Бебчо е болен, не иска да яде- съвети?

  • 967
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 386
Мили мами, синчето ми (на 8 месеца) е болничко (вече  четвърти ден с разстройство и висока Т Sad) и отказва да яде...абсолютно нищо не иска, нито млякото, нито кашите и пюретата...Още като подам нещо към устата му и започва да пищи (явно си мисли че пак лекарства ще му давам Sick)...Моля ви, дайте ми съвет какво да го правя?  Cry Cry Cry

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Не може ли по някакъв начин да го прелъжеш да хапне малко, и ние като сме болни почти не иска да яде и наблягам на сокове, понякога със спринцовка съм и ги давала колкото да не се обезводни.

# 2
  • Мнения: 386
Ами той водичка пие малко, но не обича много много сокове...А за яденето пробвах със пипета(от Панадола) и като му капна в устата и започва да пищи и да се напъва да повръща...Не ми се ще насила повече защото според мен още повече ще се отврати от храната Sad

# 3
  • Мнения: 1 167
Щом е с Т и разтройство не го насилвай да яде. Пробва ли да му дадеш бисквитка? С педиатър сте говорили, нали?

# 4
  • Мнения: 386
Бисквитка гризка, да,но пак е малко. С  педиатърката ни подържаме връзка по телефона че е в отпуска.

# 5
  • Мнения: 194
Ами и моята мома беше така миналата седмица,но съчетано и с повръщане.Затова я приеха в болница,на системи .3 дни не хапна нищо.После почнах с малко мляко,бисквитка,натопена в чайче,картофено пюре.Сега си наваксва откъм апетит.Ще се оправи малчо,не го насилвай.Аз ядях пред нея,защото това винаги й е привличало внимание и така също я залъгвах.Правех физиомномии,че е много вкусно....Много е притеснително детето ти да не яде.Като се сетя как го изживявах....Скорошно оздравяване  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 013
Мила,чесно казано не знам какво да те посъветвам.  Confused И ние миналата седмица бяхме болни,но Биси ми се дърпаше само като видеше спринцовката с АБ,иначе не е отказвала пюрета и АМ (слава Бого).
Криско няма ли любимо пюре?
Преди няколко месеца когато Биси пак беше болна и не искаше АМ съм я хранила със спринцовка,защото се бях видяла в чудо.  Hug
Стискам палци да се оправяте по-бързо.  Hug

# 7
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Ако не му се яде, не го тъпчи.
Гледай само да не се обезводнява.
Това е най-опасно.

# 8
  • Мнения: 686
Давай течности да не се обезводни. Не само вода, пробвай сокчета, чай от шипка /ако може без захар или с мн.малко/ има и един шипка+зелена ябълка, който действа запичащо. Настъргана/пасирана  ябълка или поне сокчето. Ако се стряска от спринцовката, давай първо с пръст да близне и после с лъжичка или шише.
Бързо оздравяване!

# 9
  • Мнения: 2 334
Преди един месец и дъщеря ми беше така и два дни не хапна нищо.Аз много се притеснявах но не можех да направя нищо  Tired Давах и да пие глюкоза и поне от това  бях по спокойна.

# 10
  • Мнения: 141
Организма най-добре си знае в такива моменти. Не се притеснявай толкова  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 18
Ние също бяхме болни преди 10 дни. Зачервено гърло и температура. Водих малкия в спешния кабинет в болницата, защото беше събота. Изписаха ни антибиотик и температура спря да вдига още същия ден. Апетита му определено не се възвърна веднага, но чай от шипка с малко захар пиеше с удоволствие. Съветвам те да не предлагаш храна с пипетата от Панадол, защото я свързва с вкуса на лекарство. Поне при нас беше така. Бързо оздравяване.

# 12
  • Palma de Mallorca (Baleares)
  • Мнения: 155
Давай всякакви течности на често по малко за да не се обезводни ,а за апетита ще си го възвърне като оздравее,дори съм забелязала от големия ми син,че дните след като е бил болен яде двойно сякаш наваксва,не се притеснявай ,говори по често с педиатъра си дори и по телефона за всичко което те притеснява,скорошно оздравяване

# 13
  • Мнения: 645
И ние бяхме болни,отказа да яде, едвам му се събираше за деня 300/400 мл.АМ и 100вода,така беше 3-4дни,вече си яде както преди.
Не се притеснявай и не го насилвай,като се оправи ще прояде Peace
Гледай само да не се обезводни Peace

# 14
  • Мнения: 2 447
Когато ми отказва да яде,не го тъпча...Зимата,когато се разболя караше 3дни  само на една-две бисквити и вода...По бих се притеснила,ако не пие вода...Не тъпчи детето,нищо няма да му стане....ако гладен той ще яде..

Общи условия

Активация на акаунт