страхова невроза или истински проблем???

  • 5 498
  • 35
  •   1
Отговори
Мъжат ми отслабна.....или отслабва незнам коя е думата. Не повече от 2-3 кг е разликата но е в кръста и панталоните му снаха леко халтави. Заедно сме от 9 години. Той е на 35....не е имал здравословни проблеми до сега никакви. И сега няма. Не съм забелязвала до сега лятото да е свалял килограми, но зимата си е доста добре...
 Много скоро загубих баща си от рак и сега започнах да свързвам отслабването на мъжа си с това. Започнах да ....имам "предчувствия"....сънувам ужасни неща, ако изобщо мога да заспя. Плача когато мми скимне. започнах да питам близки и познати дали не им се вижда отслабнал......
 Той е в някакво лошо настроение..подтиснат.......чувства се добре обаче здравословно.
 Чапочнах да си представям живота си без него......как ще отгледам сама детето ни............колко съсипана ще бъда........имам беца в гърлото. Зле ми е. Немога да му кажа че ми се струва че може би е болен от нещо....нито ще ме послуша нито ще тръгне по лекари.............Казва че съм се побъркала ...........
Толкова ми е зле че ми се повръща дори когато се сетя за това...........
Дали е болен от............нещо........................????????????????????

# 1
  • Мнения: 204
   Просто трябва да спреш да дърпаш дявола за опашката! Радвай се на живота! Преживяла си доста стресово загубата на баща си и сега като куче, което веднъж е ударено, очакваш втори удар, а такъв съм убедена няма да има.
  Мисли позитивно, защото така положителната енергия ще бъде в душата и дома ви. Знам, че това което пиша са само думи, но точно сега явно имаш нужда от такива.
  Мой приятел наскоро сподели, че след като легнал за няколко дни болен от грип на легло, случайно дочул жена му да говори с майка си, за това какво ще правят с ипотеката на къщата им, ако той умре..... Човекът се беше побъркал от тези думи, но явно жената е така устроена, че през ума и в стремежа за сигурност и уют, минават какви ли не мисли и страхове.
  Сега е лято, съвсем нормално е съпругът ти да е отслабнал няколко кг., още повече, че вероятно и той заедно с тебе съпреживява терзанията ти.
  Сама можеш да усетиш дали той е болен или не - убедена съм, че така както предварително страдаш за него, имаш и силна емоционална връзка с него и би разбрала дали той е здрав - дори само един поглед в очите може да ти каже това....
  Бъди спокойна и престани да се шашкаш излишно, след нощта идва утрото... просто го посрешни с усмивка......

# 2
   Просто трябва да спреш да дърпаш дявола за опашката! Радвай се на живота! Преживяла си доста стресово загубата на баща си и сега като куче, което веднъж е ударено, очакваш втори удар, а такъв съм убедена няма да има.
  Мисли позитивно, защото така положителната енергия ще бъде в душата и дома ви. Знам, че това което пиша са само думи, но точно сега явно имаш нужда от такива.
  Мой приятел наскоро сподели, че след като легнал за няколко дни болен от грип на легло, случайно дочул жена му да говори с майка си, за това какво ще правят с ипотеката на къщата им, ако той умре..... Човекът се беше побъркал от тези думи, но явно жената е така устроена, че през ума и в стремежа за сигурност и уют, минават какви ли не мисли и страхове.
  Сега е лято, съвсем нормално е съпругът ти да е отслабнал няколко кг., още повече, че вероятно и той заедно с тебе съпреживява терзанията ти.
  Сама можеш да усетиш дали той е болен или не - убедена съм, че така както предварително страдаш за него, имаш и силна емоционална връзка с него и би разбрала дали той е здрав - дори само един поглед в очите може да ти каже това....
  Бъди спокойна и престани да се шашкаш излишно, след нощта идва утрото... просто го посрешни с усмивка......

Честно да ти кажа, гледам в очите му, чувствам вътрешно че е добре, но усещам страшно силно безпокойтво, което прерастна в паника, което ме докарва до състояния в които започва да ми се повръща.............
Започнах да мисля , че си внушавам наистина че е добре само за да избягам от действителността, която се готви да ми нанесе точно както се изрази ти втори удар. Много по-тежък.

# 3
  • Мнения: 923
Обърни се към психолог или психиатър, стреса който си изживяла е много голям

# 4
Наистина е отслабнал...сега питах един мой приятел, каза - Да, много...!
Стана ми лошо и ми падна кръвното, сега ми е много зле и м се гади........
Той нямя никакви здравословни проблеми в момента, какво да му кажа.......Мисля че имаш рак, дай да ти изследваме всеки орган???????????????????
Боже, ще полудея.....

# 5
  • Мнения: 923
strahove.. и аз съм отслабнала с 2-3 кила нормално е жега , не ми се яде по цял ден се наливам с вода , щом мъжа ти се чувства добре какъв е проблема
Не се оставяй на този страх да те измъчва , защото ти ще се разболееш накрая.
Успокой се  Hug

# 6
Немога да го преодолея, немога да си го избия от главата. Спасението ще е ако той пак си възвърне килограмите. До зимата ще съм в лудница. Паниката ме е обзела, немога да спя, немога да ям, немога дори да му споделя какво ми е, той даже не подозира какво се случва...............немога и да спра да плача.......нервна и избухлива съм...

# 7
  • Мнения: 97
strahove.. , болестта е само в твоята глава 100% ти гарантирам !!!!  Simple Smile
След като баща ти е бил онкоболен трябва да ти е ясно, че отслабването при тях е резултат от неядене покрай операциите и терапиите. Особено при химиотерапиите освен, че почти не ядат, болните и повръщат. Съпругът ми е онкоболен и в момента, след като спря химиото е качил за 2 седмици 4 кг. Проявленията на туморите са съвсем други.
А ти, мило момиче, незабавно върви на психиатър, без никакво предубеждение, че психиатрите са само за лудите! Той ще прецени нуждаеш ли се от лекарства, и какви точно лекарства, или можеш само с помощта на психоаналитик да възвърнеш спокойкойствието и увереността си.

# 8
  • Мнения: 2 755
Твоят мъж има ли личен лекар? Сигурно има. Вместо да се шашкаш и да задаваш въпрос на който няма да получиш адекватен отговор тук, отидете при GP-то. Нека го прегледа и му пусне необходимите изследвания.
Дано човека е здрав.
Психиатри и психолози преди получаването на резултатите, не ти трябват.

# 9
Баща ми слабееше в продължение на 5 години. Казваха че му няма нищо, нито джи пи то нито в частна лаборатория където се изследва нито гастроентеролог който го гледа отвътре, нито в раковата болница видяха нещо. Казваха последната година че се виждат язвички на дванайстопръстника, колит, гастрит и незнам си какво. След као започна да повръща и се залежа от слабост се напълни с вода и като го отвориха вече беше твърде късно. всичко се беше хванало...............
 Говорих с мъжа ми да идем на лекар той се равкиа, какво щели да му преглеждат, писнало му от глупостите ми, това че му се лежи не значело че е болен. Крив и освен че е отслабнал ми се струва че е в някакво ужасно настроение...............Правихме ремонт, точно до преди 2-3 седмици непрестанно работеше, излизахме абсолютно всяка вечер ! Пиехме ядехме, изведнъж стана нещо...............
Не спирам да плача...........неизвестнето ме убива, а от истината се страхувам безумно.

# 10
  • Мнения: 25 558
Спокойно, де. Може просто да е влюбен човекът.  Laughing
Майтап.  Peace
Щом си толкова притеснена за теглото му, спри да го нервираш, дразниш и тревожиш. Почни да му готвиш по-калорични ястия, без да го информираш или тъпчеш като малко дете, наблегни на спокойствието и уюта на дома ви. Лято, жеги, ремонт... Някои се и развеждат след такава комбинация.  Laughing
И наистина не е зле да потърсиш помощ за себе си. Доста стрес ти се е събрал, такава тревожност не е полезна за теб. Не се знае накъде може да избие тепърва. Лекувай си нервите, ще ти трябват.

# 11
Преди малко му изкарах старите дрехи от преди 2 години. Размер М са всички сравних ги със сегашните, които са Л. Тоест той пак си е върнал стария размер. Беше напълнял след като се оженихме, така ми харесваше повече, но разликата беше минимална, просто копчетата се закопчаваха по-трудно. На няколко пъти си купува дънки едните от които в магазина още му бяха широки а сега съвсем. Постоянното им падане и вдигане от негова страна, тъй като не носи колани, създава впечатлението че едва се задържат на задника му. Със другите му нови дънки стана същото. Бяха му пак широки и му казах да не си ги взема но му хареса модела и сега са отпуснати още повече. Незнам дали и познатите ми не забелязват точно това и да казват че е много отслабнал. Но и незнам каква е причината да да отслабне бързо. Или сега го забелязвам, или...незнам.... Одее даже и комшийката питах как и се вижда, тя не намирала никаква разлика...Друга пък позната вика малеее колко си отслабнал......май е доста субективно понятие това.....
Освен ремонта, който правеше почти самичък всичко, понеже нямахме пари за майстор, преди около месец и половина премина и през доста голям стрес с много проблеми в работата, което си е наш бизнез де, свързано беше с много разходи и труд. По принцип работата е стресова.... Сега се опитвам да се успокоя с това, опитвам се да......се наспя тази вечер.................
Истината е че аз това с баща ми го бях ...не преживяла  но не се връщам към това.... Заживях много по-оптимистично и бодро, тъй като мъките бяха много и то от години......Не съм и предполагала, че всъщност явно всичко в мен е натрупано и сега се отприщи. Сега във всеки симптом и различно поведение, аз виждам рак.......
Това отпуснато състояние...така да си лежи и да си гледа ТВ...винаги го е имало но в последните няколко седмици е много по-засилено. Сякаш е рухнал психически и физически, Свалянето на няколко килограма ми изопнаха нервите до краен предел. Аз реално от месец не бях и готвила де....кухнята беше разхвърляна, както и другите стаи...ядяхме от свекървата... Уф незнам, иска ми се да повярвам май в доброто.....
На всички ви благодаря, оценявам го и ми помагате !

# 12
  • София
  • Мнения: 38 401
Мъжа ти вероятно няма никакъв проблем.
Хората напълняват и отслабват през цялото време.
Не му пренасяй своите страхове за баща ти!
Погледни себе си по-добре.
Отиди на специалист. Може би психолог.

# 13
 Дано си права дилянка. Истината е че съм добре само тогава, когато и близките ми са добре и здрави. А това какво се случва с мен, когато някой има проблем, да знам...лошо е и неконтролируемо....но...неискам да се лекувам, искам да сме здрави.
Напоследък все за нещо се тревожа.....защо е такъв живота незнам...няма миг в който да си кажеш всичко ми е наред, добре сме, щастливи сме. Всъщност има.Имала съм много. Най-щастливите. Но отдавна не ми се е случвало. Заради себе си, или заради обстоятелствата незнам.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
Мъжът ти е добре, но ти трябва за себе си да се погрижиш! Явно е, че сътресението от загубата на баща ти се е отразило доста зле на психиката ти - ти самата го осъзнаваш. Потърси помощ, за да преодолееш тази тревожност.

Общи условия

Активация на акаунт