gledaite BTV reporterite

  • 5 774
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
Здравей, Мели. Разбирам, че си доктор и, ако нямаш нищо против, мога ли да се "възползвам" от теб  Embarassed ?Когато разбрах, че съм бременна доктора ми изписа фолиева киселина заедно с разни други профилактични хапчета. Но не ми каза колко време да ги пия. И аз ( понеже знам, че хапчетата за бременните не са най- голямата прелест ) на своя глава реших да ги пия само една седмица.
На следващия месец пак ми ги изписа и аз ги пих около 10 дена ( пак не ми каза колко време; сори ако звуча отвеяна, но ми е за сефте и бях се ошашкала ....).
Та след този репортаж аз, съвсем в реда на нещата, се поуплаших. Дали има някакъв вариант да си набавям необходимите в-ва по друг начин, тъй като съм вече в 14 седмица?

Много ще ти бъда благодарна ако можеш да ми кажеш.

Усмивки от мен:))

# 46
  • Мнения: 5 500
Meli, да те питам и аз Embarassed  Rolling Eyes  Confused:
През цялата си бременност всяка сутрин пиех около 350/400 ml фреш от портокал, грейпфрут, мандарини и/или лимони. До обяд особено зимата се скъсвах да ям пак тези плодове. А, да не ти казвам какво беше по черешово и ягодово време Grinning Накрая на бременността ми ядях пък основно пъпеши и дини. Беше по това време сега. Скоро човечето ми ще чукне първата си годинка Laughing Не ядях месо, не ми се повдигаше от него, ама не го обичам.
При 6+кг, родих бебе 3430 и 50 см  с идеални показатели.
Не съм пила Матерна и ФК. МРАЗЯ ХАПЧЕТАТА, САМО И ЕДИНСТВЕНО ОТ ТЯХ МОГА ДА ПОВЪРНА. В книгите, които четях и вече бях прочела, пишеше за важноста на ФК и от къде да се набави тя. Не по тази причина ядях тези плодове, де. Просто такъв ми е начина на хранене и ги обичам.

Та така, мислиш ли, че при такъв режим на хранене е необходимо да се вземат добавки Confused:

# 47
  • Мнения: 637
Цитат на: pollina_dan
Здравей, Мели. Разбирам, че си доктор и, ако нямаш нищо против, мога ли да се "възползвам" от теб  Embarassed


Нямам против! Simple Smile

Цитат на: pollina_dan
понеже знам, че хапчетата за бременните не са най- голямата прелест


Това не го разбирам.

Иначе не виждам причина да се плашиш. Все пак си пила известно време витамини, а на сайта имам много статии за добро хранене по време на бременността.

Безпроблемна бременност ти желая.  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 637
Цитат на: AFRODDITA
Meli, да те питам и аз Embarassed  Rolling Eyes  Confused:
През цялата си бременност всяка сутрин пиех около 350/400 ml фреш от портокал, грейпфрут, мандарини и/или лимони. До обяд особено зимата се скъсвах да ям пак тези плодове. А, да не ти казвам какво беше по черешово и ягодово време Grinning Накрая на бременността ми ядях пък основно пъпеши и дини. Беше по това време сега. Скоро човечето ми ще чукне първата си годинка Laughing Не ядях месо, не ми се повдигаше от него, ама не го обичам.


Страхотна диета, все едно аз описвам своята. Simple Smile

И вероятно не е било нужно да приемаш допълнително витамини. Но защо мразиш хапчета, ама че работа?

# 49
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Meli
Страхотна диета, все едно аз описвам своята. Simple Smile

И вероятно не е било нужно да приемаш допълнително витамини.?


Правилно ли прочетох   Confused: Wink

# 50
  • Мнения: 637
Цитат на: Elfi
Правилно ли прочетох   Confused: Wink


Ами да. И аз така се храня приблизително. Особено по време на бременност.

А казвам вероятно, защото тук само си говорим - естествено, аз не знам нищо за Афродита, така че единствено мога да предполагам.

Или нещо друго имаш предвид?  Simple Smile

# 51
  • Мнения: 5 500
Ами защото Meli, не мога да ги гълтам. Засядат ми на гърлото и колкото и вода да пия ни напред, ни назад и ги връщам обратно. Изобщо имам голям конфликт с тях Wink
Благодаря за отговора ти Laughing

# 52
  • Мнения: 637
Цитат на: AFRODDITA
Ами защото Meli, не мога да ги гълтам. Засядат ми на гърлото и колкото и вода да пия ни напред, ни назад и ги връщам обратно. Изобщо имам голям конфликт с тях Wink
Благодаря за отговора ти Laughing


Хехе, сигурно е много гадно! Пробвала ли си да ги сложиш примерно в кисело мляко? Аз пък не мога да понасям ефервесцентните таблетки, но явно те са подходящи за тебе. Simple Smile

# 53
  • Мнения: 5 500
Проблема се задълбочава Wink не обичам кисело мляко Sign Exclamation
А разтворимите също не мога да ги пия, имат неприятен вкус. За това пия само хомеопатични, слагам ги под езика, леко сладички са и след малко изчезват.

# 54
  • Мнения: 6 155
Леле, аз сега чувам, че трябвало да се прави профилактика с фолиева киселина Shocked
  Ми добре де , защо след като цялата бременност ми следиха в Св.София в женската консултация + прослувутата д-р Савова, на мен никой не ми е казал за това Imp Нали това е специализирана болница за бременни и раждащи Rolling Eyes  В такъв случай би трябвало да споменат нещо по въпроса, а те - НИЩО. А да не говорим, че лежах и за задържане в 2мес...Може би ако бях пила ФК нямаше да стигна до там Rolling Eyes  Confused:

п.п. Единственото, което съм пила беше Матерна Sign Exclamation

# 55
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Meli
Цитат на: Elfi
Правилно ли прочетох  


Ами да. И аз така се храня приблизително. Особено по време на бременност.

А казвам вероятно, защото тук само си говорим - естествено, аз не знам нищо за Афродита, така че единствено мога да предполагам.

Или нещо друго имаш предвид? .


Не, нямам друго предвид. Laughing

Цитат на: Meli
Ако те разбирам правилно, ти си била информирана (с което се изчерпва ролята на твоя лекар), но не си приемала фолиева киселина през ранната си бременност, нали така? Че решението е твое, е съвсем ясно и аз не го оспорвам. Радвам се, че макар да си поела риск, при тебе нещата са се развили благоприятно.Единственото, което не разбирам, е защо не си направила такава профилактика.


Но защо, четейки тези твои думи останах с впечатлението, че без значение какво е храненето през бременността, профилактиката е задължителна, а не ЖЕЛАТЕЛНА Confused:  Rolling Eyes  Laughing

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: Biby
Леле, аз сега чувам, че трябвало да се прави профилактика с фолиева киселина Shocked
  Ми добре де , защо след като цялата бременност ми следиха в Св.София в женската консултация + прослувутата д-р Савова, на мен никой не ми е казал за това Imp Нали това е специализирана болница за бременни и раждащи Rolling Eyes  В такъв случай би трябвало да споменат нещо по въпроса, а те - НИЩО. А да не говорим, че лежах и за задържане в 2мес...Може би ако бях пила ФК нямаше да стигна до там Rolling Eyes  Confused:

п.п. Единственото, което съм пила беше Матерна Sign Exclamation


Е, прослувутата д-р Савова пропусна да ми направи задължителния гинекологичен преглед в 5 месец за да установи състоянието на шийката и да прецени необходимостта от серклаж. И това при положение, че в началото бях с разкритие Imp
За това пък ми беше предписала фолиевата...

# 57
  • Мнения: 637
Цитат на: Elfi
Но защо, четейки тези твои думи останах с впечатлението, че без значение какво е храненето през бременността, профилактиката е задължителна Confused:  Rolling Eyes  Laughing


Ми тава е проблемът на писаното слово. Като пишеш синтетично, рискуваш да те разберат не съвсем правилно. Като пък пишеш максимално обяснително, рискуваш да не те прочетат. И така ... балансът е труден, предполагам не само за мен. Simple Smile

В конкретния случай ставаше въпрос за риска и че всеки сам поема този риск, затова съм наблегнала. Макар да е обичайна практика пациентите да правят точно обратното на съветите, които им дава лекаря и когато нещо се обърка, да не поемат отговорност за собственото си здраве.

Нищо задължително няма. Това е профилактика. Тя е пожелателна. И, разбира се, зависи много от храненето. И от ред други неща. И само Господ знае дали при една бременност ще се получи проблем или не. А понякога може и той да не знае. Медицината, уви, не е толкова точна наука, колкото ни се иска. Такива работи. Simple Smile

# 58
  • Мнения: 637
Цитат на: Biby
п.п. Единственото, което съм пила беше Матерна Sign Exclamation


В Матерна има достатъчно фолиева киселина- Simple Smile

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: Meli
Цитат на: Biby
п.п. Единственото, което съм пила беше Матерна Sign Exclamation


В Матерна има достатъчно фолиева киселина- Simple Smile

Мели, а защо препоръчват до 12 г.с фолиева, а след това вече Матерна?
Макар, че съм чела момичета на които е предписван и успореден прием.

Общи условия

Активация на акаунт