Кога започва новата учебна година в детските градини?

  • 12 237
  • 14
  •   1
Отговори
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
Здравейте!
Знаете ли кога започва учебната година в детската градина? Знам че би трябвало да има първо родителска среща. Някъде бях чела че не тръгват всички деца наведнъж /за 1ва група става въпрос/. Притеснявам се, защото ще почиваме началото на септември, а условията не са ми ясни. Детската в момента е затворена и няма откъде да получа инфо. Благодаря Ви предварително   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 700
Мисля, че за всяка ДГ е различно, в зависимост от ремонти най-вече. Дори и да е затворена, все някой дежурен трябва да има да вдигне телефона - опитай. Peace На нас миналата година ни бяха казали от 01 до 15.09 ако не го доведем губим мястото. Но отварянето на ДГ се проточи до октомври заради ремонт.
Аз се интересувам дали се правят същите изследвания за втора група, каквито са стандартни за първа, при положение, че от юни, юли и август синът ми не е посещавал ДГ. Моля ако някой знае да сподели

# 2
  • Мнения: 800
Здравейте! Понеже и мен ме вълнува този въпрос- от 01.09. или 15.09 ?
Доколкото съм запозната ,ако детето отсъства повече от месец се правят всички чревни + бележка от личната ,че нее контактно/бележката важи 3 дена/

# 3
  • Мнения: 7 362
               За изследванията са ти отговорили.
               Учебна година и тръгване на ДГ са две различни деца.Ходенето на ДГ трябва да е целогодишно.Няма ваканции,както е в училище.Отсъствието от ДГ е регламентирано в правилника.Учебната година започва на 15 септември.А кога ще постъпи детето ти решаваш ти.

Последна редакция: чт, 20 авг 2009, 22:24 от Didia

# 4
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289

На нас ни казаха да заведем детето на 10 септември, дотогава били в отпуск и ремонт.
И аз мислех, че ще е от 1 или от 15, но се оказа по средата  Laughing

# 5
  • Мнения: 7 362
                     Може да се тръгне на ДГ  когато поискаш през месец септември особено ако детето е първа група и не е ходило на ясла.Дори ходилите на ясла сменят обстановката и персонала и някои трудно се адапатират за това приема е постепенен.Не тръгват всички от 10-ти например както са ти казали.До 15-ти обаче си задължена да се обадиш и да потвърдиш мястото си.

# 6
  • Мнения: 800
Добър ден мами!
Ходих до детската градина и ми казаха ,че ще почват от 15.09./става въпрос за 12 ОДЗ в Мусагеница/

# 7
  • Мнения: 120
Здравейте,
Някой дали има инфо за 38-ма ОДЗ в Надежда как тръгват групите? Не сме в София и няма кой да провери до края на другата седмица, а на тел. на яслата ни съпбщават че поради техничски причини абонатът не отговаря.
Благодаря предварително!

# 8
  • Мнения: 523
За първия учебен ден в градините има ли тържество?Нас ни изписват от яслата на 30.09. , но ако ще има нещо по-тържесвено в детската, да ги натисна да го изпишат по-рано  newsm78

# 9
  • Мнения: 7 362
                 Обикновено има тържество за първия учебен ден - 15 септември,а не в първия ден на тръгване на детето.

# 10
Аз не знам в детската градина да се прави такова тържество - то не е ли за училищата?! newsm78

# 11
  • Мнения: 428
В нашата детска градина не се прави тържество по случай първият учебен ден. Ан той официално започва на 15-ти септември.

# 12
  • sofia
  • Мнения: 1 184
В нашата детска градина се прави тържество за първия учебен ден - 15 септември. Обикновенно най-голямата група подготвят стихчета и песни и след това въвеждат новопостъпилите от 1-ва група в градината. Правят се и снимки. Имам такива на сина ми от първия учебен ден от както е тръгнал на градина.

# 13
  • Мнения: 46 438
Попитай конкретно във вашата как стоят нещата, защото явно навсякъде е различно.
При нас 1 група беше разделена на 3 части, които приемаха поетапно, първите започнаха на 3-ти септември (защото 1-ви се падаше в събота), вторите започнаха на 10-ти, и последната 1/3-та приеха на 17-ти.

# 14
  • Мнения: 595
При нас в Люлин 6 градината отваря на 01.09, а за новите деца от 07.09.

Общи условия

Активация на акаунт