Ремонт на пералня - Варна

  • 21 380
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 263
Здравейте!
Дайте ми координати на добър техник на пералня за Варна. Мисля, че програматора нещо не е добре, защото стигне ли до центруфугирането и се "обърква". Пералнята е марка Аристон и до колкото зная е на 3-4 години.
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 79
ако е 3-4 годишна не би трябвало да е с програматор ,а с електроника
възможно е помпата ви да е за смяна

# 2
  • Мнения: 1 919
и моята пералня правеше така, переше си нормално. стихне до центрофуга и спира дава грешка-смяна на помпата и всичко е ОК.

# 3
  • Мнения: 263
Много благодаря за помощта, но аз сама не мога да го направя. Дайте координати на майстор, от когото сте доволни! Иска ми се да е някой, който ходи по домовете, защото с 10 дневно бебе ми е трудно да я мъкна по сервизи...
Притеснявам се да викам кой да е от обява, че виках ВИК преди няколко седмици така. Взе ми много пари, а си остави ръцете и теч след себе си...

# 4
  • Мнения: 139
Сервизна база гр. Варна, бул. "Вл. Варненчик"-281, (бивш винзавод "Димят)
052/ 502 101
моб: 089/9 141867 087/8 145763
Аз използвам услугите на този сеервиз. Обади се и ще ти изпратят човек, но няма да стане много бързо, т.к. явно са доста натоварени. Все пак, ако искаш пробвай.

# 5
  • Мнения: 263
Деси, страхотна си, много ти благодаря! Непременно ще им се обадя!

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ако е 3-4 годишна не би трябвало да е с програматор ,а с електроника

 hahaha 
големи смешки...  Joy
Програматор, но електронен. Електронен, но програматор.
Без преглед не може просто ей тъй да се каже, сменай помпата и всичко ти е ОК. Звучи непрофесионално.

# 7
  • Мнения: X
Здравейте!
Дайте ми координати на добър техник на пералня за Варна. Мисля, че програматора нещо не е добре, защото стигне ли до центруфугирането и се "обърква". Пералнята е марка Аристон и до колкото зная е на 3-4 години.
Благодаря ви предварително.
mammaPlam,от собствен опит/сама си ремонтирам пералнята "Аристон"мод.Маргарита-15 годишна (смяна на скъсан ремък и смяна на бутон-ключ захранване)/

1.Ако имаш филтър-почисти го,понеже се затруднява помпата и датчика за ниво
на Вода отчита(скачени съдове),че водата не е източена достатъчно и не започва да сработва следващата заложена процедура-"центрофугиране"

/при мен беше се запушило маркучето-скачени съдове ,облужващо ниворегулатора/.Пералнята ми няма филтър.
Понякога от "старост" дефектира и самия ниворегулатор.

Погледни да не би да е притиснат маркучът на изходящата вода .

2.ако не сработи  1.,то техник да провери тоците-има маса(жълт кабел,където е барабана и като направи при теч "маса" се сбъгва програмотора и сие)

3.Изискай поне 2 независими мнения от техници,че то в крайна сметка могат след "ремонти" да ти поискат суми за Нова пералня ! newsm78

4.Погледнете ремъка-да не е разхлабен / не може да достигне необходимите обороти за центрофугиране/
  (Изпробвай на празна пералня дали центрофугира.)

Последна редакция: вт, 25 авг 2009, 08:01 от Анонимен

# 8
  • Мнения: 263
Благодаря за съветите отново. Извикахме майстор вече. Чакаме го утре. С малко бебе нямам нито време, нито желание да се ровя из пералнята,  а и не е наша ( под наем сме), за да си правя опити. Ако ми поискат твърде голяма сума просто ще преговарям с хазяина да си я взима и да си купим нова...

# 9
  • Мнения: 0
Ние имахме подобен проблем и сме много доволни от майстора, когото повикахме по телефона. Електроинженер е човекът и си личи, че разбира от работата си. Идва при вас на място в деня, в който сте му се обадили - 0878308936.

# 10
  • Мнения: 1 558
Темата я виждам тъкмо навреме - пералнята ми взе да тече отдолу при пълнене с вода. Не е от филтъра, не би трябвало да е и от маркучите, защото отзад е сухо. Електролукс е, точно й изтече гаранцията.

# 11
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен.Да добавя само по въпроса за "добрия "техник-електроинженера.Наистина след повикване идва бързо,но то бива алчност ама чак толкова....За има-няма час,час и половина ,без да сменя някакви части по пералнята ми поиска 45лв.На въпроса ми защо толкова много ,каза че това били парите за акъла ,който имал-ха,ха,ха. newsm78 Money

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
пералнята ми взе да тече отдолу при пълнене с вода.

предимно от там текът Simple Smile

Перланята е уред, работещ предимно с вода и може да тече от много места. Казан, водни съединеня, маншон, кутия за прах...  Thinking
Та така, прегледай маншона.

# 13
  • Мнения: 0
Здравей, "един пич"! Не трябва ли да оценим това, че не носим пералнята в сервиз и че повредата е отстранена на момента - при нас беше така. За мен е важно да мога да пера,  дрехите на бебчо не чакат. И ако знаехме да се оправим с проблема дали щяхме да викаме техник? Точно  професионален "акъл" е нужен, иначе можеш да попаднеш на някой, който цял ден да ти се мотае и да не ти свърши работа. Радвам се, че пералнята ми от тогава си пере и нямаме проблеми.

# 14
  • Мнения: 0
Точно за въпросният майстор, мога да твърдя, че е изключително некомпетентен, както се изразиха по-горе "алчен", не върши абсолютно никаква работа и идва пиян късно през нощта. След "ремонт" на пералня и бойлер, за който взе безумно висока сума  и дадена гаранция за тях, гореспоменатите уреди продължават да имат същите проблеми. При последвало обаждане да дойде и да си отстрани дефектите не последва посещение. НЕ СЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ на този "майстор"!!! Има си оторизирани сервизи за целта. Колкото и да ви е наложителен ремонта, по-добре да изчакате няколко дни, отколкото да се чудите как да купувате нови уреди.

Общи условия

Активация на акаунт