хареса, лежа си и не става до тоалетната, а и бях на системи- от тях нито усещах глад, нито жажда- с една дума пълно обслужване  Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 717
Я кажете - за какво изобщо се слага нещо в гърлото?  Embarassed

Хич не ми стана ясно...пусто любопитство, искам да знам...

При пълна упойка се налага интубиране, т.е. вкарване на тръба, чрез която се диша.

Общи условия

Активация на акаунт