Луда ли съм? :roll:

  • 4 524
  • 64
  •   1
Отговори
 Rolling Eyes Не мога да разбера, луда ли съм или сега полудявам:

Мъжът ми се ангажира с работа извън трудовия си договор (при друг работодател - първият не знае). Беше за ок. месец, вече станаха почти два...
Първо използва платената си отпуска, после взе неплатена, накрая му уредих и болнични. Не приключи.
Съзнавам, че е трудно (не се съмнявам в него - поне за сега), работата е мъчителна и изисква пълно съсредоточаване, а той отново тръгна на работа - няма на къде вече... Нямало да приключи толкова скоро, че да отидем някъде...

Само че това лято не сме почивали и ден, а вече не издържам...

От първи започвам нова работа, а съм по-изтощена от всякога. Взех да рева за дреболии, да се карам с хората...
Той ми предлага да ида някъде сама с детето, ама не вярвам да си почина - вече съм пробвала, ужасно е.

Луда ли съм, че отказвам да ида на море сама с детето?

P.S. Нямам кого другиго да взема с мен.

# 1
  • Мнения: 11 310
За Бога, какви са тези глезотии? Момчето се скъсва от работа, а ти ревеш "че не си си починала"!! Вземи се в ръце и не бъди такъв егоцентрик! 

# 2
  • Мнения: 1 897
Ами, не си луда, но драматизираш и сама си създаваш проблеми.
Чак пък да е ужасно да отидеш сама на почивка с детето - не разбирам.  Thinking Аз бих се възползвала. Считам, че предложението е разумно и ако не друго, ще ти даде възможност да посветиш това време изцяло на детето си, а това е незаменимо.
Като стоиш у дома, такава нервна и избухлива по-добре ли се чувстваш?

# 3
  • Мнения: 923
Следващото лято ще компенсирате морето
Вземи се в ръце сега.
Успех с новата работа Hug

# 4
  • Мнения: 15 619
Не ми приличаш на луда. Изнервена си и си си навила на пръста да ходите на море, та като не се получава, още повече набираш. Работата ще ти дойде като приказен курорт. spoko

# 5
  • Мнения: 6 617
Ужасно е да отидеш само с детето на море ?
т.е. искаш мъжът да е с вас единствено за да разделяте грижите за детето ли?
Като глецотийка звучи.

# 6
Нарочно не реагирах на поста на Дорис, но всички следващи са толкова мили, че просто не мога да се въздържа:
Почвам отзад напред:
Не, Кукувичке, грижите за детето ще ми пречат само да се къпя в морето като човек, но липсата на съпруга ми ще пречи на всичко останало... За това не е глезотийка.

Луничке, мисля, че си напълно права.

Благодаря ти за подкрепата, Ласи! А следващото лято най-вероятно няма да компенсираме - плануваме второто ни дете да се роди някъде тогава (е, това бяха част от плановете за морето  luvbed).

 Hug, Ulia!
 Осъзнавам, че си напълно права. Просто трябва да се взема в ръце.

Момичета, вашата подкрепа, това че не ме нападнахте, много ме успокои. Мисля, че ще намеря себе си. Скоро.
Благодаря!   bouquet

# 7
  • sf
  • Мнения: 10 129
На колко е детето?

Все си мисля,че една такава почивка с хлапето ще ти помогне психически. Ще си на неговия режим и ще си почиваш. Е,няма да висиш по дискотевките обаче,ако това е проблемът.
Аз ходих това лято сама с двете деца, беше ми просто прекрасно, а малкия хич не е кротък.
А второто ще со го направите като се върнеш от море, тъкмо ще сте зажадняли един за друг  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 17 259
Не си луда, разбира се Simple Smile
Но според мен много ще сбъркаш, ако не си починеш малко с детето преди новата работа. Ако не ти се ходи на море - не ходете на море, нещо друго правете, но задължително си почини. Адски е стресиращо да си смениш работата, а ако си и изморена и изнервена като сега ... не е добре.

# 9
  • Мнения: 5 577
Аз не бих отишла на море сама, т.е. без мъжа ми, с децата.
Всеки ги вижда различно нещата. За мен е нелепо.

# 10
  • Мнения: 15 619
Аз не бих отишла на море сама, т.е. без мъжа ми, с децата.
Всеки ги вижда различно нещата. За мен е нелепо.
Тази година се отказах от ходенето на море по същата причина.  Crazy
На чуждо място, с деца и сама не отивам. Само веднъж се прекарах така, а бях още с едно дете. Не повтарям. Naughty Mr. Green

# 11
  • Мнения: 20
За луда не си, просто си се изнервила от факта, че го няма мъжа ти около теб, правиш всичко сама, включително и грижите за детето. Нямаш ли възможност да вземеш някоя баба с теб, или пък приятелка с или без дете, и щом те пуска съпруга отивай на море, дори и за няколко дни, ще ви се отрази добре разнообразието. Като се върнеш, вероятно ще гледаш с други очи на ситуацията!

# 12
  • Мнения: 12 662
На път си да луднеш.  Измисли нещо да се разсееш и да си починеш. Иле планирай някаква почивка, когато и двамата ще можете, и живей с тази мисъл.

# 13
 Hug

Благодаря на всички ви!
 
  Hug

  bouquet  bouquet  bouquet

# 14
  • Мнения: 631
Ex душа, аз съм така от 5 години. Съпругът ми няма отпуска, няма дори събота и неделя. Единствената почивка заедно ни беше преди 3 години за 3 дни с детето на море в началото на юни. Такава му е работата - скъсва си задника за да сме добре и да можем да вървим напред като семейство. Сега чакаме второ детенце и живи и здрави на почивка заедно скоро няма да идем.

В интерес на истината през останалите години съм ходила с детето сама на море и на други места - свиква се, а и има и хубави страни.
Така, че постарай се да се успокоиш и гледай напред... стискам ти палци.

Общи условия

Активация на акаунт