ЗА или ПРОТИВ лапароскопията

  • 3 187
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
мисля да се подложа на лапароскопия защото мисля че това е най надеждния метод за установяване на безплодието според вас какви са плюсовете и минусите на тази процедура

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 776
Правилно мислиш  Peace Ако е такава и препоръката на доктора ти,не се колебай изобщо.Това е най-добрия метод за оглед на коремната кухина,матката,маточните тръби  и за диагностициране на редица заболявания при стерилитет.Да не говорим ,че чрез томи метод вече и се лекуват някои от тези заболявания.
Може би единствения минус е,че все пак е операция  Peace
Аз имам правена такава операция,чрез която се установи извънматочната ми бременност  Peace

# 2
  • Мнения: 195
тежко ли е възтановяването

# 3
  • София
  • Мнения: 23 147
тежко ли е възтановяването
Не.
Аз след 2 седмици бях на море.
Плюсовете zabche ги е изброила, според мен минуси няма в тази процедура.

# 4
  • Мнения: 1 186
лапарото е щадаща процедура в сравнение с други операции.
аз също нямах никакви проблеми и 3 седмици след това пътувах в чужбина на море. Peace
успех

# 5
  • Мнения: 98
Аз също съм за лапарото , защото 5г. ми казваха , че всичко ми е наред, никой лекар не ми каза да направя лапаро , за което съжалявам. Миналата година се подложих на лапароскопия и проблема цъфна - непроходими маточни тръби. Тази година пак правих лапаро за прекъсване на тръбите за да съм готова за инвитро процедурата наесен. Няма нищо страшно и възстановяването е бързо.

# 6
  • Мнения: 195
надявам се да е така защото разбрах че имало опасност от одраскване на органите и можело да се стигне и до сраствания а най - ми е притиснено заради упойката

# 7
  • Мнения: 646
Срастванията след лапарсокопия са малки.
Само предупреди да не ти пипат яйчниците - т.е. т. нар. фенестрация .
Упойсата при всеки действа различно, но като цяло мина бързо даже и да имаш проблем - проблема е гадене, пъвръщане...Ако имаш аларгия към нещо задържително ще го кажеш на анастезиолога преди операцията.
Успех!

# 8
  • Мнения: 1 186
надявам се да е така защото разбрах че имало опасност от одраскване на органите и можело да се стигне и до сраствания а най - ми е притиснено заради упойката
направи си тест за упойката. ако трябва си доплати по скъпа и така. аз не съжелявам, че доплатих и нямах никакви проблеми след това. Peace

# 9
  • Мнения: 195
Срастванията след лапарсокопия са малки.
Само предупреди да не ти пипат яйчниците - т.е. т. нар. фенестрация .
Упойсата при всеки действа различно, но като цяло мина бързо даже и да имаш проблем - проблема е гадене, пъвръщане...Ако имаш аларгия към нещо задържително ще го кажеш на анастезиолога преди операцията.
Успех!
защо тази фенерстация страшна ли е

# 10
  • Мнения: 646
Е, чак  страшна не е, но не е желателна.
Има доста писано по въпроса в интернет.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 123
и аз съм за лапарото ,а в моят случай точно фенестрацията много помогна,макар и да има много негативни мнения за нея.

# 12
  • Мнения: 646
Да, явно зависи от случая.
Ако ще забременяваш нормално - добре, но ако си за инвитро май май фенестрацията не е добър вариянт.
Май повече ще те объркаме така с мнеията си  Cry, за което аз лично се извинявам.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
При мен фенестрацията доведе до изчерпан яйчников резерв. Все пак зависи явно от случая. Като цяло казват, че е остарял метод. Иначе самата процедура /лапароскопията/ е лека и възстановяването бързо.

# 14
  • Мнения: 170
Чета думите ви и съвсем се обърках.  Confused Предстои ми евентуално лапаро. При мен проблема е голяма киста на единия яйчник. Вече съм трети месец на противозачатъчни, не ефект нулев. И наесен ще правя лапаро. Казвате, че имало опасност от одраскване на органи и евентуални сраствания??? Ох, сега вече се плаша да правя лапароскопия........какво ще ме посъветвате?

Общи условия

Активация на акаунт