Книга за момичета

  • 7 464
  • 22
  •   1
Отговори
  • Провинция
  • Мнения: 509
Мами,привет!Имам нужда от съвет,относно една книга...Трябва ми такава за момичета-в която да е обяснено за гърдите,цикъла и други по-важни неща,които едно подрастващо момиче трябва да знае.Братовчетката има нужда от такава-вчера ми зададе въпроса"Како,аз защо имам малко косми тука долу?"Аз ли съм човека,който да й обясня,след като майка й хал-хабер не й е обяснила поне елементарсните неща.Препоръчайте ми някоя,аз преди време имах една,но съм я изхвърлила или подарила на някого.Искам да й подаря такава книга,защото я попитах,ако има дали ще я чете,а тя каза "Да"!А й поне няма да й навреди!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Разходи се по книжарниците и попитай, все ще ти предложат нещо.

# 2
  • Мнения: 6 320
Доколкото разбирам вече има вторични полови белези момичето, което значи, че е над 10 г.
Личното ми мнение е, че на тази възраст вече би трябвало да знаят поне основните неща.
Аз пазя от моето детство две книжки на Мари-Клод Дьолае - "Истината за бебетата" и "Бебе на нулева възраст", които са предназначени за деца на 6 г. възраст и горе-долу на такава възраст бяха и двете ми деца, когато ги прочетоха.
Виждам, че за над 10 г. възраст има няколко книжки  "Книга за всяко момиче", "Книга за съзряването", "Какво става с мен".



Не мога да дам мнение за тези книжки, но предполагам, че всяка от тях ще свърши работа.

# 3
  • Мнения: 1 685
Книгата "Какво става с мен?" е много хубава. За тази възраст става. Аз я купих скоро на моята дъщеря, но ми се струва че е малка за нея. Имаме различни енциклопедии в които е обяснено по прост начин, но пък доста са задълбочили там.

# 4
# 5
  • Мнения: 2 803
Тази тема ще ми е много полезна. Ще ви следя.
За съжаление не мога да препоръчам книга, но имам една от моето детство "Да си поговориме девойчета". Много много хубава книга.

# 6
  • Москва
  • Мнения: 164
Преди години на брат ми му бяха подарили една "Аз ставам мъж".Иам и момичешка- " Аз ставам жена"..РАзглеждала съм неговата няколко пъти,но има неща,които според мен лично не са подходящи.Макар че в страната на авторката сигурно просто е прието да се говори за тях.А при нас е табу.

# 7
  • Мнения: 22 414
Аз също имах двете книги на Мари-Клод Дьолае - "Истината за бебетата" и "Бебе на нулева възраст". Книжките са чудесни, но задължително трябва да са съпроводени и с обяснение от страна на родител. Не че детето няма да ги разбере и само, но все пак ще има и допълнителни въпроси.
Също съм на мнение, че не е добре едно дете да се образова само от книга по тези въпроси. Много важна е отново покрепата от родител и неговите обяснения и разяснения, за да не се чувства то самотно, ако мога така да се изразя.
Опознаването на тялото и сексуалността се гради още в ранна възраст и за това към тези въпроси трябва да се подхожда с голямо внимание.

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
Тази "какво става с мен" я купих и в двата варианта и ги изчетохме с мъжа ми. Мисля, че част от материала не е подходящ за деца на 10 години, а по-скоро за 12-13-годишни. Явно са се опитали да обхванат по-голяма възрастова група.

Вторични полови белези в днешно време започват да се проявяват още на 8-9 години, обаче в главите им още няма мисъл за тези неща.

# 9
  • Мнения: 141
На Кръгозор имаше хубави- Малките откачалки или нещо такова имаше цяла серия

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 5 980
Преди години на брат ми му бяха подарили една "Аз ставам мъж".Иам и момичешка- " Аз ставам жена"..РАзглеждала съм неговата няколко пъти,но има неща,които според мен лично не са подходящи.Макар че в страната на авторката сигурно просто е прието да се говори за тях.А при нас е табу.

"Аз ставам жена" я купих на дъщеря ми, която е почти на 11 години. Много се двоумих, защото и според мен съдържанието е за по-големи, но от изтървани приказки на дъщеря ми за това, какво си говорят в училище, си мисля, че те са много по-напред с материала, отколкото ние бяхме на тяхната възраст.
И наистина по-добре по-рано, отколкото безнадеждно късно. Да не излезе така, че от криворазбрани "табута" да се чудим след време кой път да хванем.

# 11
  • Мнения: 5 877
Купих "Какво става с мен", след като я прочетох в книжарницата. Много е добра. Кратка, ясна и позитивна.
Ането я изчете на един дъх, макар до пубертета да има още доста време - тя принципно се интересува от "света на тийнейджърите" Simple Smile
Книжката е като за начално запознанство с материята.

# 12
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Купих "Какво става с мен", след като я прочетох в книжарницата. Много е добра. Кратка, ясна и позитивна.
...

Анда, по твое мнение от каква възраст най - рано е подходящо да се чете тази книжка?
Че "Истината за бебетата" вече не я иска мойта щерка, искала "по - интересна и сложна" книжка по темата  Rolling Eyes 

# 13
  • Мнения: 5 877
На шест години си е добре.

# 14
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  bouquet
Ще я търся значи, пък ще четем избирателно в началото.

Общи условия

Активация на акаунт