Бившият/ Бившата........

  • 14 556
  • 99
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 214
И моят приятел още се чува с бившето си гадже - нищо, че са минали около 4 години, откакто са разделени. Не ми е особено приятно когато разбера, че са говорили, но.....няма какво да направя  Sad А и нямам право да му забранявам да говори с нея. Просто се примирявам с положението.  Simple Smile

# 46
  • Германия
  • Мнения: 240
Не се чувам с бившите си, зачеркнала съм ги изцяло от живота си. Не ги разбирам хич тези приятелства между бивши, аз не мога така.  Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 0
Ако имат много "топли" чувства, не искам да се виждат, нито чуват! Ако чувствата са били повърхностни-от къв зор ще общуват? Ако пък е наистина "стара работа", добро "спокойно" приятелство, тогава да общува - но да бъде общуване "за трима", а не за двама!
Мъжът ми е либерален, в смисъл че таи всичко в себе си, и не ме спира от нищо. Не ми е много приятно, защото така ме предизвиква и аз да се държа аналогично, пък аз не желая и не мога да търпя неща, които са ми неприятни...

Лошото е, че заявиш ли какво точно иска от него, може да почне да се крие - което е още по-нараняващо.

 

# 48
  • Мнения: 93
Ей, успокойх се, че не съм само аз в такава ситуация. И аз полудявам като се вижда и чуваа с бившата, уж всичко било приключило и си били само приятели, ама на мен ми се обръщат вътрешностите като каже, че ще се виждат. Въпреки че аз също се виждам с бивши и той не ми прави проблем, ама пустата ми ревност и липса на доверие...
Дори преди няколко дни на рождения му ден му се обади в 23,45 да му честити. Направо незнам как издържах да не избухна и дори думичка не казах.
Момичета, кажете как се лекува тая ревност?

# 49
  • гр.София
  • Мнения: 380
Момичета, кажете как се лекува тая ревност?
С повече вяра в собствените достойнства.
По темата-мъжът ми няма бивши любови, които да са му настоящи приятелки. Не съм против поддържането на нормални взаимоотношения с бившите-да се чуват от време на време, дори да се виждат на кафе. Не бих искала, обаче, да има такава приятелка, която да чувства по-близка от мен и с която да споделя повече, отколкото с мен. Аз самата имам мъж-приятел, с когото преди 13 години бяхме гаджета за около два месеца. Връзката ни не просъществува, но приятелството ни е факт вече толкова години оттогава. Ако е имало да става още нещо между нас-имали сме безкрайно много удобни случаи. Ако в една такава ситуация настоящата му приятелка ревнува от мен, би ми било смешно.

# 50
  • Мнения: 0
И на мен ми се обръщат... Няма май лечение - възникнала ли е веднъж такава повече или по малко закономерна ревност, трябва да търсиш човек да я толерира и разбира. Иначе се стига до край на връзката - и двете страни са недоволни.

# 51
  • Мнения: 0
Лола, то е лесно да се говори, че не ти пречи, като няма такива приятелки твоят мъж.  Embarassed
За вярата в личната ценност - ясно и хубаво, но на практика не се получава, особено като са тръгнали нещата вече в грешна посока

# 52
  • София
  • Мнения: 23 036
Не мога да кажа, че подържам приятелски взаимоотношения с бившите си. Но е факт, че с момчето, с което имах най-продължителна връзка навремето, винаги когато се засечем искрено се радваме един на друг. Говорим си за общи познати, за половинките си, за децата... Но не си звъним и не се търсим нарочно.
Мъжът ми пък отвреме навреме изпраща снимки на детето ни на бившата си приятелка, чието детенце също е момиченце и е почти на една възраст с нашето. В началото ми беше неприятно, но в крайна сметка реших, че не е нещо престъпно. Докато си разменят опит по отглеждането на деца, не ми пука  Mr. Green

Не се чувам с бившите си, зачеркнала съм ги изцяло от живота си. Не ги разбирам хич тези приятелства между бивши, аз не мога така.  Rolling Eyes
Е, ако самите раздели са били прекалено драматични... Тогава разбирам  Grinning
Но има, да речем, и не толкова сълзливи раздели, при които вече бившите половинки запазват по-топли чувства едни към други.

# 53
  • гр.София
  • Мнения: 380
Лола, то е лесно да се говори, че не ти пречи, като няма такива приятелки твоят мъж.  Embarassed
За вярата в личната ценност - ясно и хубаво, но на практика не се получава, особено като са тръгнали нещата вече в грешна посока


Права си, в момента ми е лесно. Но не винаги е било така. И аз съм имала моменти на несигурност и съмнения, че и на скандали. Просто съм възприела философията, че каквото има да става, ще се случи със или без моята намеса. Даже една по-непремерена намеса в контактите на партньора с другия пол, може да доведе до обратния ефект. Не съм искала да звуча назидателно, съжалявам, ако съм засегнала някого.

# 54
  • София
  • Мнения: 622
Ей, успокойх се, че не съм само аз в такава ситуация. И аз полудявам като се вижда и чуваа с бившата, уж всичко било приключило и си били само приятели, ама на мен ми се обръщат вътрешностите като каже, че ще се виждат. Въпреки че аз също се виждам с бивши и той не ми прави проблем, ама пустата ми ревност и липса на доверие...
Дори преди няколко дни на рождения му ден му се обади в 23,45 да му честити. Направо незнам как издържах да не избухна и дори думичка не казах.
Момичета, кажете как се лекува тая ревност?
Еми тогава се е сетило момичето бре, значи не й е толкова важен. Ти се виждаш и чуваш с бивши, ако той ревнува ще ти се струва нелепо и смешно. Знам че става въпрос за чувство и уеднаквяване на аршина трудно става, но...

# 55
  • Мнения: 17
Ако се видим някъде случайно Здравей ,Здрасти ДА.Но чак пък всеки ден да си говорим, да излизаме на кафе  не съм съгласна.А и няма време  работя,уча ,имам син който иска време и страхотен съпруг.Така че ако намеря малко свободно време предпочитам да изляза с любимия отколкото с бившо гадже.

# 56
  • Мнения: 0
Права си, в момента ми е лесно. Но не винаги е било така. И аз съм имала моменти на несигурност и съмнения, че и на скандали. Просто съм възприела философията, че каквото има да става, ще се случи със или без моята намеса. Даже една по-непремерена намеса в контактите на партньора с другия пол, може да доведе до обратния ефект. [/quote]

Ето с това пък съм напълно съгласна. Тази споменатата от теб философия, ако може да се възприеме на по-дълбоко ниво, идеално ще е... Ако някой може да ме оперира и да ми я присади, наистина ще си оправя душевния мир  Laughing

# 57
  • Мнения: 15
И аз не мога да го разбера  newsm78 и след няколко такива разговори му направих скандал и спряха  Mr. Green

Цитат
И видиш ли, една '"кака"(говоря в моя случай), дето е яд че БНД-то даваше малко повече парици на детето си, такъв безбожен скандал му вдигна, та чак птиците излетяха покрай нас от звуковата и сила

baby12345   - Това за теб ли се отнася, или е съвпадение.???

# 58
  • Мнения: 434
Аз говоря с вичките си бивши.С кой на "здравей-здрасти", с кой по-редовно.Няма вече чувства,наистина е само приятелство.Мярнах въпрос за какво толкова могат да си говорят бивши - ами аз си говоря с тях за работата им,за семействата им,за моята работа,за плановете през лятото,за разочарованието от неосъществен план,за радостта от осъществен такъв.Неща, за които си говоря с приятели, с които не съм имала интимни взаимоотношения.

# 59
  • Мнения: 242
Нито аз,нито той се виждаме и чуваме с бивши.Знае какво ще се случи иначе... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт