Проблем с кърпите

  • 25 813
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 629
Момичета имам проблем с кърпите, който се състои в това, че след като си избършем тялото мирише на кисело и мръсно. Самите кърпи ги прах по какъв ли не начин, с много прах, вътре в пералнята, в отделението, с омекотител, днес ще пробвам с гладене как са. Самите кърпи ухаят прекрасно, чисти са, но при допир с мокра кожа или примерно да избърша огледалото в банята и избърсаното мирише ужасяващо. С дрехите ми се случва същото. Да валне един дъжд и започва да мирише на кисело. Не разбирам какво става Shocked Ако на някой му се е случвало да сподели Praynig

# 1
  • Мнения: 2 241
Да не би да са от гадна материя  newsm78 При всичките ти кърпи ли е така?

# 2
  • Мнения: 1 629
Да, при всички, нови стари няма значение. Кърпите са ми на Панагюрище и съм много доволна от тях.  Тази миризма се появи преди месец някъде и той мъжо я откри и от тогава само мисля начини. Сега дезинфекцирам пералнята на 90градуса, изгладих кърпите пък да видим.  Вече не знам какво да измисля Sad

# 3
  • Мнения: 5 160
С кърпи проблем имах, че много пускаха власинки като се перат и като се избършеш.
Казваш от месец, че и за дрехите има миризма - сменила ли си препаратите, с които переш, нещо във водата ви да се е променило?

# 4
  • Мнения: 1 629
Те като са нови кърпите често падат власинки, с 10 изпирания някъде спира. А за ппрепарата да, смених праха за пране и спрях да използвам омекотител. Но сега съм с много хубав прах на Ариел някакъв нов и омекотител на Ленор тъмно синия с парфюм и пак вонкат.

# 5
  • Мнения: 2 241
Да не би да ги държиш на влажно място?

# 6
  • Мнения: 511
Имаше преди няколко дни някаква тема за миризмите в пералнята.Прочети я ако искаш.И правилно си се насочила да я дезинфекцираш на 90 градуса.Аз една година перях само с течен прах-нали съм умница.Да щадя пералнята от котлен камък.После прочетох тук ,че препарата се отлагал като слуз и миришело на тиня.Естествено и моята веднага ми замириса.Съпругът ми каза ,че е от внушение.
Виж след 90 градуса как ще мирише прането.
Искрено ти желая успех.Дано да се оправят дрехи и хавлии.

# 7
  • Мнения: 151
Може да е от влагата - ако ги държиш на влажно или съхнат на влажно...или ако по принцип там където живеете има доста влага.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
Изпери самите кърпи с прах за бяло пране на висок градус - поне 60грд, най-добре 90. Ако са цветни - имаш проблем Simple Smile

# 9
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Най-вероятно се овлажняват отнякъде,щом първо си миришат нормално.Суши ги на слънце ако можеш.

# 10
  • Мнения: 950
Kaкъв прах за пране ползваш,аз имах подобен проблем когато ползвах един течен препарат за пране ,в началото си миришат приятно ,а после се появяваше тази гадна миризма,другото което може да е -от самата пералня да се получава тази миризма,от уплътненията на вратата ,провери самата гума да не би да е задържала нечистотии,прегледай и филтъра ,ако трябва изчисти ги наново  newsm78
Направи един празен цикъл с белина без пране  Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Според мен, проблема е от влагата в помещението, където стоят кърпите, предполагам банята. Ако се оставят влажни във влажна среда, неминуемо получават лош мирис. На мен ми се е случвало с халата за баня, когато забравя да го простра и щерката го метне обратно на закачалката.

# 12
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
 изпери ги на ръка с прах за пране -за проба. от течния прах и моята пералня миришеше ужасно. интересно е че като извадя дрехите - си миришеха на самия течен препарат - но като изсъхнеха и започваше да се долавя една гадна миризма - точно като на пот- кисело.

# 13
  • Мнения: 2 024
Не ми се е случвало. Аз също ги суша на слънце. Не ги гладя.  Слънцето дезинфекцира.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 7 699
Този проблем го имах зимата.Сещате се за влагата във Варна  #Cussing out #Cussing out #Cussing out.Понеже гледам все да съм в течение на новостите и аз преминах на течни препарати.Да обаче изпрани с тях и после простряни всички дрехи при първо обличане засмърдяваха страшно.В чудо се бях видяла  #2gunfire #2gunfire #2gunfire.Решението беше обратно към старите Ариел и Персил и пране на всички дрехи по един път с белина за бяло и съответно цветно пране,като хавлиите и халатите ги сварих на 90гр.Сега ползвам ли течен препарат/защото ми се случва чат-пат/задължително слагам и малко белина да ми е мирна главата.Не гладя хавлии/аз по принцип мразя да гладя/пък остана то и хавлиите и чаршафите да почна,но не мисля,че това ще реши проблема.Аз си бях решила,че са се завъдили някакви микроорганизми в дрехите и докато не ги изтрепах с хлор не реших проблема Embarassed Embarassed Embarassed

# 15
  • Мнения: 1 629
Момичета пуснах пералнята празна на 90 градуса с прах, а сега прочетох и в препоръчаната тема с Доместос, та я пуснах празна и с доместос. А кърпите стоят в гардероба, след като се използва някоя мъжо я пуска за пране (след баня става въпрос, иначе тези за ръце стоят) Но самия проблем е, че кърпите миришат добре, перфектни са, но при допир с мокра кожа оставят мирис на вкиснато. Самата кърпа не мирише, а тялото мирише. Казах на мъжо, че в него си е проблема и че вонка Mr. Green обаче и на моята ръка стана същото, а днес като избърсах огледалото и то замириса така. Пера с гранулиран прах, не е течен, а кърпите са ми цветни всички, най-много на 60 градуса мога да ги пусна Thinking

# 16
  • Мнения: 2 241
 Shocked Мистерия

# 17
  • Мнения: 54
Смени праха за пране, може да е попаднало нещо в него. Щом и дрехите ти миришат на лошо, не виждам друго обяснение освен пералня или праха.

# 18
  • Мнения: 1 788
Едната причина и според мен е, ако дрехите и кърпите съхнат на влага...
Другата е някакви миризми от пералнята...

# 19
  • Мнения: 780
Да.Случвало ми се е.На първи етаж сме, с остъклена тераса, съхненето е трудно, проветрява се от едно малко прозорче....Не е така, когато спростирам на другата тераса/открита/.

# 20
  • Мнения: 24
Аз имам същият проблем и съм пробвала какво ли не. При мен проблема е само с кърпите. За мен причината е в това, че когато и използваме те се мокрят и след това ги хвърлям за пране, но да речем пускам пералнята след ден два и точно тогава придобиват тази миризма. Наистина след като ги изпера и изсъхнат миришат хубаво (сменяла съм какви ли не препарати), но след като се избършем в тях отново миришат лошо. Лошото е, че веднъж придобият ли тази миризма няма оттърване. Моите кърпи също са на Панагюрище и много съм доволна, но лека полека започнах да ги подменям и много внимавам с поддръжктата на новите кърпи, първо ги изсушавам и тогава ги пера. Странно е но за сега върши работа. Няма оттърване!

# 21
  • Мнения: 1 558
И аз предполагам, че е от влагата. Понеже от 3 години живея във Варна, всичко ми миришеше в началото, мъжа ми не усеща нищо обаче. Той просто е свикнал с миризмата на влага.

# 22
  • Мнения: 4 435
Не ми се е случвало. Пера само с течен перилен препарат. И всички кърпи, без значение бели или цветни, както и халати, пера само на 95градуса.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 7 699
Dai4eto ,това че са цветни кърпите не ти пречи да ги свариш на 90гр.Те са памук,а той е устойчив на тази температура.Нищо няма да им стане на цвета ама има шанс да убиеш миризмата.

# 24
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Според мен, проблема е от влагата в помещението, където стоят кърпите, предполагам банята. Ако се оставят влажни във влажна среда, неминуемо получават лош мирис. На мен ми се е случвало с халата за баня, когато забравя да го простра и щерката го метне обратно на закачалката.
на същото мнение съм Peace

# 25
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
и според мен имаш проблем с препарата за пране...
пробвай да изсушаваш дрехите навън...

# 26
  • Мнения: 1 629
Мацки сега като е лято само на вън съхнат дрехите. Не стоят на влага, а пак казвам, че самите кърпи миришат прекрасно, просто при допира с кожата самата кожа мирише на вкиснато, не на хубаво както кърпите примерно.  Но и аз като Сиси Л ги оставям в коша влажни и ги пера след ден два, слуювало се е да забравя, че има дрехи изпрани в пералнята и стоят там и после ги препирам на ново. Може би тогава добиват тази миризма на вкиснато и после леко да се навлажнят и замирисват. А праха вече го смених, но пак миришат. Ще пробвам и да ги сваря щом казвате,че може, въпреки, че пише не повече от 30 градуса newsm78  Ако не ще купувам нови Mr. Green

# 27
  • Мнения: 5 207
Мацки сега като е лято само на вън съхнат дрехите. Не стоят на влага, а пак казвам, че самите кърпи миришат прекрасно, просто при допира с кожата самата кожа мирише на вкиснато, не на хубаво както кърпите примерно.  Но и аз като Сиси Л ги оставям в коша влажни и ги пера след ден два, слуювало се е да забравя, че има дрехи изпрани в пералнята и стоят там и после ги препирам на ново. Може би тогава добиват тази миризма на вкиснато и после леко да се навлажнят и замирисват. А праха вече го смених, но пак миришат. Ще пробвам и да ги сваря щом казвате,че може, въпреки, че пише не повече от 30 градуса newsm78  Ако не ще купувам нови Mr. Green

Какви са тия хавлиени кърпи, които се перат на 30°? Такива не купувам. Абсурд! Не е практично изобщо.
Кърпите са постоянно влажни и всякакви неща се развъждат в тях. Искат си пране на 60° за дезинфекция.

# 28
  • Мнения: 1 176
Такава миризма на вкиснато се получава също,ако кърпата е влажна и вече замърсена. Случвало ми се е с кухненска кърпа за ръце.
А за самото пране, кърпите винаги ги пера на висок градус, пускам и допълнително изплакване, защото ми се е случвало да прекаля с препарата за пране и след това при ползване ми е замирисвало на вкиснат сапун. Да не е такъв проблема при теб? След това в сушилнята или на слънце. А мръсните влажни кърпи, първо оставям някъде да изсъхнат и после слагам в коша за пране.

# 29
  • Мнения: 1 629
Не знам как мирише вкиснатия сапун, но си вонка на вкиснато само кожата, самата кърпа си мирише добре. Може и от това да е, знам ли вече Mr. Green

# 30
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
според мен проблемът е в това, че не изсъхват добре... или просто си стоят по-често влажни...
след ползване винаги по-добре ги оставяй някъде да изсъхнат хубаво, ако ги ползваш отново..
но и аз се изненадвам какви са тия кърпи, дето на 30 градуса е позволено само да се перат...

# 31
  • Мнения: 4 435
Стига с това съхнене. Момичето стопъти каза, че съхнат изцяло на слънче, че не седят на влажно, че кърпите са сухи, и че самите кърпи миришат хубаво и на чисто.

Дайче, какви са тия кърпи, дето само до 30градуса? Shocked

# 32
  • Мнения: 5 207
Стига с това съхнене. Момичето стопъти каза, че съхнат изцяло на слънце, че не седят на влажно, че кърпите са сухи, и че самите кърпи миришат хубаво и на чисто.

Ами тогава явно проблемът не е в кърпите, а в ползващите ги.
Шегувам се, разбира се, но не мога да си обясня как така кърпата ще мирише на хубаво, но като се избършеш с нея ти замирисваш на лошо, а кърпата продължава да си мирише на хубаво.
Да не би да е нещо от омекотителя - при контакт с кожата да дава лоша миризма?

# 33
  • Мнения: 1 629
на Панагюрише са ми повечето и сега ги погледнах да не ви лъжа нещо, но не! Пише на  40градуса , и че са сто процента памук. Имам и на Яна Панагюрище, които на 60 градуса се перат. Ама такива, които на 90 градуса нямам.Може би да има, пък аз да не съм си купила такива.  А то това е голямата мистерия, че при контакт с кожа или предмет самото избърсано мирише на гадно. Аз се замислям да не е някоя черна магия Mr. Green Утре ще пера на 90 градуса  пък ще видя дали пак миришат, ако остане нещо от тях де Mr. Green

# 34
  • Мнения: 163
Аз тази миризма я имах с всичките дрехи, а да не говорим за прани и гладени хавлии / дори бях пуснала тема тук / и то от пералнята. Дезинфекцирвах я почти два пъти седмично на 60 градуса с доместос, абе понамалеше вонята на вкиснато, но не изчезна Mr. Green
До като не смених омекотителя, ползвах само Ленор и се оказа, че е доста мазничък и се  е наслоил по тръбите и по самата пералня и започнало от там така да смърди и явно водата го до накисваше и миризмата ставаше ужасна и не поносима. Смених го и миризмата изчезна.

# 35
  • Мнения: 1 629
значи сигурно твоята тема съм прочела Mr. Green иначе сега изпрах всички кърпи на 90 градуса, след дезинфекциране на пералнята два пъти, един път на 60гр с прах, втория на 90гр с доместос. Ще чакам да изсъхнат пък да видим.  Whistling

# 36
  • Мнения: 1 629
Мацки готово Mr. Green свърши! миризмата изчезна. Сега мирише прекрасно след като се избършем.  Вече ще ги пера на 90 градуса, нищо че пише на 40/60. Много ви благодаря на всички Hug Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 37
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Като прочетох тази тема реших и аз дезинфекцирам пералнята. Някой беше писал по-напред, че ставало с белина. Може ли да ми обясните как става това?

Dai4eto, честито!   bouquet Сега съм наред аз да дезинфекцирам. Embarassed

# 38
  • Мнения: 47 963
Аз не ползвам омекотител, откакто имам сушилня, ама си мисля и аз да дезинфекцирам с белина, я кажете наистина как става  Embarassed

# 39
  • Мнения: 163
Когато аз дезинфекцирах, слагах доместоса във ваничката за основно пране на 60 градуса и пусках да пера / без никакви дрехи / , но без центрофуга. Предполагам, че по същия начин ще е с белината, но може да се сложи и малко прах. Аз лично бях много доволна от доместоса Peace

# 40
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз да питам отново тогава ако сложа белина, то заедно с нея ли да сложа прах за пране?

А също и какво количество белина ще е достатъчно?

# 41
  • Мнения: 2 051
Скоро / преди две седмици /дезинфекцирах моята пералня с белина поради неприятния мирис на дрехите. Премахна се временно миризмата. Днес пак я усещам. И като чета мнението на maminnkata стигам до нейния извод че е от ленора, който ползвам ото около четири месеца / именно тогава забелязах тази миризма/. Имам навика да пускам вечер пералнята без последна центрофуга, уж цяла нощ да стоят с последната вода с ленора, а то кво стана ...

# 42
  • Мнения: 47 963
Ами може от самия Ленор да е, да ви е неприятна миризмата, нали знаете как някои миризми за един са приятни, за друг ужасни  newsm78

# 43
  • Мнения: 2 051
tania2007 , не слагай едновременно прах с белина. Аз първо я пуснах на 90гр. само с белина /200ml/ а втория път пак на 90гр. с ариел /и двата пъти празна/. Ефект имаше за около седмица, днес пак като извадих дрехите ми миришега на гадно, или наистина не ми допада лилавия ленор /предния месец бях с черен и пак така/

# 44
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ок, отивам да я пусна сега само с белина.

А аз не използвам Ленор от много отдавна, купувам Силан.

# 45
  • Мнения: 95
Здравейте, момичета!

Моето лично мнение е че, проблема не е в пералните. Миризмата поне при мен се получаваше от Ленора! От както го смених със розова Семана нямам такива проблеми.

# 46
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Не слагайте белина, доместос, аче и подобни в пералнята. В упътванията на пералните изрично пише да не се слагат. Независимо какво казват производителите на избелителите. Вместо това направете дезинфекцията с прах за бяло пране, той също съдържа избелители, които убиват бактериите.
Ако не помогне, следваща стъпка е със сода и бял оцет, както е описано в статията, към която дадох линк.

# 47
  • Мнения: 1 629
Аз два пъти я дезинфекцирах: един път с прах за пране на 60 градуса, а втория път с доместос на 90градуса.  Не знам от кое точно спряха да вонкат кърпите, но се радвам много Mr. Green

# 48
  • Мнения: 836
Наскоро ме сполетяха същите неволи. Не само кърпите, а цялото пране миришеше на повръщано и то веднага, след като е извадено от пералнята.
Използвах Ариел - първо на прах, после течен. Ама, нали е прехвален, последно него заподозрях.
Е, какво ли не пробвах - предварителни накисвания, по 2-3 допълнителни изплаквания пусках, все същото зловоние.  
Вече ги бях засилила към боклука тия дрехи, когато реших да сменя препарата - пробвах с "Тема". И мирясах. Нямаше я вече гадната миризма.

Стигнах до извода, че проблемът вероятно е комплексен. Може би, съставка от праха, в комбинация с особеностите на местната вода, евентуално и омекотителят забъркват в пералнята някаква гняс, дето не се търпи.

# 49
  • Мнения: 47 963
Или са пуснал някакви супер фалшиви препарати  Thinking

# 50
  • Мнения: 836
Или са пуснал някакви супер фалшиви препарати  Thinking

И това си го мислех. Но, кой да ти каже...

# 51
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз пуснах пералнята с белина на 90 градуса, изчистиха се всички неща по гумите на барабана.  Laughing След това пуснах и хавлиите на 75 градуса.
Това за препаратите е много вероятно.

# 52
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
По колко мл доместос сипвате за дезинфекция?.Моята пералня е нова,но вече започва да се наслоява някаква гадост по уплътнението и мисля,че е от течния прах за пране.

# 53
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Не слагайте белина, доместос, аче и подобни в пералнята. В упътванията на пералните изрично пише да не се слагат. Независимо какво казват производителите на избелителите.

# 54
  • Мнения: 5 207
Не слагайте белина, доместос, аче и подобни в пералнята. В упътванията на пералните изрично пише да не се слагат. Независимо какво казват производителите на избелителите.

Повтаряй си колкото искаш. Никой няма да те чуе.

# 55
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ползвам пералнята си от 9 години, по гумените уплътнения беше започнало да се наслоява мръсотия. Сега като отворих пералнята след дезинфекцията с белина, нямаше помен от този слой. Страхотно стана!  Hug

# 56
  • Мнения: 32
И при мен беше от Ленор-а Naughty! Прала съм ги някой път по 3 пъти един след друг, сушах и вътре и вънка на слънце - нищо. Като спрях да слагам ленор се оправи проблема.

# 57
  • Мнения: 583
Извинете ме че повдигам тази стара тема ама нямам мира от едно известно време ми идва да изхвърля и хавлиите  и доста дрехи покрай тях  ooooh! Хем заподозрях ленор - а, но реших че няма как да е от него....аа, и течен Рекс ползвам от доста време  newsm78
Така миришат на вкиснато кърпите като се намокрят , че не е истина  #Cussing out
Вчера едно пране три пъти го прах, киснах в омекотител и к`во ли не...,а от пералнята излизаше такава воня, че реших че има умряло животно вътре  Sick
Довечера не знам какви дезинфекции ще мисля  Tired

# 58
  • Мнения: 1 732
И аз да попитам,а как става дезинфекцията с доместос,къде се слага и празна ли трябва да е пералнята?

# 59
  • Мнения: 5 207
Прочетете следните теми, където е обсъждано подробно:

Мухъл в пералнята
Как да премахна мириса в пералнята
Сега пък пералнята

Течни препарати (гелове) за пране 2

Не се слага Доместос = белина в пералня. Ако слагате, е на ваша отговорност.

# 60
  • Мнения: 583
Прочетете следните теми, където е обсъждано подробно:

Мухъл в пералнята
Как да премахна мириса в пералнята
Сега пък пералнята

Течни препарати (гелове) за пране 2

Не се слага Доместос = белина в пералня. Ако слагате, е на ваша отговорност.
Благодаря за линковете   bouquet и аз съм чувала че белина не се слага в пералня, ама той зора какво ли неправи  Rolling Eyes

# 61
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
И аз да попитам,а как става дезинфекцията с доместос,къде се слага и празна ли трябва да е пералнята?
и да не четеш линковете, поне назад в темата се върни и прочети.

Аз планирам една дезинфекция. Досега не съм го правила, а пералнята ми ще навърши скоро 5 години. Не съм имала проблеми с миризми, но смятам, че няма да е излишно да врътна една пералня с белина или Доместос. Благодаря за идеите.

# 62
  • Мнения: 1 176
А с кой Ленор казвате, че се получава неприятна миризма след изпиране?

# 63
  • Мнения: 1 732
Благодаря ви отговорите и за линковете,полезни са ми.

# 64
  • Мнения: 583
Прочетох темата, както и другите любезно предоставени от guess who   bouquet
Цялото инфо ми е изключително от полза, пък и се успокоих че се случва и има спасение, дето се казва  Rolling Eyes...ха дано  Praynig
Сега върти пералнята на 90 градуса с Ариел за бяло и се надявам на чудото, за да не прибягвам до белина ...евентуално
Днес като си блъсках главата купих и един препарат за дезинфекция на Сано, но предполагам и той е нещо като белина  newsm78

# 65
  • Мнения: 5 207
Прочетох темата, както и другите любезно предоставени от guess who   bouquet
Цялото инфо ми е изключително от полза, пък и се успокоих че се случва и има спасение, дето се казва  Rolling Eyes...ха дано  Praynig
Сега върти пералнята на 90 градуса с Ариел за бяло и се надявам на чудото, за да не прибягвам до белина ...евентуално

Да не пропуснеш да напишеш резултата.

# 66
  • Мнения: 1 422
Колко често переш кърпите?

# 67
  • Мнения: 803
Препаратът на Сано си е жива белина. И тези препарати не си заслужават парите за хлора вътре.
Има начини за дезинфекция без хлор, на не по-висока цена.

# 68
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Препаратът на Сано си е жива белина. И тези препарати не си заслужават парите за хлора вътре.
Има начини за дезинфекция без хлор, на не по-висока цена.

Е, сподели де!

# 69
  • Мнения: 583
Прочетох темата, както и другите любезно предоставени от guess who   bouquet
Цялото инфо ми е изключително от полза, пък и се успокоих че се случва и има спасение, дето се казва  Rolling Eyes...ха дано  Praynig
Сега върти пералнята на 90 градуса с Ариел за бяло и се надявам на чудото, за да не прибягвам до белина ...евентуално

Да не пропуснеш да напишеш резултата.
чудото стана само с ариел на 90 градуса Grinning ее, как може да съм такава патка  smile3537 пусках я празна уж за профилактика от време на време, ама пак на ниска температура  Confused
Колко често переш кърпите?
ако въпроса е към мен  Peace всеки ден, ноо на ниска температура...и точно тук смятам че ми е грешката  Tired
За себе си реших разделям се с течния перилен препарат и с Ленор - а...ще ползвам друга марка омекотител
Препаратът на Сано си е жива белина. И тези препарати не си заслужават парите за хлора вътре.
Има начини за дезинфекция без хлор, на не по-висока цена.
моля Дедо сподели ако обичаш   bouquet

# 70
  • Мнения: 803
Добре, ето информация:
Има препарати, които се използват както омекотителите - слагаш 2 капачки във ваничката за допълнителна обработка. Наричат се хигиенешпюлер. Такива имат няколко фирми - Рекит-Бенкизер /Сагротан се казва/ тук можете да го видите:
http://www.hygi.de/sagrotan_waesche_hygienespueler,pd,13392.html
На друга фирма се казва Импресан, на трета Домол. Всичките са за около 10 - 12 перални на цена около 9-10 лева. Има ги в малките магазинчета. Преди месец видях в София, в Лозенец. А и в този интернет магазин го има http://freshaktiv.eu/. Дезинфекцията е сериозна, немски са, без хлор.

# 71
  • Мнения: 1 732
Дедо,а как се ползват-на празна пералня и на високи обороти ли?

# 72
  • Мнения: 803
Дедо,а как се ползват-на празна пералня и на високи обороти ли?

чакай, чакай!
да не те заблудя Hug
аз говоря за дезинфекция на прането.
Изброените се слагат вместо омекотител или с него, когато переш.
Ти за дезинфекция на машината ли си попитала?

# 73
  • Мнения: 1 732
Да за дезинфекция на машината.(тъкмо разглеждах сайта на фрешактив и се чудя какъв препарат да си избера)

# 74
  • Мнения: 803
О, извини ме. Не съм разбрал правилно въпросите.
Посочените от мен препарати са за дезинфекцията на пране.
Специално за дезинфекция на самата машина още не съм срещал.
Знам такива за почистване на машина.
Да попитаме guess who?
Ако не специален препарат, то поне като състав какво да се търси. Знам само да не е с хлор.

# 75
  • Мнения: 5 207
За дезинфекциране на пералня?!
За пръв път чувам за такова чудо. Както писа Дедо, има такива за почистване на машина, които премахват мухъла, ако има, тинята и натрупалата се мръсотия.
За какво ви е да дезинфекцирате чак? Ако не сте забелязали, бейлис се отърва от проблема само с прах за бяло и 90°.

# 76
  • Мнения: 22 414
Здравейте и от мен....
и аз от 1седмица имам този проблем и направо съм пощуряла. Сега изчетох цялата тема и ще пускам пералнята на 90С, само дето моята изобщо не вдига тези градуси, та си е за ремонт явно.
Прането ми и по-точно определени дрехи още като изсъхнат миришат на гадно. Ама отвратителна, гадна миризма, която направо ме побърква. Пера пак, и пак същото.
Вярно, че сега е по-влажно, но още след няколко часа започват да миришат така. А при самото изваждане от пералнята не миришат.

Пера от 2г и нещо само със Силан сензитив, и от месец и нещо с течен прах за пране. Преди течният препарат не е миришело прането.

# 77
  • Мнения: 1 732
Дедо, guess who ,благодаря ви за отговорите.

# 78
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен! Имам същият проблем с дрехите още от 2 години. Дори виках хора от сервиза да видят какъв е проблемът. През цялото време повтаряха:"Всичко работи идеално. Няма логика да дават лош мирис на дрехите".  Връчих им част от вече ужасно ухаещите дрехи за справка, решиха да сменят помпата  (70 лв.), понеже може би тя не тласкала добре водата, и си тръгнаха. Е, не помогна. 
Не винаги се получава този лош мирис, но получи ли се - не се премахва, кавото и да сме правили. Изхвърлихме много дрехи, в това число и чисто нови.
Вчера се получи същото и се радвам, че днес реших да потърся отговор на проблема в нета. Преди малко пуснах пералната без омекотител. Често ползваме Ленор, сега сме със Силан, но и от него предишното пране стана неизползваемо. Благодаря предварително за съветите, дано помогнат и на нас, защото вече ми идва да взема една брадва и да ударя пералната, а тя май не ми е виновна  Embarassed

# 79
  • Мнения: 3 413
Аз имам същия проблем с хавлиите и от всичко изписано до тук,мога със сигурност да кажа,че щом миришат само хавлиите,проблема не е в пералнята.Моята пералня е чисто нова,в експлоатация от 3 седмици и няма как да е замирисала вече на мухъл или там както вие си мислите.При мен ако изпера блузки,дънки и т.н. си мирише на омекотител,на чистичко,сложа ли една малка хавлиена кърпа към тях миризмата е  Sick киселааа.Явно е от влажните хавлии,аз ги пера-цветни ,не цветни на 90 градуса,програма за бяло пране и проблема е  решен..

# 80
  • Мнения: 1 629
Мацки пуснете си пералнята на 90 градуса с доместос или прах за пране, аз и двете ги пуснах по отделно, и вече пера кърпите на 90градуса само и нямам този проблем, а седят в кош за пране и понякога ги вадя мокри от вътре. Миришат си екстра вече.

# 81
  • Paris, France
  • Мнения: 13 981
Моите кърпи дезинфектант и 90° не помирисват. Аз нарочно купувам само бели кърпи. Пера на 60° с избелител от сорта на Ваниш или АСЕ и прах за бяло пране. Мухлясалите кърпи, както и други дрехи, трябва да минат на 90°, няма как. Прала съм забравени хавлии, синтетични бански, дънки и мокри дрехи с видим мухал по тях. След 2 изпирания на 90° едно след друго са като нови Laughing, даже на ластиците нищо им няма, това дори с дрехите дето пише на етикета, че на повече от 30° не се перат.

Проблемът при пране на високи градуси е, че скапва цветовете и особено ако по дрехите има бяло и тъмно, бялото вече става не съвсем бяло, затова сложете няколко кърпички за хващане на цвят!

Бикарбонатите дезинфекцират, но свалят цветовете! Ако пера тъмни кърпи вместо избелител слагам поне половин чаша сода бикарбонат.

http://www.espritdelfe.com/nappy-fresh-desinfectant-p-158.html?o … ul9isvmceom5g6oq5

http://www.epicerie.lu/P2532-C219-Sagrotan_Disinfectant.html?PHP … 60935a5c54a2debf8

http://www.sanytol.com/index.php?rub=6&ssrub=3

Не си изхвърляйте омекотителите, не са виновни! На хавлии, кухненски кърпи и парцали не се слага омекотител, защото понижава абсорбацията им. Това на майка ми и го опявам от много години. Ако ги искате по-меки може да сложите бял оцет (аз не бих, вони) или лимонтозу, размито с вода в отделението за омекотител. Аз не ги омекотявам.

Мухълът и бактериите обичат влага и кърпите след ползуване трябва да се сушат, това е толкова важно, колкото прането, ако не и повече Mr. Green.

Доместос не е полезен, нито за пералнята, нито за хавлиите, нито за вас.

Някой писа за течните препарати - те не са направени за високи температури и хавлии. Подходящи са за новите кратки програми на ниски температури. Аз ги ползувам за петна - петно от кал, кръв, домат итн първо натривам с течен препарат за бяло. Само петното. После сипвам прах.

# 82
  • Мнения: 3 453
  Никога не съм имала подобен проблем, но според мен проблема с миризмата може да се дължи на :
 - влажни кърпи или дрехи  които са стояли било то в пералнята или в коша за пране
- ако се държи затворен капака на пералнята/моят винаги е отворен за да влиза въздух/
 
   Хавлиите ги сменям на два дни.Понякога събота и неделя като сме повече време в къщи и ги ползваме доста по-често ги сменям всеки ден.
  

# 83
  • Мнения: 149
На мен също ми се е случвало дрехите извадени от пералнята да миришат на лошо. Ползвам течен Рекс, който иначе ухае страхотно. Явно от време на време трябва да се пере и на високи градуси с прах за пране, а не с течен препарат. На свекърва ми преди време така и миришеха кърпите и се оказа, че на пералнята и е изгорял нагревателя и е перяла със студена вода.

# 84
  • Мнения: 47 963
На мен напоследък ми се случва пуловерите да замиришат неприятно сле дпране, обаче си мисля че е от това че ги суша не в сушилнята, и те от дългото престояване мокри се вмирисват

Общи условия

Активация на акаунт