храни и кръвно налягане

  • 2 170
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 220
 Мами интересувам се занете ли кои храни освен чесъна и зеленият чай смъкват кръвното?!

# 1
  • Мнения: 202
Може и да не е уместно-но съм чувала, че ракията също сваля кръвното!

# 2
  • София
  • Мнения: 3 328
Всеки алкохол смъква кръвното, даже прословутото червено вино, дето го препоръчват на хипотоници. Просто алкохолът действа съдоразширяващо и няма как да не смъкне кръвното. Иначе от храните - аз знам и за киселото мляко - баща ми е с високо кръвно от години и като го усетеше, тутакси посягаше към млякото.

# 3
  • Мнения: 1 220
Благодаря ви! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 452
Всеки алкохол смъква кръвното, даже прословутото червено вино, дето го препоръчват на хипотоници. Просто алкохолът действа съдоразширяващо и няма как да не смъкне кръвното. Иначе от храните - аз знам и за киселото мляко - баща ми е с високо кръвно от години и като го усетеше, тутакси посягаше към млякото.

Смъква го в момента, но не го лекува; напротив; употребата на алкохол може да го повиши.
Всички продукти, които не съдържат големи количества сол - по приницп това е първата стъпка при лечението на хипетонията - ограничава се солта в диетата.
Иначе според това, к. прочетох, малък ефект може да има от чесън, Q10, витамин С, рибено масло. Аз не бих разчитала на това лечение, ако има доказана хипертония.

Веднъж готварска тема да се измести!  Laughing Laughing Laughing
В чужбинския форум всички теми в един или друг момент  се "обръщат" в кулинарни.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт