Пилешки дробчета споделете как ги приготвяте

  • 40 769
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 163
Момичета споделете как приготвяте пилешките дробчета.

# 1
# 2
  • Мнения: 163
Благодаря ти, днес ще ги направя хареса ми как изглеждат сигурно ще са и толкова вкусни.

# 3
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Благодаря ти, днес ще ги направя хареса ми как изглеждат сигурно ще са и толкова вкусни.
Вкусни,лесни и бързи Mr. Green Мъжо умира за тях Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 207
Момичета , чувала съм за дробчета със сметана , някой от вас  били споделила как се приготвят

# 5
  • Мнения: 1 798
В плик за печене стават превъзходни Peace

# 6
  • Мнения: 143
Онзи ден ги направих на пастет, заедно с пилешки бутчета без кожа.
Облизахме си пръстите.

Сварих две бутчетата. Докато още вреше бульона, сложих измитите дробчета (ок. 700г) и ги варих 10 мин. Обезкостих месото и на кухненския робот го пасирах заедно с дробчетата и подправки на вкус (кориандър, малко кимион, самардала, индийско орехче, сминдух, сушени риган и босилек). Докато робота работи, наливам по малко от горещия бульон. Правя го като крем, защото после в хладилника се стяга доста.

Момичета , чувала съм за дробчета със сметана , някой от вас  били споделила как се приготвят

Дробчета със сметана съм правила така: задушавам повечко кромид, като омекне слагам дробчетата, накрая сипвам леко разбъркана заквасена сметана и обилно - сушена майорана.

Готвила съм ги и на жар, мариновани в балсамов оцет и подправки и нанизани на шишчета.

Друг начин, за който се сетих е от една немска рецепта - Шпецле с дроб. Оригинала е с телешки, но и с пилешки стана. Само дето е голяма хамалогия и не повторих.

# 7
  • Мнения: 20
Пилешките дробчета, понякога слагам наполовина дробчета, наполовина сърца, става също хубаво, ги слагам в тиган/моя е титанов/ с мазнина, докато си изври водата. После слагам лук, нарязан на полумесеци, докато се задуши и омекне. Сипвам половин чаша бяло вино, или същото количество бира. Под капака се задушава докато изври алкохола. Накрая поръсвам обилно с пикантина зеленчукова, така няма нужда от допълнително сол, с черен пипер и магданоз. Става изключително вкусно.   chef

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Най - много харесвам панирани дробчета, но адски много пръскат като се пържат. Сега съм им хванала цаката като ги овалям в брашно с подправки и ги наредя в тавичка(върху хартия за печене) и запичам във фурната . Стават почти като пържените , но много по-бързи и не толкова мазни.

# 9
  • София
  • Мнения: 10 858
Онзи ден ги направих на пастет, заедно с пилешки бутчета без кожа.
Облизахме си пръстите.

Сварих две бутчетата. Докато още вреше бульона, сложих измитите дробчета (ок. 700г) и ги варих 10 мин. Обезкостих месото и на кухненския робот го пасирах заедно с дробчетата и подправки на вкус (кориандър, малко кимион, самардала, индийско орехче, сминдух, сушени риган и босилек). Докато робота работи, наливам по малко от горещия бульон. Правя го като крем, защото после в хладилника се стяга доста.



О, ей това ще го направя с удоволствие! Все се  каня да направя пастет на децата, че ми писна да купувам буклуците от магазина. Мерси много че сподели!  bouquet

# 10
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
А гърмят ли ви дробчетата, когато ги пържите?

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 553
А гърмят ли ви дробчетата, когато ги пържите?
Да  Twisted Evil . Ако някой е намерил хитринка да ги пържи без да гърмят и пръскат зверски да сподели.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 777
По принцип ги правя оваляни в брашно и пържени.Пръскат ужасно.Слагам сол в олиото,след като ги метна вътре и обезателно пържа в по-дълбока тенджера и под капак.

# 13
  • у нас
  • Мнения: 443
А гърмят ли ви дробчетата, когато ги пържите?
за да се избегне пръскането при пържене и паниране на дробчетата,аз дупча хубаво всяко дробче с вилица или нож върху кух.дъска Simple Smile

# 14
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Да, и аз съм чувала това, че трябвало да се дупчат, за да не гърмят. Но още не смея да пробвам  Mr. Green
Затова - във фурната, в йената или в тавичка, поръсени с подправки, каквито ми дойдат на ум, соево сосче, бира, ако има, може и масълце, понякога с лук, понякога без. По принцип аз не ги вкусвам, но мъжо обича, та няма как, чат-пат му приготвям.

Общи условия

Активация на акаунт