Мами помощ,непрекъснато 39 градуса

  • 2 775
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 530
Мами, нямам време за търсачката. А и ми е за първи път такова чудо. Детето е на 2.6г.,момиченце. От снощи е с температура, но днес е нещо страшно. Цял ден 39 градуса, давам панадол и нурофен на сироп и свещи,но нищо не помага. Сега дадох и 8 капки хексалгин. Това, което най- помага е обливане с хладка вода, защото малката се съдира от рев като я обтривам с мокра кърпа и вдига още повече температурата. Та колко такива бани мога да й правя, вече 3 направих, но температурата се смъква на 38.5 градуса и след половин час минава 39. Педиатърката казва, че най- вероятно е херпангина, прихваната от мен,гърлото й е силно зачервено, но няма още оформени афти. Иска директно на антибиотик. Друга педиатърка пък казва да търпим да сваляме темпуратурата с каквото можем и да не даваме антибиотик. Моля, кажете ми и вие какво мислите за антибиотика и най-вече за честотата на хладките бани. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 1 558
Температурата е от зачервеното гърло,трябва да се лекува Peace Не съм чувала за някакъв праг на честотата на хладните бани newsm78 На твое място веднага бих завела детето на лекар(може да потърсиш второ мнение,ако не си съгласна с педиатъра на детето).

# 2
  • Мнения: 941
Това което мога да те посъветвам е да я преслуша доктор, ако е само червеното гърло и от него вдига температура може и без антибиотик, но трябва да бъде прегледано детенцето.
Вигани температурата е висока от червено гърло, можеш да му дадеш да смуче хапчета за гърлото, на моите им пръскам с тантум верде, има го и на хапчета, за температурата аз давам нурофен, смъква я веднаха, и мериш дали спада, някъде час след приема трябва да е паднала, ако я вдигне пак така висока след примерно три часа може да се редува с калпол, иначе на 4 часа мериш и ако е над 38 даваш сироп, но нурофена е само на 8ч
Ако е много висока, правиш кафена чаша оцет и чаена чаша вода или две чаши вода, аз го правя на око, слагаш детето да гледа филмче и ти му мокриш една примерно мокра къпра във разтвора изтискваш и му увиваш стъпалото, като му казваш че играете игра и така ще го разхлаждаш, след малко пак мокриш кърпата и пак му я слагаш, това смъква високата температура но пак е временно решение. Ако повече от 3-4дни е с виска температура май ще трябва антибиотик.

# 3
  • Мнения: 5 026
Моя син при гнойни ангини поддържа до 39,8. Стигало се е до 3-4 дни с такава Т, не минава, докато не включим АБ. Иначе това давам-Нурофен и Хексалгин.

# 4
  • Мнения: 252
И аз давам Нурофен и Хексалги, слагала съм и свещички Ефералган. Последния път с много висока температура ( миналата седмица) се сетих, че баба ми ми беше казала на кърпи да сложа настъргани картофи и да ги увия около ходилцата и ръчичките. Не очаквах, но тогава като не знаех какво друго да направя, го пробвах, свали температурата бързо и за доста продължително време.
Дано минете по-леко каквото и да е.

# 5
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Заведи го на лекар, ако има нужда давай антибиотик!
Моят син на 1годинка вдигна Т /помислих, че е от зьбки/, свалих я с Панадол, пак вдигна, пак я свалихме и накрая като го заведох при лекарката се оказа гнойна ангина. Миналата зима като вдигна Т без причина вече знаех какво следва, заведох го и пак гнойна ангина Confused

# 6
  • Мнения: 3 453
  Можеш да купиш и лепенки за температура.Безвредни са има специално за деца и бебета.Аз сиропи не давам, само свещички Ефералган и Нурофен.Действат много по-бързо.Действието на сиропа започва 40мин след приема.Хексалгин също..аз не дадох два дни кара вирус с 39.8, като спадаше до 38.5 за час, два и после отново се покачваше.
  Според мен потърси още едно мнение на лекар Peace Успех и скорошно оздравяване Hug

# 7
  • Мнения: 820
Мисля да отидете направо в болница. Високата температура е много опасна! АБ е наложително да се дава според мен!

# 8
  • Мнения: 530
Мами, благодаря ви за съветите. Сваля я на 38.5. Всъщност, аз с две педиатърки съм се консултирала, детето е и прегледано и преслушано. Гърлото е адски червено като се оформят нещо като афтички, но не са много добре изразени. Но едната педиатърка иска да включваме веднага антибиотик, а другата да изчакаме 2 дена, защото  и с него детето щяло да си поддържа висока температура и аз сега съм в чуденка. Иначе засега детето (да чукна на дърво) се пооживи, хапна малко  и сега си играе. И аз незнам кого да послушам.

# 9
  • Мнения: 530
А, да и пръскам тантум верде.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Заради червено гърло и еднодневна температура не бих дала АБ. Бих лекувала гърлото симптоматично. Освен това херпангината/ако има такава/ се лекува успешно без АБ, защото се причинява от вирус.
Ако си много притеснена, бих те посъветвала да пуснеш кръвни изследвания и/или гърлен секрет. Те най-сигурно биха показали дали има необходимост от АБ и какъв.

# 11
  • Мнения: 1 817
Заради червено гърло и еднодневна температура не бих дала АБ. Бих лекувала гърлото симптоматично. Освен това херпангината/ако има такава/ се лекува успешно без АБ, защото се причинява от вирус.
Ако си много притеснена, бих те посъветвала да пуснеш кръвни изследвания и/или гърлен секрет. Те най-сигурно биха показали дали има необходимост от АБ и какъв.
Напълно подкрепям това мнение PeaceАнтибиотика не е сигурно,че ще повлияе без изследвания и антибиограма,ще го даваш на сляпо...като начало се успокой,възможно е и да е вирус,който да мине за 2-3 дни.Пожелавам ви скорошно оздравяване!

# 12
  • София
  • Мнения: 3 752
Ако е херп-ангина ще поддържа висока Т докато не избият афтите.После ще спадне под 38.При нас на третия ден избиха.Редувахме Нурофен,свещички ефералган и течен аналгин.Херп-ангината се лекува без антибиотик!

# 13
  • София
  • Мнения: 12 554
Плюс чорапи с оцет и кърпи с оцет на челото.

# 14
  • Мнения: 3 453
Плюс чорапи с оцет и кърпи с оцет на челото.

 При моето дете това не помогна изобщо!Много по-доволна бях от хладните бани и лепенките за температура.

Общи условия

Активация на акаунт