проблем на зърното

  • 1 524
  • 9
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Здравейте!
От началото на бременноста ми се появи бенка (поне на такава прилича) на ареолата, която наскоро се "откачи" наполовина. Сега "виси" само на единия край и ме притеснява като почна да кърмя да не се разрани. Някой имал ли е подобен проблем?

# 1
  • Мнения: 4 915
Най-добре посети дерматолог и/или мамолог.
Надявам се да не е сериозен проблем и да си кърмиш бебчето успешно.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 629
И на мен ми се бха появили такива бенки. Даже мисля, че бях пускала тема тук  newsm78 Но с кърменето проблеми не съм имала и тези бенки някак си изчезнаха от само себе си. Дано и при теб всичко да е ОК

# 3
  • Мнения: 4 629
Ето ти един линк към тема, в която е обсъждано нещо подобно

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=11545.0

# 4
  • Мнения: 1 586
И аз имах 1-2 такива израстъци - бенки по едната ареола. Не помня кога по време на бременността се появиха, но си спомням, че едната висеше така наполовина откачена през първите месеци на кърменето. Бях се замислила да ходя на дерматолог, но така и не ми остана време, а израстъците съвсем неусетно изчезнаха. Не съм забелязала кога са се "откачили" напълно Simple Smile

Съвсем същото неусетно изчезване се случи и с един вътрешен израстък в основата на единия пръст на ръката ми. Мислех го за мъртва кост. Появи се през бременността и реших да изчакам раждането, за да си направя снимка. Първите месеци след раждането нямах време да го мисля и него и пак въобще не съм забелязала как е изчезнало... Някой имал ли е други подобни мистериозни преживявания?

# 5
  • Мнения: 35 962
имах бемка /или бенка - не знам как се казва/  на корема, която се появи по време на бременността, а после много скоро се откачи, все едно падна коричка от рана, сега мястото е чисто и не му личи нищо

# 6
  • Мнения: 1 680
И аз имах висящи израстъци и се скриха скоро след раждането, но не ми пречеха да кърмя, безболезнени са, просто не ги дърпай късай и т.н.
Все пак посети дерматолог за твое спокойствие.

# 7
  • Мнения: 3 926
На мен пък ми се махна кокоши трън от ръката, сякаш се "изми" от дланта ми Wink Сега си погледнах корема и видях, че и една брадавичка, която ми се появи в началото на бременността е изчезнала Grinning Така че изчакай да родиш и питай направо в болницата Simple Smile
Леко раждане и здраво бебче..., а после те чакаме тук Hug

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Благодаря Ви много!  Hug
Наистина ще попитам направо в болницата. Имам голямо желание да кърмя и вече Ви чета библиотеката.  Simple Smile

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Не направо в болницата, а право при дерматолог! Тези неща с бенките могат да са много коварни. Мен по принцип ме гони лека параноя на тема раци и др.п. водни животни, но за бенки и прочие образувания питам дерматолог, защото наистина могат да са опасни, ако не се хванат навреме.

Общи условия

Активация на акаунт