КАМЪНИ ЗА ПРЕЧИСТВАНЕ/ФИЛТРИРАНЕ НА ВОДА?

  • 8 829
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 219
Здравейте,въпросът ми е в заглавието.Та искам да питам,някой знае ли нещо повече за тези камъни за филтриране на водата,как действат,къде могат да се намерят,доказан ли е ефекта им.Аз просто чух за тях,но искам повече инфо и отзиви.Педварително благодаря  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 274
Какви са тези камъни?? И мен ме интересува.

# 2
  • Мнения: 4 414
Аз съм чувала за кристали, които зареждат водата и я пречистват енергийно. Не съм сигурна, обаче, че действат и на физическо ниво, т.е. премахват мръсотията. Също така нямам идея откъде могат да бъдат намерени.

За филтриране на вода, обикновено се ползват кани Брита.

# 3
  • Мнения: 730
Да, универсален е планинският кристал. У дома го ползваме постоянно, стои си във водата. Пречиствам го на няколко дни на слънциче.

# 4
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Как може да подобрим водата, която пием чрез използване на минерали? - http://fengshuibg.com/articles/all-articles/34-all-articles/141------------2


 

 Предлагам ви рецепта за зареждане на вода чрез използването на силиций. За целта се използват минерали от силициевата група - планински кристал, розов кварц, аметист, карнеол, ахат и др., които се поставят в кана с вода за 24 часа. Пие се по една водна чаша, по възможност 3 пъти на ден.
Съвсем логично възниква въпросът с какво може да ни помогне заредената със силиций вода Изследванията, направени в тази насока показват, че силицият е определящ елемент, който влиза във взаимодействие с човешкото биополе и създава условия за протичане на енергията Ци в човешкото тяло. Силицият много често липсва в човешкия организъм при съвременният начин на хранене. Голяма заслуга за откриване на удивителните качества на силициевата вода има инж.Малярчиков. Въз основа на опитите и наблюденията си, той стига до извода, че тази „жива” вода засилва имунната и укрепва нервната система, помага при стомашни проблеми – язви, гастрити, колити, подобрява функционирането на бъбреците и черния дроб, нормализира обмяната на веществата, изхвърля отровите, приети чрез храната.


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=418765.msg12217998 - Минералът клиноптилолит    по Иван Митев 

Освен киселото мляко, Божият дар за България е и минералът клиноптилолит  Неслучайно този вид зеолит е обявен за минерал на изминалия 20-ти век. Човешкото развитие без него днес е немислимо. Той е най-изследваното нещо на планетата. Поставен в течна среда, осъществява активен йонообмен с нея. Попаднал във водна среда, клиноптилолитът променя химическия състав на водата. Този процес е изследван многократно, но точна схема на това действие може да бъде дадена само принципно, тъй като всяка вода е с различно химическо съдържание. При това взаимодействие се променят както съставът, така и вкусовите качества на водата. Безкрайно благодатна тема за учените е да изследват защо вода, обработена с клиноптилолит, почти мигновено нормализира кръвното налягане, премахва безсънието, потенето, напрегнатостта. , изчиства токсините от човешкия организъм и е балсам за сърцето, нервната, храносмилателната и отделителната система. Хората, употребяващи йонизирана с клиноптилолит вода, не познават болести като язви, гастрити, колити, проблеми на сърдечно- съдовата и нервната система. И още нещо – никой от жителите на споменатите родопски села не е и чувал за инфаркт или инсулт.  Ако всеки българин започва деня с чаша вода, йонизирана с този минерал, ще си спести безброй здравословни проблеми. Разбира се, минералът трябва да отговаря на определени условия, а не просто да е взет от канавката или купен от съмнителна сергия.


....Докато Боримечката е носил на ръце черешовото топче, французите са се потели над инсталации за получаване на синтетичен клиноптилолит, без дори и да предполагат, че век по-късно България ще се превърне в един от износителите на този минерал за европейските страни. И че с български клиноптилолит ще бъдат заличавани следите от аварията на атомната централа в Чернобил

# 5
  • Мнения: 4 414
Благодаря  bouquet

# 6
  • Мнения: 136
Ienny_ pid , благодаря за инфото . Би ли казала още за клиноптилолит ?

# 7
  • Мнения: 277
Вижте и тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=296272.0
Наистина има какво да научим от водата или по-скоро ,тя да ни научи  Grinning

lenny_pld ,кремъка е от силициевата група ,и доста ратзпространен в България .В горепосочената тема има рецепти ,за пречистваенето на водата със кремък ,за което не е нужно да се бъркаш в джоба ,а само да си направиш една разходка сред природята.

# 8
  • Universe
  • Мнения: 1 556
djina 222  Hug, клиноптилолитът съм го купувала от здравословни магазини /няма го във всички/. За 3 месеца цената е 3-4 лв - слага се в 5 литра вода - след 8 часа е готова за пиене  Peace
Дозата е за 3 месеза  Peace
http://maritta.blog.bg/drugi/2009/06/24/klinoptilolit.353417

samuin,  Wink има го в Родопите, но не мога да рискувам с лаическите си познания  hahaha
Мерси за линка  Hug

Последна редакция: чт, 17 сеп 2009, 19:26 от lenny_pld

# 9
  • София
  • Мнения: 274
Благодаря!

Какво е съотношението литри вода : големина на минералите?

# 10
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Благодаря!

Какво е съотношението литри вода : големина на минералите?

Клиноптилолитът го продават на дози, за другите - не зная  Heart Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 274
Благодаря!

# 12
  • Мнения: 136
djina 222  Hug, клиноптилолитът съм го купувала от здравословни магазини /няма го във всички/. За 3 месеца цената е 3-4 лв - слага се в 5 литра вода - след 8 часа е готова за пиене  Peace
Дозата е за 3 месеза  Peace
http://maritta.blog.bg/drugi/2009/06/24/klinoptilolit.353417

samuin,  Wink има го в Родопите, но не мога да рискувам с лаическите си познания  hahaha
Мерси за линка  Hug


Благодаря за отговора ! Надявам се да науча още много неща тук !  Hug

# 13
  • Мнения: 1 219
интересно инфо момичета,благодаря  bouquetСамо че аз питам за едни други камъни-уж китайски,тибетски,знам ли какви са...... newsm78Имало ги някъде във Варна в малко магазинче тип борса за подобни екзотични храни и др.

Общи условия

Активация на акаунт