Разлика в гестационните седмици

  • 2 021
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 203
Здравейте мили мами,

От скоро чета в този клуб, по-редовна съм в клуба на дира, но сте ми много симпатични.

Искам да ви питам следното, когато ме гледат на ултразвук ми казват, че съм в 15 г.седмица, а всички календари ми изкарват 16 г.с , от тук и разликат в термините, по календарче е 28, декември, а по у.з 05 януари. Според вас от къде идва тази разлика, значи ли че бебчето ми се развива с 1 седмица по-бавно? да се притеснявам ли или е нормално и ви се е случвало и на вас.

Поздрави Simple Smile

# 1
  • Мнения: 466
Няма място за притеснения.
Май ще имаме бебе 2005,а ?!?!?! Stuck Out Tongue

# 2
  • Мнения: 203
Цитат на: stella77
Няма място за притеснения.
Май ще имаме бебе 2005,а ?!?!?! Stuck Out Tongue


 Simple Smile Да, много е странно някъде по средата е:)) и като нищо мога да си прекарам Нова година в родилното, само лекарите не знам дали ще ми обърнат внимание навръх празника:)) Значи казваш да не се вманиачавам. Много се радвам да го чуя:) поздравявам ми всички!

# 3
  • Мнения: 18 542
Ултразвуковият апарат изчислява г.с. на базата на някои основни размери на плода. Ако бебето ти е по-едричко, ще го изкарат в по-голяма г.с. Ако си сигурна в датата на последния си цикъл, по-вероятно е календарният метод да е по-точен от ултразвука. А и 8 дни разлика не са нищо. Няма за какво да се притесняваш. Всичко с ебето ти е наред.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт