На път за.... удома

  • 1 281
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 244
На път за децата по стечение на обстоятелствата минах през половин България.
Истинската България - тази за която всички си спомняме с умиление и носим в спомените си в най трудните си мигове
Посрещна ме една приятелка с мъжа си на летището. Маправихме едно отклонение на юг до границата ни с Турция. В едно забравено от Бога място наречено Странджа.
Точно тук намерих истински хора - българи легенда.
Хора които те посрещат на прага с истинска усмивка, слагат ти софрата без да те питат гладен ли си и ти предлагат напитка без да те питат жаден ли си. В дома си ухаещ на уют, на труд и пот, на чубрица и чесън, на прясно издоено топло още мляко и на варосани стени.

Не исках да си тръгвам, защото тук далеч от цивилизацията се почувствах повече удома си отколкото с родния си дом в града. На изпроводяк ме дариха и накичиха като за сватба но най страхотния подарък за мен беше една топла майчинска прегръдка, която запазих в сърцето си.

Подарявам и на вас късче от тази България за да си стоплите сърцата.  Hug

# 1
А мерси Фиданчице. Дай боже всекиму такива мигове Hug
А не казваш за челедта как те посрещна. Да не те игнорираха  Flutter  Whistling
Ама ти голям завой си направила преди крайната точка Mr. Green

# 2
  • Мнения: 4 244
А мерси Фиданчице. Дай боже всекиму такива мигове Hug
А не казваш за челедта как те посрещна. Да не те игнорираха  Flutter  Whistling
Ама ти голям завой си направила преди крайната точка Mr. Green
Аз мислех за тях отделно да пусна тема  Thinking

# 3
  • Мнения: 4 244
В село Факия - на острещния хълм се виждаше Турция. Мернах само един митничар и една караулка от време оно която май само събираше пътен прах

# 4
  • Мнения: 1 854
Фиди,
достоен е начина,по който оценяваш,усещаш и преживяваш видяното Hug
Приемам подарька ти-кьсче от тази Бьлгария и вече чувствам сьрцето си по-сгрято Heart Eyes
Благодаря ти и се наслаждавай!

# 5
  • Мнения: 978
Деби ти в Бг ли си? Не знаех.

# 6
Фиданкеее, как само си го описала Hug Разплакаме  Embarassed  Rolling Eyes
Дано преживяното грее сърцето ти за дълго напред Praynig

# 7
  • Мнения: 513
Kатерино, пак ми са дорева!  Hug

# 8
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Дебеееее,ама си едно миткало..... ooooh! Баба ми казваШе  " Вагарец имаШ в гаЩите"  Wink
Благодаря ти   Hug за това,4е ме върна назад във времето и видях онази България,която помня от детските си години ,на село при баба и дядо и ,която за съжаление дъЩеря ми няма никога да изживее  Confused

# 9
  • Мнения: 368
Деби,
Продължавай с "пътеписа". Хубаво е да четем хубави неща за родината(а и не само за нея). Весело изкарване на родна земя! bg

# 10
  • Мнения: 508
Ейййй...ра3плака ме Cry
Искам и а3 в Бьлгарияяяяя

# 11
  • Мнения: 24
Факия-много хубави спомени имам от там.За съжаление,старците, на които гостувах са вече покойници.Къщата им беше на края на селото.До там се стигаше по черен път ,ограден с плет.Спомен от преди 20 години,а така ясно изникващ  в мен.Спомням си козите,млякото ,котките на стопанката,спомниам си и летните прожекции в киното.Сещам се и за войника ,миещ си главата с веро на селската чешма. ...отплеснах се....

# 12
....Сещам се и за войника ,миещ си главата с веро на селската чешма. ...отплеснах се....
Ще си кажеш ти, всичко ще си кажеш Flutter Mr. Green

# 13
  • Мнения: 1 278
Факия? А близо ли е до Сладун?

# 14
  • Мнения: 24
Аз дето ще си кажа,ами гледам ,че вчера е имало рожден ден у вас.Да ти е здрава  и щастлива рожденичката! newsm59
Айде пускай снимките!

Общи условия

Активация на акаунт