Синузит - лечение?

  • 119 550
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 459
Здравейте  Simple Smile
Тъй като преди няколко седмици страдах от ужасно главоболие реших да отида на невролог.
Направи си прегледа човека и ми каза да отида на очен лекар и да си направя скенер на главата. С очите всичко е наред. Лекарката, която ми направи скенера ми каза, че нямало нищо страшно, имала съм синузит.
Та, въпроса ми е знаете ли някакви алтернативни методи на лечение, тъй като от 7 месеца съм на хомеопатия и не искам да се тъпча с АБ. Рових се доста из нета, но за всичко намирам противоречиви мнения. Казаха ми, че нагревките можело да помогнат.
А вчера баба ми каза да сваря босилек в 2 л. вода след което да вдишам от парата.  Rolling Eyes
Имали ли сте синузит и ако да как се справихте с него?  Thinking

# 1
  • На точното място
  • Мнения: 298
А хомеопатията не лекува ли синозит? newsm78
Брат ми навремето страдаше от синузит и мама му правеше каша от варени диви кестени, която се слага на възпалението / в горната част на носа м/у веждите/

# 2
  • Мнения: 425
Години го борих с АБ, многооо:money: в аптеките,после закрепих положението с хомеопатия/2-3/годишно се влошавах,мнооого схеми и посещения на хомеопата:money:но бе нищо в сравнение целогодишните мъки, защото ми е на алерги4на основа/алерги4ер ринит/,  Blushа го преборих с клеевата тинкура в ноздите !!! Страни4ният й ефект е 4е и ми калява имунната с/ма и непипвам грип Mr. Green Peace HugPeace НАРО4НО НИКОЙ УНГ "Д-Р" не я споменава,за да си ни абонират и подсигурят хляба Sick #Crazy Money newsm78 #Cussing out

Последна редакция: чт, 13 авг 2009, 15:43 от GIULIA

# 3
  • Мнения: 1 650
А тази клеева тинктура има ли си дозировка, или просто отивам, купувам си и си капя?
По въпроса, много помага компрес от нагрята морска сол , увита в кърпа и да я наложиш на челото, над носа. Отпушва .

# 4
  • Мнения: 425
А тази клеева тинктура има ли си дозировка, или просто отивам, купувам си и си капя?
По въпроса, много помага компрес от нагрята морска сол , увита в кърпа и да я наложиш на челото, над носа. Отпушва .

С морската сол при мен никакъв ефект , ДАЖЕ НА МОРЕТО ЯКО СЕ ВЛОШИХ 2008 ooooh!,ТА МИ ИДВА6Е ДА СИ НАПРАВЯ ПУНКЦИЯ,НО ТЯ НЕРЕ6АВА ПРОБЛЕМА, А СЕГА ВЕ4Е ГО РЕ6ИХ....

Клеевата тинктура 2,50 лв Mr. Green Wink: 10 -15капки първо я разрежда6 в 1 ампула физиологи4ен разтвор и капе6 по 4 капки в /издухана / ноздра, из4аква6 малко 10 и от легнало положение изправяш главата и я навежда6 надолу,после иЗдухва6 и повтаря6. Така поне 4 пъти дневно,ако търпи6 и не те пари в носа,намаляш физ.р-р/усилва6 концентрацията с клеевата /до 4иста съм стигала=НЕУВРЕЖДА ЛИГАВИЦАТА ЗАРАЗЛИКА ОТ КАПКИТЕ/, така поне 7-10 дни и си ОК,
А АЗ 4 Г.НЕМОЖАХА ДА МИ ОТПУ6АТ НОСА,ПРОБВАХ ВС.ЛЕКАРСТВА,А СЕГА СИ ДИ6АМ,ОТДЕЛНО НЕКУПУВАМ ВЕ4Е НОСНИ КЪРПИ4КИ,НАПРАВО МИ Е МН.СТРАННО Whistling

Понеже ми бе писнало от АБ на хап4ета и сиропи има ефикасен АБ НА СПРЕЙ BIOPAROX /ДО 10 ДНИ/, SUPER E PRI SINUZIT ILI ANGINA, но БЛАГОДАРЕНИЕ НА КЛЕЕВАТА ГО СПРЯХ И НЕГО !

Питай 4и4о ГУГЪЛ ЗА НЕЯ И САМО ХВАЛБИ ЩЕ ВИДИШ ОТ ПРОБВАЛИТЕ Я ...Peace
успех от сърце ! Peace

Последна редакция: чт, 13 авг 2009, 16:08 от GIULIA

# 5
  • Мнения: 1 650
Много благодаря! Ще пробвам! А за деца дали става?

# 6
  • Мнения: 425
Много благодаря! Ще пробвам! А за деца дали става?

 Peace, НО ДА СА ПОНЕ НА 2-3 Г., ДЪЩЕРЯ МИ БЕШЕ НА 3 КАТО Я ПО4НАХ И НЕЯ ЩОМ РАЗБРАХ И ВИДЯХ ЕФЕКТА ве4е 2-ра г. отказах й хомеопатията, не й действаше... ooooh!Hug

От тази седмица я по4вам по4ти всяка сутрин по 2 капки за навършена година=4х2=8 капки наден нагладно разредени във вода и после да не яде поне 1/2 4ас !!! Така наесен като по4не градина да е заякнала !
Ина4е 2 години подред/ясла и градина/ ни/се умори от АБ, беше на ПРЕХВАЛЕНОТО ЛИКУИД ФОР КИДС=АД МЕДИ4ИНЕ БЕЗ ГРАМ РЕЗУЛТАТ... Outta Joint Tired
 А и в носа и слагам/но 5 капки клеева в 1 ампула ф.р-р/, но е хубаво на 1-2 ден да се прави нов/пресен 4е е по-ефикасно/ и морим тия гадни градински сополи/вируси и ве4е край на АБ, а и непре4и успоредно да даваш осцилококциума /хомеопатия за и срещу грип/ !!!! Hug Peace baby_neutral

Последна редакция: чт, 13 авг 2009, 16:43 от GIULIA

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Тази зима ми се наложи да го лекувам,но не съм убедена че е излекуван.10 дни с АБ Таваник.
Ще видим за напред.

# 8
  • Мнения: 1 893
Аз също съм със синузит. В момента даже съм на инжекции Гентамицин. Искам да попитам може ли да правя и гаргара с клеева т-ра,тъй като и гърлото ми е възпалено.

# 9
  • Мнения: 2 160
На мен ми препоръчаха терапия с лазер. Някой от вас пробвал ли е?

# 10
  • Мнения: 87
Та, въпроса ми е знаете ли някакви алтернативни методи на лечение, тъй като от 7 месеца съм на хомеопатия и не искам да се тъпча с АБ. Рових се доста из нета, но за всичко намирам противоречиви мнения. Казаха ми, че нагревките можело да помогнат.
А вчера баба ми каза да сваря босилек в 2 л. вода след което да вдишам от парата.  Rolling Eyes
Имали ли сте синузит и ако да как се справихте с него?  Thinking[/b]

Който не го е боляла глава от синузит, понятие си няма за каква болка става въпрос.
Аз съм стигала до пубкции, не че са алтернативно лечение, но невероятно ти олеква след тях.
Нагревките действително много помагат.
И шапка през зимата оттук-нататък, сушене на косата след измиване също.  Hug

# 11
  • Мнения: 425
Аз също съм със синузит. В момента даже съм на инжекции Гентамицин. Искам да попитам може ли да правя и гаргара с клеева т-ра,тъй като и гърлото ми е възпалено.

 PeaceГАРГАРАТА С КЛЕЕВА ТИНКТУРА 20-30 капки РАЗРЕДЕНА С 4АЙ ОТ ЛАЙКА+ ПИЕНЕ НА НА КЛЕЕВАТА ТИНКТУРА нагладно и после 1 4ас нищо да не се пие или яде = ТОВА ПОНЕ 3-4 ПЪТИ НА ДЕН, а 1 път дневно е профилакти4но !

Гентамицина "ЛЕКУВА" КЪМ МОМЕНТА, НО И МНОГООО ВРЕДИ  !!! Peace

# 12
  • Мнения: 419
Чувала съм и за мед в носа. Пробвал ли го е някой?

# 13
  • Мнения: 2 160
Чувала съм и за мед в носа. Пробвал ли го е някой?
Еми, все пак клеят е пчелен... Whistling

# 14
  • Мнения: 425
Чувала съм и за мед в носа. Пробвал ли го е някой?

да, и това пробвах, но няма6е ефект, но ве4е казах как се оправих Blush

Общи условия

Активация на акаунт