Радвате ли се на другите деца?

  • 4 145
  • 98
  •   1
Отговори
  • Мнения: 115
Въпросът ми е: Радвате ли се на децата на познати или приятели? Наистина ли го правите от сърце или просто по задължение?

Аз задължително се заигравам поне за малко с другите деца, с които сме всеки ден. Децата се радват и като чели си го чакат. Или ще е закачка или някакъв дребен комплимент, но да си призная правя го по задължение. Според една от приятелките ми всички го правили по задължение, а на мен ми е кофти, че не ми е по сърце.
Иначе на моите се радвам естествено от все сърце.

# 1
  • София
  • Мнения: 17 592
Никога не съм правила комплимент на никого - бил той малък или голям - по задължение. Или идва от сърцето, или премълчавам. И никога не съм проявявала интерес към дете по задължение. Но... по принцип децата ме обичат - дори и преди да имам дете - не знам защо, не мога да си го обясня - и... ами, заразително е. Когато някой мъник ми се усмихне лъчезарно, изпитвам най- искрено желание да му обърна внимание. Или понякога просто някое детенце ... как да кажа, прави така, че да бъде забелязано, дори без да е направило някакво.... "рекламно" действие, насочено конкретно към мен - или изобщо към някой. Ами как да не му се зарадваш. Но по задължение!? Как се прави такова нещо? Ми то ще е ... фалшиво, изкуствено... безвкусно. Малко като дежурните "ти-как-се-казваш-на-колко-си-години-..." Като дете мразех подобна фалшива проява на интерес, никога не съм си позволявала да натрапвам такъв тип внимание.

# 2
  • Мнения: 9 903
какво да им се радвам - деца като деца. Не изпадам в умиление, де, не ми се играе - те се заиграват с големия ми син. Аз съм готова да откликна, ако има нужда от нещо.

усещам винаги кой искрено се радва на бебето ми, и кой по навик избълва заучени фрази.

# 3
  • Мнения: 2 732
Да радвам се на всички дечица -не по задължение обръщам внимание на деца на познати и приятели

# 4
  • Мнения: 3 491
Случвало се е чуждо дете да ме "разнежи", но рядко. Моите са си мои, и за мене те са уникалните, интересните, духовитите, идейните, предизвикващи моята нежност и желание да им обърна внимание.  По тази причина не обичам пък да навирам моите деца в очите и в чувствата на хората, и не очаквам да радват околните по подразбиране. Ако някой им се радва искрено, веднага си личи,  без да е необходима намеса от моя страна.  
Но определено има хора, на които им е драго да се занимават с всякакви деца, и искрено им се радват. Такива са хората с данни за добри учители, предполагам.

# 5
  • Мнения: 4 187
Не се радвам на всички деца, но на тези, които се радвам е искрено. Днес се радвах на една две годишна красавица, в ресторанта, вечеряше на съседната маса !

# 6
  • Мнения: 3 367
Radost чак -ne,но интерес-определено.Често са ми много по-любопитни от моите чийто номера знам добре. С радост гушкам ако ми дадат защото с нашите  е зор вече. Инак аз и от личните си не се разчувствам и омилявам по правило,от други-съвсем не.

# 7
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Не ме бива по тази част.
Виж на бебета по се радвам.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Умилявам се страшно много от деца, но не от всички. Никога не обръщам внимание на дете по задължение - не мога да се насиля. Има дечица, които са ми слабост и с които ми е огромно удоволствие да се занимавам.

Последна редакция: пт, 21 авг 2009, 22:29 от Н а т и

# 9
  • Мнения: 494
 Радвам се, по - точно изпитвам симптатия към всички деца, но някак не ми идва отвътре да им гукам и да им се лигавя още като ми се изпречат пред пътя. Ако усетя, че някое дете иска да контактува с мен, ми е много по - лесно и ми е страшно приятно, но иначе не обичам да им се натрапвам с гушкане, щипане и пр. или пък с разпитване и досаждане, ако е по - голямо.
 Има обаче деца, които те омагьосват, с такъв чар и харизма, че сякаш целия свят им се радва. Горко на родители им...Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 161
Някои деца са ми симпатични,но да се заигравам с тях-абсурд.Чужди бебета също не предпочитам.

# 11
  • Мнения: 5 577
Разбирам идеално темата, имам за пример мен и моя близка.
Аз не понасям деца, дразнят ме като цяло, обичам си моите, само тях и единствено тях. И съответно само за тях имам нерви, и за племенницата. Всички други са ми ужасно скучни, и неинтересни, оле кви гадории пиша, но си признавам, нали за това е темата. Никога не ходя по площадки, не се събираме с деца, повече от 2 деца на едно място ме ужасяват. Никога не им се радвам съответно, дори на сила не го правя. Ужасна съм, но съм такава.

Моята близка, обожава деца, пее им, закача ги - личи, че е искренна. Взема например моето бебе като сме у тях, сменя му памперса, мие го, люлее го на ръце и го приспива с песен. Това е нещо което аз никога не бих направила на чуждо дете, никога.

# 12
  • Мнения: 5 940
Да. Но съм си такава, откакто се помня, още преди да имам собствено дете.
Децата винаги много ме радват, моето особено Laughing. Естествено, има такива магнетични малчовци, които няма как да не ги харесаш от пръв поглед и други, които ти трябва да ги опознаеш, за да ги заобичаш.
И да, заигравам се с тях. Има няколко деца, които смятам, че познавам почти толкова добре, колкото моето.

# 13
  • Мнения: 22 430
Трудно ще тръгна да се радвам на чуждо дете, и винаги е било така.
Не ми идва от вътре и това е.
Случвало се е да се срещна и със забавни деца, с които с кеф да "играя", но това са единични случаи.
По принцип съм доста резервирана.

# 14
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Има деца които ми харесват и тогава им го казвам ,без да се лигавя.

Общи условия

Активация на акаунт