Kакво следва след и3вьнмато4на

  • 2 129
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 508
Моля ви помагайте..Операцията ми беше преди 12 дни.
Пьрво още кьрвя и то последните 2,3 дни обилно.Нормално ли е това?Менструация ли е или какво?
Колко време е необходимо да и34акам до следващият опит ин витро?
Да в3емам ли противо3а4ать4ни?
Лекарят ми ка3а,4е вьпреки 4е сьм ве4е с една трьба и дока3ано 3апушена може и да се полу4и 3абременяване.
Не им вярвам на тукашните лекари Close имат страхотна апаратура ама като специалисти им нямам вяра.
Ще сьм благодарна на вси4ки отговори Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 1 612
Миличка безкрайно съжелявам, че при теб нещта са се развили така.
Не знам дали е нормално да си с такова кървене. На мен лично не ми изглежда наред.
Да ти кажа това за тръбата и забременяването и на мен ми го приказват, но едва ли ще стане по нормален начин(и аз ще правя инвитро след няколко месеца).
Дано Мели се включи да ти даде компетентен съвет.
А по въпроса колко да чакаш според мен е добре поне 3-4 месеца за да си почине организма от лекарствата и да се възстанови матката.
Много силно те прегръщам и ти желая следващия път да е успешен и безпроблемен.   bouquet

# 2
  • Мнения: 508
Благодаря ти lilia_n_s!И А3 ти желя успех и пиши как проти4а процедурата Hug

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
При мен случайя беше по- различен, а и доста отдавна (преди повече от 8 години). Аз останах без дясна тръба, но лявата бе в много добро състояние (огледали са я хубаво по време на операцията). Не си спомням за дали кървих дълго след операцията (моята бе класическа коремна, а не лапаро). Мисля, че не. Лично на мен ми предписаха за няколко цикъла противозачатъчни, за да си "починели" яйчниците". След като ги спрях забременях с каката на втория опит.
Не са ми ясни процедурите при теб, но ти стискам палци този път всичко да е наред!
Аз нещо не проумях как е възможно при ин витро да има извънматочна. Нали оплодената яйцеклетка се "вкарва" директно в матката, или греша?

# 4
  • Мнения: 508
Така е,не грешиш.Вкарва се директно в матката,но се слу4ва макар и рядко да се полу4и и3вьнмато4на.
На мен трьбата,която ми остана би трябвало да е 3апушена.
След операцията попитах доктора 3ащо не я е махнал и другата а той ми отговори,че не сме се ра3брали предварително,и че тогава щяла сьм да бьда стерилна.А тук ако си по собствено желание стерилен не ти поема касата ин витро процедурата.
А а3 се страхувам от повторна и3вьнмато4на.
Противо3а4ать4ните,3на4и може и да помогнат в такьв слу4ай..
Благодаря ти anuschka  bouquet

# 5
  • Мнения: 978
Перла, много съжалявам за това, което ти се е случило. Толкова много се радвах за теб- един светъл лъч на надежда. Не ми е ясно, как е станала тая извънматочна. Ти с 2 тръби ли беше...забравила съм. Иначе не мога да ти отговоря на въпросите. Най-добре е май да питаш личния лекар. Как така не ти поемат инвитрото ако си "стерилна"? То нали на такива хора поемат инвитрото, не на фертилните. #Crazy Тук в |К, даже махат тръбите изцяло за да "гарантират" благоприятен изход. Просто не съм много наясно. newsm78

# 6
  • Мнения: 508
Има хора,които по собствено желание,и мьже, и жени след като имат две и пове4е деца,се подлагат на такава процедудара стерилитет.След време се женят повторно и искат да имат деца,правят ин витро,като си плащат сами 3ащото са стерилни по собствено желание,а не 4е са били болни.
А3 исках да махнат и другата с тая операция/с две бях,но дока3ано 3апушени с лапароскопия/то4но 3а да не се повтори и3вьнмато4ната.
С ин витро процедурата е по голяма вь3можноста 3а и3вьнмато4на.
Ли4ният ми лекар е в
отпуск,а а3 още кьрвя и май ще ходя до ин витро клиниката.
Благодаря и на теб мила White Raven Hug

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Може ли да се включа и аз в темата? Оперираха ме от извънматочна преди 8 дни.
Перла, и аз кървя още, но ме предупредиха, че може да продължи 10-на дни и си е нормален мензис, защото след прекъсването на бременността лигавицата на матката трябва да се излющи както при мензис.

За мой късмет тръбата ми е непокътната, защото плодът се загнездил веднага след излизането от яйчника и само са "изцедили" тръбата, за да го махнат. Освен това са ми махнали 3 мънички възелчета на матката.

Сега се чудя колко да чакам за бебе след операцията и моля за мнение тези, които са преживели такова нещо.
Питах 3 доктори в болницата и ми казаха различни неща. Първо искат да ми направят хидротубация, ама един казва след 3 месеца, друг след 1 месец, а този, който ме оперира - другата седмица  Shocked
Освен това се разминават кога да забременея пак. Според един най-рано 6-12 месеца да чакам, според друг поне 5-6 месеца, а според този, който ме оперира - по най-бързия начин, защото не му харесвало на 27 г. да имам възли на матката и се опасява да не цъфнат пак бързо-бързо.

Моля споделете какво знаете за това изчакване, че доста се обърках вече. Мисля да слушам д-р Яков, който ме оперира - все пак той е гледал вътре, ама искам да чуя и други мнения. Благодаря ви предварително!

# 8
  • Мнения: 4 399
Перла, обади се на твоята здравна каса или им изпрати писмено запитване най-добре. Ти не искаш отстраняване на тръбите заради стерилизация, а за да подобриш шансовете за успех на процедурата, която те отЧасти плащат. СлуЧаят е специфиЧен и трябва касата ти да реши в какви слуЧаи те биха продължили да плащат и кога ще спрат. Желая ти успех следващия път!

# 9
  • Мнения: 763
Перла, и на мен  ми е мъчно за това, през което се налага да преминеш.

И аз се чудя - нали е доказано запушена другата тръба, наистина знам, че се маха в такива случаи. Трябва да се изключи риска от друга извънматочна. Даже знам за случай, когато се махат и двете тръби преди ин-витро, защото са непоправимо запушени и защото лекарите са смятали за голям риск да не се получи извънматочна.

Ти сигурно си знаеш, но преди ин-витрото се препоръчват противозачатъчни, защото стимулациите после са по-добри. По-добре питай лекарите, но според мен е задължително.

Относно кървенето - на мен единия път ми дойде 10 дена след операцията, но в твоя случай може само да гадаем от какво е.

Дано следващото ин-витро да е успешно.  Praynig

# 10
  • Мнения: 508
Светли,на теб току що ти отговорих в дира,там сьм Ивана.Благодаря ти 3а вклю4ването Hug
Вяра,това,което предлагаш е много ра3умно и а3 се 3амислях.Ще говоря с лекаря ми от ин витро клиниката и ще поискам отстраняване на трьбата.Малко ще по4ина и еветуално най скоро ноември ще 3апо4на ходенето по лекари отново.Искаше ми се по дьлга по4ивка тоя пьт,но с моите години Close нямам време Heart Eyes
Сльн4ева мама,сь4увствам ти 3а твоето преживяване HugА 3а кьрвенето,кьрви си..ще по4акам.Не ми се ходи на лекар.Седмица след операцията бях на контролен и лекарят ка3а 4е вси4ко е наред.
Моми4ета,благодаря ви и мноооого много щастие Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 3 591
Има хора,които по собствено желание,и мьже, и жени след като имат две и пове4е деца,се подлагат на такава процедудара стерилитет.След време се женят повторно и искат да имат деца,правят ин витро,като си плащат сами 3ащото са стерилни по собствено желание,а не 4е са били болни.


Аз такова, някой да ме светне как вземат сперматозоидите на мъжа дето е стерилизиран (така ли се казва) ? Аз си мислех, че ако мъжа го кръцнат само с доноска сперма може newsm78 Embarassed

# 12
  • Мнения: 508
Мисля 4е се ка3ва стерилен,а стерили3иран,ми прили4а на крастави4ки стерили3ирани в буркан.Това е шега ,ра3бира се Laughing
В3ема се сперма от канал4ета,които са бли3о до тестисите,мисля оперативно.Не сьм много сигурна,така сьм 4увала.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 360
Цитат на: [desi
Аз такова, някой да ме светне как вземат сперматозоидите на мъжа дето е стерилизиран (така ли се казва) ? Аз си мислех, че ако мъжа го кръцнат само с доноска сперма може newsm78 Embarassed

може, прави се обратна операция - на английски му викат vasectomy reversal.

ако имаш предвид мъже, които са именно стерилизирани - тоест, подложени на операция за връзване на семенните каналчета, за да станат стерилни.

# 14
  • Мнения: 3 591
Цитат на: [desi
Аз такова, някой да ме светне как вземат сперматозоидите на мъжа дето е стерилизиран (така ли се казва) ? Аз си мислех, че ако мъжа го кръцнат само с доноска сперма може newsm78 Embarassed

може, прави се обратна операция - на английски му викат vasectomy reversal.
Абе аз питам щото след толкова мъки с износването на бременностите бяхме решили да спираме до тука и мъжа ми да се кръцва(по-скоро той го реши де - от съжаление към моята личност) ама аз се подплаших, че кой знае - може като станем на 40+ да ни се поиска след някоя друга година и 4то дете.... (то друг въпрос какви ще са ми тогава шансовете с моите проблеми за успешна бременност) ама трудно се взема такова решение, трудно....
Аз все си мислех, че е необратимо Embarassed

Ама май като има и най-малко съмнение не трябва да го правим, нали ?

Общи условия

Активация на акаунт