Гимназии с немски София преместване

  • 6 108
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 363
Не съм запозната с условията на прием при промяна на местожителство,но Ловешката ЕГ има значителни постижения,с отличен рейтинг,и би трябвало да ви предоставят място  минимум в73-то СОУ.Мисля,че първо трябва да настоявате за 91НЕГ,да не се поддавате на манипулации(това,че и др родители подават подобни заявления означава,че е практика!).Според мен няма срокове за преместване(може да се случи и по средата на учебната година).Успех!

# 16
  • София
  • Мнения: 1 126
Аз също се надявам да решат проблема за 73 СОУ,но най много ме озадачи отговорът на човека на информацията в министерския съвет,който ми помогна да напиша молбата..значи място се отпускало само за...ученици които не говорят...български- тоест чужденци newsm78

# 17
  • софия
  • Мнения: 119
Доколкото съм чувала много деца от София кандидатстват в ловешката немска гимназия, тъй като наплива в София е много голям, изкарват там 8 клас и в след това се местят тук - главно 91НЕГ. Може би затова от министерството са толкова мнителни.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 126
Доколкото съм чувала много деца от София кандидатстват в ловешката немска гимназия, тъй като наплива в София е много голям, изкарват там 8 клас и в след това се местят тук - главно 91НЕГ. Може би затова от министерството са толкова мнителни.

 newsm78 Странно,във випуска на дъщеря ми нямаше софийски деца...проверила съм! Peace

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
а едно време в Ловешката не се влизаше току-тъй.
Но все пак и там е имало парашутисти.
Мама на Боби, дано успееш да запишеш дъщеря си поне в една от 2-те немски гимназии. Късмет  Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 1 126
а едно време в Ловешката не се влизаше току-тъй.
Но все пак и там е имало парашутисти.
Мама на Боби, дано успееш да запишеш дъщеря си поне в една от 2-те немски гимназии. Късмет  Hug

Благодаря ти,чакам решението на министърката Peace А и като си помисля...едва ли няма да ми уважат молбата,та ние тук живеем..знам ли...Ох дано,ще пиша при резултат Peace

# 21
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Като се има предвид, че министърката е бившата директорка на 73СОУ, ако от РИО не ти съдействат, можеш да опиташ директен контакт с нея- имейл, или с експерти в министерството. Практиката с преместването я има от години и не би трябвало да е толкова голям проблем. От гледна точка на транспорта също 73СОУ ти е най-удобно от добрите гимназии - автобус 73.
Успех в начинанието  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 126
Като се има предвид, че министърката е бившата директорка на 73СОУ, ако от РИО не ти съдействат, можеш да опиташ директен контакт с нея- имейл, или с експерти в министерството. Практиката с преместването я има от години и не би трябвало да е толкова голям проблем. От гледна точка на транспорта също 73СОУ ти е най-удобно от добрите гимназии - автобус 73.
Успех в начинанието  Peace

Не знаех,че министърката е била бивша директорка на 73 СОУ Rolling EyesНо съм я виждала-приятна жена...А колкото до транспорта,да точно че ще и е удобно със 73 затова предпочетох това училище,а и разбрах че за 91 се давало...пари или дълбоки връзки Sad а за 35 СОУ само една майка и то от форума се изказа ласкаво за него от 10 мнения Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 901
Мама на Боби, все пак обмисли и провери дали ще е възможно, а и добре за нея, да я върнеш в Ловеч, ако не я взематт в 91 или 73.
Знам, че е само на 15, но помисли - и други деца на нейната възраст учат в друг град, все пак зависи от детето.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 126
Мама на Боби, все пак обмисли и провери дали ще е възможно, а и добре за нея, да я върнеш в Ловеч, ако не я взематт в 91 или 73.
Знам, че е само на 15, но помисли - и други деца на нейната възраст учат в друг град, все пак зависи от детето.

Ами какво да кажа,директорът на Ловешката се пообиди малко че я местя, а аз исках да е до мен...на тая възраст децата са трудни за разбиране а моята е една от тях Sad

# 25
  • София
  • Мнения: 4 242
мама на Боби , има ли развитие по вашата молба?

# 26
  • София
  • Мнения: 1 126
За съжеление не и много ми е притеснено Sad...Мисля да звъня в понеделник на телефона който ми дадоха в приемната на министерството Confused

# 27
  • София
  • Мнения: 4 242
 fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed
Успех!

# 28
  • Мнения: 106
мама на Боби , до тук никой не е споменал ПГИЧЕ "Св. Методий". Намира с в Красно село в сградата на 142-ро у-ще. Това е немска гимназия и като транспорт ви е удобна. Наистина по форумите не съм чела ласкави неща за училището - от гледна точка на директор най-вече. Но пък познавам деца, които са го завършили - едното момиче завърши тази година право в СУ, а другото следва в Австрия. Т.е. подготовката вероятно е добра. Пък и тъй като до 15.09 оставата едва 2 седмици, това е вариант. Ето от този сайт можеш да вземеш контакт с у-щето: http://www.pgiche.hit.bg/.
стискам палци!

# 29
  • София
  • Мнения: 1 126
Знам за тази гимназия,проверих отдавна...Но немската паралелка е закрита преди две години :липса на деца Sad Така ми казаха по телефона от училището...

Общи условия

Активация на акаунт