Приятели на Безбог и Добринище!

  • 22 529
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Всеки, който веднъж отиде в Добринище и на Безбог, става редовен посетител и фен на района!

Споделете Вашите впечатления с другите, не ги пазете само за себе си.

За повече подробности: сайта долу welcome

# 1
  • Мнения: 411
моя не познаваШе пирин.а аз съм направо влиубена в тази планина,
бях на екскурзионно 2 седмици и след това съм ходила оЩе 3 пъти,никога не може да ми омръзне(по принцип във вси4ки,но тази някак си.... е неЩо по специално ,искам дори праха ми там да бъде)та да си дойда на думата преди 13 год.тръгнахме на по4ивка той понеже беШе ходил в родопите искаШе там,но успях да го убедя и отидохме в пирин ,мисля 4е  хижата се казваШе ГОЦЕ ДЕЛ4ЕВ то4но под лифта за Безбог(с баткото ,но искам и малката да опознае тази красота)
а сега го питайте къде е било по хубаво
близо до хижата е скривалиЩето на Никола Парапунов,внимавайте на времето имаШе осилиЩе ,4е като ме нажилиха онези ти ми оси,станах като ме4о от приказката МЕДЕНАТА ПИТА

# 2
  • Мнения: 240
И ние щяхме да ходим на montsters of rock, но нали не се състоя и като ни върнаха парите от билетите решихме че няма да е на море тази година.
Тогава бях за първи път на Пирин през лятото. Влюбих се в това място, най вече Безбог. На около час път от там е Поповото езеро, също много любимо мое място.

# 3
  • София
  • Мнения: 615
Предстои ни една нощувка в Добринище, мисля че се спрях на къща Магделина. Някой има ли отзиви за нея? Но най-вече моля за информация за това ако пристигнем по обяд, ще можем ли да отидем с лифта до Без бог и да се разходим там? Нямам представа като време как и колко е? До къде може да отидем, като се има в предвид, че сме с деца? А също ми се иска да отидем на другия ден до х.Вихрен - с кола до къде се стига и там да се разходим - въпросите са същите. Grinning Какви кратки преходи можем да направим? Wink

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Доста четох хубави отзиви за Добринище и Безбог. Ще съм благодарна ако някой ми препоръча хотел в Добринище. Предпочитам за има детски кът защото искам да вземем и малкия, който е на почти 3г.
Благодаря предварително.

# 5
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Не съм фен. Имах неприятно изживяване и няма да повторя посещението си.

Отидохме с дъщеря ми на лифта. Купихме си билети срещу определена сума и зачакахме да го пуснат.
Имаше още един самостоятелен турист, после дойдоха още 2-ма, имаше и 2-3 души от лифта. Питах ги кога ще го пуснат и те отговаряха: "След малко".
След 20 минути дойде един камион и почнаха да разтоварват от него бира, кола, сокове и храна- няколко десетки каси.

Лифтът пак не тръгваше.

След още 10 мин. казаха: "След малко ще го пускаме. Но ще спира от време на време."
В този момент се завъртях кръгом и си тръгнах. Нали се сещате защо щеше да спира "от време на време" лифта и защо?! Ако това не е подигравка !!

По принцип имам специално мнение за бг курортите. С тази случка просто то се потвърди.

Така че село Добринище - няма да се повтори.





# 6
  • Мнения: 87
Предстои ни една нощувка в Добринище, мисля че се спрях на къща Магделина. Някой има ли отзиви за нея? Но най-вече моля за информация за това ако пристигнем по обяд, ще можем ли да отидем с лифта до Без бог и да се разходим там? Нямам представа като време как и колко е? До къде може да отидем, като се има в предвид, че сме с деца? А също ми се иска да отидем на другия ден до х.Вихрен - с кола до къде се стига и там да се разходим - въпросите са същите. Grinning Какви кратки преходи можем да направим? Wink
Със сигурност ще останете доволни от престоя си в къща "Магделина"!
Ако пристигнете на обяд ще имате достатъчно време да отидете до х."Безбог" и да се разходите около езерото, което напълно ще Ви задоволи като преживяване:
             - от Добринище до х."Гоце Делчев": 11 км хубав път - 20 мин.
             - от х."Гоце Делчев"  до х."Безбог": 30 мин. с лифта
             - в 15:30 слизане надолу (последно качване на лифта)

На другия ден имате около 30 км. хубав път от Добринище до х."Вихрен", не повече от 1 час. Пред хижата има паркинг, но през уикенда е пълно с коли. От х."Вихрен" можете да отидете за около 20 мин. до близкото езеро "Окото", а на връщане да видите и "Байкушевата мура", която е до пътя съвсем близо до хижата.

Приятно изкарване!

# 7
  • Мнения: 87
Доста четох хубави отзиви за Добринище и Безбог. Ще съм благодарна ако някой ми препоръча хотел в Добринище. Предпочитам за има детски кът защото искам да вземем и малкия, който е на почти 3г.
Благодаря предварително.

Ако търсите хотел, мисля че "Валентино 2" е точно за вас, в покрайнините на Добринище, тишина и спокойствие, имат голяма поляна и няколко пауна за радост на децата да тичат след тях по тревата!

# 8
  • Мнения: 1 153
Четох че в Добринище има извор с сребърни йони,той може ли да се ползва и къде се намира към някой хотел или не?

# 9
  • София
  • Мнения: 615
bezbog благодаря ти , звучи ми добре така разказано от теб, но аз ще разказвам после. Grinning  А какво ще кажеш за къща "Мира", май има предимство, заради механата. Какво мислиш, че е по-добро за нощувка? Препоръчайте ми, моля кръчме, не държа на жива музика и високи цени  Wink .

# 10
  • Мнения: 87
Четох че в Добринище има извор с сребърни йони,той може ли да се ползва и къде се намира към някой хотел или не?

Да, наистина има извор със сребърни йони, там му казват още сребърна жилка и ние всеки път, когато ходим в Добринище не пропускаме да си напълним тубите за София. Намира се на около 200 м. извън Добринище, на пътя за Гърция, след първия завой има разширение на пътя, където можеш да спреш и да слезеш по пътечката към брега на реката, където се намира и въпросният извор. Има и табела, на която пише, че водата е лековита и помага и при някои очни заболявания. Няма как да го пропуснете. Иначе водата е топла и аз немога да я пия направо от извора, но след седмица в тубата въобще не променя вкусовите си качества. Не трябва обаче да се пие постоянно, аз я редувам с вода, която наливам пак от този район: като качиш Предела, преди да започнеш да спускаш в посока София, има една чешма с ледено студена вода, страшна е! И тази и другата, сребърната са толкова вкусни, че неможеш да се напиеш. Абе направо този район е благословен, дано така да бъде и занапред!

P.S. На сайта ми има карта на Добринище, на която може съвсем точно да се види къде се намира извора със сребърната вода.

# 11
  • Мнения: 87
bezbog благодаря ти , звучи ми добре така разказано от теб, но аз ще разказвам после. Grinning  А какво ще кажеш за къща "Мира", май има предимство, заради механата. Какво мислиш, че е по-добро за нощувка? Препоръчайте ми, моля кръчме, не държа на жива музика и високи цени  Wink .

За къща "Мира" мога да кажа само хубави неща! Да, наистина механата им е уникална. Ние празнувахме там Великден тази година и цялата компания останахме очаровани от домакините Пепи и Дони. Изпекоха ни агне пред очите ни, в самата механа има камина с пещ, направо си изядохме пръстите, голяма вкусотия, напълниха го с ориз и дреболии и разни техни си подправки, нямам думи! Може да видиш снимки с агнето в сайта ми.

По въпроса за кръчмето, механа "Македонска кръчма" определено е кръчмата на Добринище, но не е за вас, претъпкано, скъпо и кючеци на масата!
Ние ходим редовно при "Дедо Дине", тиха и уютна градина, вкусно и най-важното много нормални цени!
Намира се зад църквата. Ставам банален, но още информация ще намерите на сайта ми! Wink

P.S. Сигурен съм, че ще разказваш същото после!

# 12
  • Мнения: 1 153
А басейн с минерални йони има ли и към кой хотел?

# 13
  • Мнения: 87
Не знам какво разбираш под басейн с минерални йони, но има много хубав открит басейн с топла/хладка минерална вода и това е градският басейн. За съжаление е единственият басейн с минерална вода в Добринище. Интересувал съм се специално за хотел с басейн, но се оказа, че единственият такъв е "Орбел Спа", но водата им не е минерална. Така че, ако търсите хотел с басейн в Добринище, няма да намерите такъв с топла минерална вода. Но със сигурност ще останете очаровани от минералния плаж. Там водата е 100% минерална и топла и лечебна!

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Разгледах Валентино2 и ми харесва...но хотел с детски кът дали ще се намери.
И друго...втората половина на септември дали ще е голям студ там?

Общи условия

Активация на акаунт