Магнифлекс или Дормео???

  • 34 253
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
Моля дайте ми съвет относно матраците, предлагани от двете фирми. Дормео се рекламират доста по телевизията, мисля че като съотношение цена - качество е приемливо. Магнифлекс поддържат доста високи цени, оправдават ли качеството???
 

# 1
  • Мнения: 4 148
Нашият матрак е Дормео ортопедик и съм супер доволна - адски е удобен Simple Smile

# 2
  • Мнения: 7
Здравей,

Аз пък ползвам Магнифлекс и съм изключително доволна. Удобни са за всичко  Embarassed

# 3
  • Мнения: 1 919
Магнифлекс

# 4
  • Мнения: 101
Има и други марки на пазара...Питай и в двете фирми, дали матраците им от пенолатекс (ако искаш такъв, разбира се) са с хомогенен пълнеж от латекс, или са на слоеве. Хомогенният матрак е по-доброто решение.

# 5
  • Мнения: 1 149
Извинявам се на авторката,надявам се да не ми се сърди,че използвам  темата  Heart Eyes
Да ви попитам нещо: Дали са антибактериални,а за акарите как стои въпроса с тези матраци?
Ако може някой да ми отговори ще бъда много благодарна  bouquet

# 6
  • Мнения: 206
Ползвам Магнифлекс и съм доволна, но не мога да направя сравнение с Дормео, не съм използвала.

# 7
  • Мнения: 82
Благодаря за мненията! Проблемът е , че при мен имаше влага и по сегашният ни матрак се беше появил мухъл  Sad .Дали Магнифлекс или Дормео дишат по -добре????И това също е дилема   newsm78

# 8
  • Мнения: 22 427
С Дормео сме, изключително доволна съм. ))
Преди постоянно ме болеше гърба, и вечерно време като легнех, по 10мин не можех да си отпусна гръбнака на леглото. Сега направо се родих с този матрак и тези проблеми изчезнаха.
За да не се появи влага, или мухъл, в началото матрака се обръща всеки месец, а после по-рядко. )

# 9
  • Мнения: 327
ние сме с този - http://magniflex.bg/bg/products/premio/naturcomfort/
не съм спала на по-удобен матрак никога!!!  нито е твърд, нито е мек
когато го избирахме, държах да е без пружини
от магазина ни посъветваха да обърнем внимание и на характеристиката"Независими опорни точни" - аз съм 50 кг, съпруга ми - 100 кг
преди това спяхме на надувно легло, и нали можете да си представите какво ставаше нощем... изтъркулвах се върху него всяка нощ , кошмар #Crazy
с този матрак просто се родих
специално този модел е и Антиакарен (което не знам какво точно означава)

# 10
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Благодаря за мненията! Проблемът е , че при мен имаше влага и по сегашният ни матрак се беше появил мухъл  Sad .Дали Магнифлекс или Дормео дишат по -добре????И това също е дилема   newsm78
Четейки поста ти стигам до извода , че е възможно влагата да не е от матрака , а от самата стая. С какво изложение е , има ли изолация , проветрявате ли редовно ? Матракът няма да реши проблема с мухъла. Да не стане така , че да си развалите и новия? Първо откриите причината , а после пазарувайте! Лично мнение. Peace

# 11
  • Мнения: 1 149
А някой знае ли матраците "дормео" само по нета ли може да се купя или ги има в някои магазини  newsm78

# 12
  • Мнения: 82
rumibumy  , и аз от това се опасявам. Стаята е малка 16 м2 , спим четиримата, има изолация, и да влагата е от стаята. Има северна стена , иначе изложението е изток и е отворено денонощно да се проветрява. Просто не са подматрачни рамки , а цели плоскости и спалнята е не на крачета, а затворена отдолу, та мисля, че това е основния проблем.Идеята ми беше, , че в момента матрака е с някакви дунапрени и няма отводи за въздухообмен, купуван е все пак преди 9 години, та си мислех, че по-съвременните материали не поемат влага отвън толкова лесно и са по-проветриви, поне с такива характеристики ги дават. Все пак реших да рискувам и поръчах Дормео мемори, но нямат нашия размер и доставката от Италия, ще е чак след месец Sad. После ще се похваля, ако въобще го доставят, нещо съм песимист  Thinking
 

# 13
  • Мнения: 2 467
Цитат
не са подматрачни рамки , а цели плоскости ...

Най-добре сменете плоскостите с подматрачни рамки. Матрака каквато и марка да е, няма да може да "диша" и вероятно пак ще мухляса.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 190
О, съвременните матраци не могат да се поставят върху плоскости.
Даже и пружинните, с индивидуално опаковани в латекс пружини да речем.
Мухлясват.
А и ортопедичността на един матрак не може да бъде пълноценно използвана, ако не е поставен върху подяходящата подматрачна рамка.

Общи условия

Активация на акаунт