как се преживява раздялата?

  • 6 442
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
наложи се да се разделим с мъжа ми.
така било по добре.
след 7 годишна връзка и от 2 год. съвместен живот и край.
вече 2 месеца.
опитах да се справя сама, но не се получава.
най тежко ми е вечер.
стана досадна на околните.
чувствам се само мрънкам и се оплаква.
дайте съвет какво да направя че да ми минееее
 Sad

# 1
  • Мнения: 5
няма съвет а?
е и тук помрънках и нищо
 Cry Cry Cry

# 2
  • Мнения: 15
Сама, не можеш. Нужна е подкрепа от приятели и сили от твоя страна. Ако нямаш истински приятели, ще ти коства доста време. Психологически - една раздяла до потушаване на 70 % от връзката или развръзката (при условие на вашата дългогодишна връзка), коства между 5-7 години.

# 3
  • Мнения: 608
Направи пижамено парти с приятелка-поглезете се,оплюйте ужасния мъжки свят и се наревете след това. Може да не помогне,ама е забавно. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 677
Налей се, де. Алкохол нямаш ли?

# 5
  • Мнения: 1 906
Не мога да ти дам съвет. Преживява се.
Защо се разделихте, ако не е тайна? Аз когато се разделих с бившият ми мъж никога не съм се замислила как ще го преживея-напротив, чувствах се като новородено.
Смени си прическата, купи си нещо ново, ако щеш и мебелите в къщи си смени- забелязала съм, че когато искам промяна, започвам да променям нещата около себе си и по себе си и това ми действа много добре. Излизай с приятелки, забавлявай се, прави всичко, което не си можела да правиш като семейна.
Ще го преживееш, сигурна бъди. Тук има подфорум "Родители, отглеждащи сами децата си"- в него винаги можеш да "помрънкаш" наволя, без да се притесняваш. 
Желая ти бързо преодоляване на лошите мисли и успешен нов живот   bouquet

# 6
  • Мнения: 15
Алкохол, пижама парти и прочие - няма да помогне. Травма в съзнанието оставаща белези за винаги. Просто бъде себе си. Виж какво искаш или не искаш. Постави + и - на на една хартия, и ще разбереш много неща, както за себе си, така и за половинката си.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Е, ще по мрънкаш още известно време и ще отшуми.
Като мрънкаш  минава ли ти? Вземаш се в ръце и се стягаш.

# 8
  • София
  • Мнения: 888
За да се стигне до раздяла, значи нещата между вас не са били розови. Започни да ходиш по срещи. Само друг мъж ще ти оправи настроението. Хленченето по бившия не е за препоръчване.

# 9
  • Мнения: 4 380
Няма рецепти. Плачеш си и това е. С времето болката ще стихне, просто трябва да го преболедуваш. Намери удоволствието в мъката си, така ще ти е по-леко.
Ако това ще те успокои, не си сама в мъката си.
 Hug

http://www.youtube.com/watch?v=fyz5p_INgno&feature=related

# 10
  • Мнения: 51
Ревеш три дни  Sob,после си оправяш външният вид(епилации,гримове,прически,килца и т.н) 4470и се хващаш много здраво в ръце.Започваш да правиш всичко което си искала,но не си могла и се забавлявай напук на тъгата ти.Прогонвай всяка мисъл за него.Аз например открих,че като се сещам за моя,и все още ме стяга стомаха като ученичка,сякаш ей сега ще дойде...ама не.В един момент просто не можех да понасям вече болката и всеки път когато си помислех за него,веднага започвах да правя нещо  или да говоря с някого.Просто ако си помислех" как ли е?"не допусках и мисълта "с кого ли е?"или какво прави,точно сега"Веднага гледам да се разсея..Не разбрах за деца-има ли?ако има е малко по-трудно,но и в двата случая ако си убедена че той си е отишъл завинаги,приготви се да посрещнеш новият живот за теб.Бъди с отворено сърце за хубава та му страна и всичко ще се нареди. 

# 11
  • Мнения: 1 217
Подсети ме за едно бивше гадже Иво. Дано не говорим за един и същ, по-голям тъпунгер не съм срещала. Не се оставяй на черните мисли, помисли какво си спечелила. Не е лесно, знам, но съм благодарна, че съм се отървала от някои " принцове " в живота си навреме. Наздраве и горе главата ! От спомени по предишния може да не  забележиш подходящия за теб човек.

# 12
  • Мнения: 1 788
Всякакъв вид раздяла, с нещо, което си обичал, е трудна.
Но... се преживява.
Колкото и клиширано да звучи, с времето, свикваш с мисълта и някак си, приемаш нещата като част от живота.
Не се затваряй в себе си - само това мога да ти кажа.
Намери нещо, което обичаш да правиш, което те кара да се чувастваш значима и ценна.
Понякога приятелите не могат да помогнат, но за сметка на това, могат да са нужното разнообразие.

# 13
  • Мнения: 212
Изключително трудно,особено след дълга връзка и силна любов! Но всяко нещо се преживява! Дали с нова любов или с нещо друго! Аз преди си намирах все повече и повече занимания,за да спра да мисля,за това че съм сама!

# 14
  • Мнения: 411
до колкото разбирам нямате дете.
е тогава вси4ко е по лесно.
когато има дете по между ви,не боли самата раздяла а страданието на детето(изпитана марка)

намираШ си някакво хоби(бродерия,плетки и т.н.),запо4ваШ да се гримираШ,при4ески,нови дреШки и живот.не се изоставяй,погледни се в огледалото и си кажи"заЩо съм си губила толкова време с този *****(нари4ай го както искаШ),като той изобЩо не ме е заслужавал"
излизай с мъже за да си повдигнеШ духа,но не бързай да се обвързваШ.
нито един мъж не заслужава да пла4еШ за него.
усмихвай се и в никакъв слу4ай не се показвай на друг ,4е страдаШ .
УСПЕХ

Общи условия

Активация на акаунт