Виетнам - кажете ми важните неща за там

  • 2 881
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 123
Предстои ми пътуване до таз далечна страна  Laughing. Командирована съм за 5 дни, хотела ми е платен.
Много моля, някой, който е ходил там да ми каже какми пари да си нося, има ли нещо, което трябва да знам ... таксита, пазари ... такива работи

много ще съм благодарна   bouquet

# 1
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Във Виетнам бях в далечната 2002 година командировка, за 10 дни..
Направи ми смесено впечатление страната, ние кацнахме в Ханой и на следващия ден имахме полет до Хошимин.Влагата е страшна, има и комари.
Валутата във Виетнам май бяха някакви долари, не си спомням, защото всичко ни беше платено и аз май нищо не купих, пазарите започват от 5 сутринта, в Хошимин се намират малко извън центъра на града, продава се всичко от до, като започнеш от кокошки и пернати,храна  до сувенири , чадъри, виентнамски островърхи шапки.
Много ми харесаха копринените им платове, имам си една виетнамска носия и чехли от същия плат ,всичко го ушиха на място в магазина, аз само избрах плата. Иначе вечер ходихме на масажи, има всякакви, за стъпалата до цялото тяло, струват малко и са много мили. По сергиите на пазара може да пазариш за цената, даже май и трябва.
Изобщо от Виетнам имам смесени спомени както казах, храната е ужасна, поне за мен беше.В самите градове има страшно луксозни хотели, само на километър извън града, гледката се променя и мизерията е навсякъде, спомням си че автомобил имат малцина там.
Иначе интересни за посещение са оризовите плантации, за пипер и подправки, имат страшно екзотични плодове, сутрин на закуска не занеш какво да избереш, ядат и много супи с разни морси дарове и кит. спагети вътре Sick
Пиши като се върнеш за впечатления, сигурно са се променили нещата.

# 2
  • Мнения: 2 123
Ауу благодаря ти много... аз малко съм се стреснала и аз не знам защо
Понеже там трябва да забравя за кредитни карти се чудя какви пари ще ми трябват на ден за храна, нищо че явно няма да се яде  Laughing

# 3
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Ауу благодаря ти много... аз малко съм се стреснала и аз не знам защо
Понеже там трябва да забравя за кредитни карти се чудя какви пари ще ми трябват на ден за храна, нищо че явно няма да се яде  Laughing

Ами там храната не струва много, но не знам каква сума да ти кажа за ден, зависи и много къде ще се храниш, не си купувай от продавачи на улицата, има такива много които приготвят на момента, ние единствено ядохме веднъж на обяд навън, в смисъл не на ресторант и си спомням, че бяхме в един закрит базар и там имаше страшно много щандове с храна , маси и беше що годе добър вкуса.Иначе има и макдоналдс и пицерии с европейска кунхя Peace
Ти в кой град ще си и в кой хотел?
Не се притеснявай, ще имаш много емоции, и то приятни, отпусни се и се настрой позитивно, 5 дена ще минат бързо Wink

# 4
  • Varna
  • Мнения: 191
Във Виетнам бях през 2003 година и тъй като имам впечатления от Азия като цяло мога да кажа нещо и за тази страна. Гълчава, много народ, колелета, мотопеди, мотоциклети - изобщо на улиците е някакъв хаос, как се оправят в това движение без инциденти (те си знаят). Ядох много вкусна храна там, страхотни ресторанти, много добри изделия от коприна (и евтини), от дърво, бамбук. Евтино беше, можеше да се пазари човек (дори и в добрите магазини), приемаха и долари, но само кеш, никакви карти. Това обаче важи за Хошимин.
В Дананг историята е съвсем различна - хаос, звукове, феерия от цветове, плодове, екзотика и мизерия. Гледаха по-подозрително към туристите, някои от тях се разделиха с камерите и апаратите си от вратовете (за което бяхме предупредени предварително).
Зависи къде ще бъдете, но според мен е важно човек да се информира предварително, но да тръгва без предразсъдъци все пак. Хубаво изкарване!!!  Peace

# 5
  • Мнения: 2 123
Ама на мен страшно ми се ходи  Laughing Laughing Laughing

Просто аз винаги се притеснявам ще ми стигнат ли парите, щото съм глезла и искам всичко да си имам  Mr. Green

благодаря момичета, още повече ме запалихте

# 6
  • Мнения: 2 175
Аз не разбрах къде все пак във Виетнам ще си командирована..има голяма разлика между Сайгон, Ханой и курортите по средата.. newsm78
По 5 звездните хотели е скъпо, но из града можеш да хапнеш и за 5-10 долара обилно..

# 7
  • Мнения: 11 747
Що не ме пратят мене, в командировка във Виетнам  Crossing Arms

То имаше още една тема тука, аз там сложих снимки, но ето и тук да сложа - голям албум, на български пътешественик, от тази година е
http://picasaweb.google.com/boyan.dimitrov/2009031123Vietnam#

# 8
  • Мнения: 196
Надявам се да не съм закъсняла с инфото. Можеш преспокойно да си ползваш и картите - банкомати има на доста места. За храненето - избягвай да се храниш от уличните ресторантчета на крак. Не че нещо може да ти стане, но хигиената е малко занижена. Аз на твое място храна бих си пазарувала отсупермаркетите - поне цените са установени, иначе на улицата може да ти продадат нещо и две крачки след това да установиш, че се продава за 10 пъти по-малко пари. За всяко нещо на улицата става пазарлък. Вода - само минерална. Ако миеш нещо на чешмата - задължително го подсушавай. Влагата е наистина много голяма, така, че си носи леки, памучни дрехи, чехли и т.н. с обувки е абсурд да се ходи. Цените като цяло са ниски така, че и да не си носиш нещо - винаги можеш да си го купиш. Даже съветвам да ходиш с по-малко багаж за да можеш да си напазаруваш повече неща.
Имат страхотна кухня, като изключим месната, супите им са невероятни, а за плодовете да не говорим - такова изобилие! Зависи къде ще си, но си носи нещо срещу комари. В Ханой например няма. Трябва да си подготвена и за хаоса,който цари на улицата, но за това вече са ти писали.

# 9
  • Мнения: 2 123
Ооооо благодаряблагодаряблагодаряблагодаря  много!
Вече нямам търпение да тръгна  Hug

мерси много момичета
ще пиша непременно като се върна


иначе отивам  в този град -  http://www.vngold.com/nt/index.html#shop

Последна редакция: чт, 13 авг 2009, 13:50 от Fussii

# 10
  • Мнения: 196
Като гледам това е курортно градче в по-скоро Южен Виетнам. Не знам дали тук важи това за банкоматите, но си носи долари, които да можеш да обмениш във виетнамски донги. Ако не ме лъже паметта съотношението лев/донги е примерно 2лв. се равняват на 20 000 донги, 5 лв. на 50 000 и така, но беше много лесно за пресмятане.

# 11
  • Мнения: 2 123
Да точно така е. Курортно е и аз си го представям нещо като златни пясъци през 70те  Laughing
Ще нося долари кеш, не ми се ще да разчитам на банкомати

Благодаря още веднъж на всички   bouquet

# 12
  • Мнения: 2 175
Курорта далеч не е толкова голям като Златните и градчето е малко..
Хотели има всякакви, атракцията е въжената линия от града до един-два пет звездни на отсрещното островче..

Хм.. аз нямам спомен, да съм плащала някъде в донги - всички си взимат доларчетата и бяха доволни..

Общи условия

Активация на акаунт