Сос за спагети

  • 76 107
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 374
Правя доматен сос - лук, чесън, кайма (не всеки път), червен пипер, босилек, риган, понякога вино.
Варианти - понякога слагам и гъби или маслини или смелени печени чушки или риба тон.
Спагетите стават супер ако се добавят изпържени тиквички на кубчета и ги добавя към соса преди сервиране. Винаги смесвам спагетите и соса преди сервираме и оставям така да постоят 2-3 мин да поемат от соса. Това с тиквичките, както и варианта с патладжан го знам от свекърва ми, която живее почти 10 г в италия.

Друг сос , който много обичаме е като на nadia.72 във варианти с и без пилешки хапки и/или броколи или гъби..

# 16
  • Мнения: 7
ето и моята рецепта:
запържвам лук добавям каима моркови домати малко червен пипер и босилек.Сварявам си предварително спагетите отгоре ги заливам с плънката и малко водичка.Пека до полуготовност след това ги наръсвам обилно с кашкавал и запичам.Стават превъзходни.Добър апетит!!! newsm10

# 17
  • Мнения: 6 713
Запържваш 1-2 глави лук, 1-2 моркова, малко целина в зехтин. Добавяш каймата и нея също я позапържваш заедно с лука. После добавяш доматите и като заври, оставяш да къкри и да се махне излишната вода. После - риган, черен пипер, сол. Става  п е р ф е к т н о !!!  chef

# 18
  • София
  • Мнения: 1 247
Любимият сос на моите деца:

1 кофичка заквасена сметана, едно парче около 100 гр. синьо сирене, няколко резена пушено сирене и кашкавал.

В тиган разтопявам малко масло и изсипвам сметаната, разбърквам и добавям сирената, овкусявам с малко черен пипер и чеснова сол. Разбърквам добре и оставям да къкри, като от време на време разбърквам и така до пълното разтопяване на сирената и получаване на хомогенна смес.

# 19
  • Мнения: 1 650
Мисля да пробвам с пържените тиквички. Peace

# 20
  • Мнения: 1 236
Вместо запис, да кажа по темата  Mr. Green аз соса го правя така:

Отивам до магазина, грабвам буркан от рафта, вкъщи сварявам спагетите, отварям буркана, изсипвам соса и така!  Wink
Ще ви чета  Flutter

# 21
  • Мнения: 292
Най предпочитания вкъщи е сметановия сос ....

2 пакетчета нарязан бекон (тук така го продават, но може и ти да си го нарежеш .... 250гр примерно)
300 гр. гъби
1 глава лук
2-3 с.л. зехтин (олио)
сол, чер. пипер, подправки по избор. Аз слагам магданоз.

В тиган слагам зехтина и бекона. Когато порозовее, бекона, прибавям накълцания на ситно лук. След като лука стане безцветен, прибавям гъбите, нарязани на дребно. Оставям да се задуши за 10 мин. и добавям сметаната. Ако е много гъста, разреждам с бяло вино (на око). Слагаш подправките и готово. Става вълшебен!!!

А доматения:

Една глава лук, нарязана на ситно я запържвам в не много мазнина. Каймата я размивам с вода, докато стане не много гъста каша и я прибавям при лука. След като се изпари водата, прибавям гъби 250- 300 гр. и когато поомекнат добавям една консерва доматен сос. Него разреждам за да не се налага после да добавям брашно. Оставям да се посгъсти и овкусявам със сол, чер. пипер и чубрица.

# 22
  • Мнения: 15
Ето най-лесния сос, за любителите на тон. Една кофичка сметана, една голяма кутия тон, чесън и босилек. Като прибавя и настъргания кашкавал, става мама миа...Подхожда на всички видове тестени изделия(пасти)
Бон апетит.

# 23
# 24
  • зад кестените
  • Мнения: 795
brillante Blumen    bouquet благодаря за идеята за спагети с пържени тиквички ще им добавя и кетчуп.

# 25
  • Мнения: 7 418
Нашия любим сос е:
150гр. сирене
150гр. синьо сирене
150гр.кашкавал
150гр.пушено сирене
250гр. заквасена сметана
100гр. прясно мляко
Разтапят се сирената, и се прибавят сметаната и млякото.
(сирената могат да бъдат и други каквито има в хладилника,
както и количеството им може да варира според вкуса.) 
  Много ми харесва този сос! thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт