Искам да отворя детски магазин, но се чудя.........

  • 10 390
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
дали има шанс за каквоато и да е търговия в тези времена на криза? Няма да плащам наем - магазина е на съпруга ми.
По принцип от много време искам да направя точно това, обмислила съм от къде да пазарувам - качествени дрехи на сносни цени, но ме притеснява че все пак ще трябва да инвестирам не малка сума в началото която всъщност я нямам и ще трябва да тегля кредит най вероятно.
Идея та ми беше да го дам под наем за година и след това да го разработя, но сега наемите са спаднали страшно много, а и търсенето почти го няма.
В близост има детска градина и училище, а иначе е близо до Стоматологията, но е в малка уличка ooooh!
Искам съвет от имащите или имали такъв магазин заслужава ли си? Какво е нужно да се направи? Някакви специални разрешителни до колкото знам няма.............
Иначе аз си имам работа и в началото не смятам да я напускам, а майка ми ще продава, така че и за продавачка няма да трябват пари.....

# 1
  • София
  • Мнения: 7 171
Имам впечатление от няколко квартални магазинчета около работата, от които до тази година пазарувах страхотни детски дрешки и обувчици (тип ишлемета) на разумни цени.
Е тази година здравата са го закършили.
Буквално няма нищо.
С едната жена се познаваме, и ми се оплака, че никак не е розово положението.

# 2
  • Мнения: 7 947
Не, няма смисъл, нито печалба. Изхождам от факта, че над 50% от малките магазинчета за детски дрехи затварят на 5тия, 6тия месец. Под наем - смешно е в момента положението...

# 3
  • Мнения: 830
В тази криза за да отвориш магазин трябва да си многооо добър. Съвета ми е да изчакаш.

# 4
  • София
  • Мнения: 13 200
Сериозно ли майка ти ще работи в магазинчето без пари  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 7 947
Сериозно ли майка ти ще работи в магазинчето без пари  Rolling Eyes
Божее, как ми се иска и моята да го прави, ама на - тя лев не дава вече  Joy

# 6
  • Мнения: 51
дали има шанс за каквоато и да е търговия в тези времена на криза? Няма да плащам наем - магазина е на съпруга ми.
По принцип от много време искам да направя точно това, обмислила съм от къде да пазарувам - качествени дрехи на сносни цени, но ме притеснява че все пак ще трябва да инвестирам не малка сума в началото която всъщност я нямам и ще трябва да тегля кредит най вероятно.
Идея та ми беше да го дам под наем за година и след това да го разработя, но сега наемите са спаднали страшно много, а и търсенето почти го няма.
В близост има детска градина и училище, а иначе е близо до Стоматологията, но е в малка уличка ooooh!
Искам съвет от имащите или имали такъв магазин заслужава ли си? Какво е нужно да се направи? Някакви специални разрешителни до колкото знам няма.............
Иначе аз си имам работа и в началото не смятам да я напускам, а майка ми ще продава, така че и за продавачка няма да трябват пари.....
  Ми да ти продам моя Mr. GreenТъкмо се чудя как да се отърва..........

# 7
  • Мнения: 21
ох, и моята майка е така - тя все си няма ! Аз и се на искаш, като си знам отговорът й !      Crossing Arms

# 8
  • Мнения: 51
Чакай,малко че се размислих..Колко квадрата е магазина и каква сума си си предвидила за зареждане?ако я мислиш с две три хил., newsm78май няма да стане.И какво точно ще продаваш?бебешко или детско?или и двете?щом нямаш разходи за персонал или наем,и ако имаш повече пари за зареждане(първото ти е много важно)Може и да стане.Ама побързай да е преди 1-ви септеври....

# 9
  • Мнения: 7 947
Дори да е преди първи септември какво - като мине месеца и спрат покупките - какво ще прави?
Това че е близо до градина и училище, далеч не е предимство, а и в малка уличка -  липса на поток от хора... Да разчиташ, че някой случайно така ще влезе е несериозно.

# 10
  • Мнения: 21
 Naughty според мен е много отговорно !    Crossing Arms трябва да се внимава  Thinking после само ти ще изгубиш      newsm78

# 11
  • Мнения: 51
Дори да е преди първи септември какво - като мине месеца и спрат покупките - какво ще прави?
Това че е близо до градина и училище, далеч не е предимство, а и в малка уличка -  липса на поток от хора... Да разчиташ, че някой случайно така ще влезе е несериозно.
  Имах магазин на подобно място,17кв.На втората година правеше по 3500-4000лв.Естествено,че го преместих на по централно място,но ако си беше мое и нямах разходи за продавачка,наем и осигуровки,щях да си седя там.Хич да не е една хилядарка че и отгоре ще си остава

# 12
  • Мнения: 7 947
Преди време беше едно, сега съвсем друго, айде мислете  Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 7 171
Още повече, че тази година специално има доста сериозни намаления във веригите в моловете, пък там мога да си избера цвят, размер.
Иначе обикновено като харесам блузка в квартално магазинче, я има във вариант за 2 или за 5 годинки да речем.
Пък на мен ми трябва за 3.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 185
От личен опит те съветвам да не го правиш. Laughing А ако ти трябва стока ела ще ти дам има доста останала. Hug Heart Eyes
Трябват много пари, а и момента не е много подходящ.... Heart Eyes
Ако имаш въпроси може и на лични. Wink

Общи условия

Активация на акаунт