Разтройство без повръщане и температура

  • 7 886
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
моля майките които са имали проблем с разтройство при децата си ,да споделят кое е по ефикасно срещу разтройството.Педиатърката ми каза ентерол или био гага?
Скъпи лекарства ли са,сега трябва да ходим да купим.
И какво диета да приложа.

Много ви благодаря Simple Smile

# 1
  • загубено
  • Мнения: 6 432
Синът ми преди седмица имаше такива оплаквания.
Мина за 2 дни,без никакви лекарства.
Само диета.
Ориз,сухар,картофи,спагети .....лека храна.
И без мазнина.
Живея в чужбина,и там за разтройство и повръщане в повечето
случай слагат диета.Никой не ми е изписвал прахчета и каквото и да е друго.
Бързо оздравяване на детенце.

# 2
  • Мнения: 1 596
Благодаря ти много,
ще следвам съвета ти Simple Smile
Вчера дадох ориз..никакво подобрение.
Но днед цял ден ще му давам,банан,картоф,морков,спагети и ще видим какво ще стане Blush

# 3
  • София
  • Мнения: 9 517
Да не те отчайвам, но големия ми кара такъв вирус - първо 5 дена разстройство, после почна и кашлицата от фарингса, после разстройството стана по 4-5 изхождания и вдигнахме температура, наложи се да пие и бисептол и сега вече е по-добре, но кашлицата продължава. Дано се оправите. Ние за разстройството пием ентерол. Ситното е пило за разстройство био гая - и двете не са против разстройството, а за регулиране на функцията на червата.
Диетата ни е само никакви млечни продукти и повече сухи храни.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Пробвай със сухари, сирене, картофи, моркови, ориз, но за банани не знам. Последния път когато имахме разстройство ми казаха да не давам банан в никакъв случай, въпреки че знам че запича. А за лекарства на нас ни минава най-добре от смекта, но щом са ви изписали ентерол и био гага давай тях.

# 5
  • Мнения: 2 110
Малката ми дъщеря е пила ентерол. Не е скъпо лекарство !То е прахче и трябва да прочетеш инструкцията за разтваряне ,не се разтваря в много топла или в много студена вода !
Диетата е намалени мазнини предимно сухари със сирене ,картофи ,ориз ,спагети,макарони,компот от дренки,чай от шипка... т.е храни който нямат разхлабващо действие.
Желая ви бързо оздравяване !

# 6
  • Мнения: 1 596
Благодаря момичета,
сега му правя картофи и моркови на пара.
Значи може да сложа малко сирене за вкус.А някаква мазнина ,за да не е сухо?
Зехтин или масло може ли?
Иначе не знам дали ще му е вкусно...
Взех ентерол...но ще изчакам до утре да видя дали ще се повлияе от диетата.

Той сутрин пие по 250гр АМ Лактана Био.И него ли да спра?
И кисело мляко ли да не давам?

Последна редакция: пн, 17 авг 2009, 12:56 от mamma_mia

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Избягвай мазнините, недей да слагаш по добре. Само сиренце прибави.

# 8
  • Мнения: 1 596
Благодаря Simple Smile
А утре сутрин да му давам ли АМ? Той само сутрин пие.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 524
има на хумана една каша, може да се разтвори и като мляко (на кутията има указание за доза за каша или за мляко АМ), лечебна хумана се казва, когато детето е с разстройство или повръщане.
продава се в аптеките и специализираните бебешки магазини.
миналата година синът ми беше с ентеровирус и тази хумана му помогна на диетата. тогава спрях да му давам АМ и кисело мляко, но ти си прецени в крайна сметка.
храните тр да са сухи, немазни....
сухари, ориз, картофи, моркови, банани Peace


и още нещо- пак на хумана има едни електролити на прахче с вкус на банан. дават се наместо водичка, да не се обезводни и да му се възстанови електролитния баланс. не са скъпи, едно прахче е за цел ден и не беше повече от 90 ст- 1 лев. а хуманата лечебната също не мисля че беше скъпа, но все пак провери.
да му минава скоро, знам колко е неприятно Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 1 596
Благодаря ти много за изчерпателната подкрепа elpet  Heart Eyes
Ще следвам всички ваши съвети момичета,ако не помогне диетата,тогава ще дам ентерола.
Благодаря и здраве за децата!  bouquet

# 11
  • Мнения: 7 723
Опитай с Линекс.
Хомеопатично е и много ефикасно лекарство. Hug

# 12
  • Мнения: 1 596
Опитай с Линекс.
Хомеопатично е и много ефикасно лекарство. Hug
Благодаря ти Hug
Ако не помогнат другите средства ще пробвам.

# 13
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
има на хумана една каша, може да се разтвори и като мляко (на кутията има указание за доза за каша или за мляко АМ), лечебна хумана се казва, когато детето е с разстройство или повръщане.

Аз също използвам тази Хумана и съм много доволна. Първия ден му давам само от нея да си хапва като каша. На следващия ден му давам сутрешното и вечерното АМ и така докато свърши. Обикновено отива за 2-3 дни целия пакет Хумана. После още два-три дни е на диета - ориз, картофи, препечен хляб, сиренце - да му се дооправи коремчето.
Нашата педиатърка ни даде и БиоГайа, но ние така и не стигнахме до нея. Ако Хуманата не помогне може и с нея да опиташ, доколкото знам нормализира чревната флора.

Дано се оправи бързо детенцето! Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 3 524
Благодаря ти много за изчерпателната подкрепа elpet  Heart Eyes
ето продуктите на хумана, да ги видиш, за да знаеш какво да търсиш: ТУК
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт