Дървено креватче или мрежесто креватче-кошарка?

  • 15 283
  • 244
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Здравейте, след известно време (живот и здраве) ни предстои
закупуване на бебешко креватче. Дървените креватчета ми изглеждат по-здрави,
но пък тези мрежестите (сгъваемите) са по-функционални. Могат да се пренасят
навсякъде, а когато детето поотрасне може спокойно да го оставям да си играе в тях
без да ме е страх, че ще се удари .
Моля майките минали по този път да дадат своето мнение.

# 1
  • Мнения: 406
Ние заложихме на дървеното (модел легло-люлка на Бертони) и сме страшно доволни. Доколкото знам, сгъваемите са супер за функции на кошарка когато бебо вече се държи на крачетата.

# 2
  • Мнения: 5 393
Купих и двете. Дървеното за спане вкъщи, преносимото- за спане при пътувания. Не съм го ползвала за кошара за игра, Иво играеше на пода.

# 3
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Нашият син все още спи в сгъваема кошара. Много съм доволна. Той е доста палав и се върти нощем- така не се наранява. Разбира се ако купиш дървено легло и сложиш обиколници / ненавиждам я тази дума/ също няма да се наранява, но на мен не ми допада.

Нашата кошарка е с размери 60/120 см и мислим да я ползва до навършване на 3 години. После ще го изместим в друго легло.
Дървените легълца могат да бъдат с 2 вида размери 60/120 см или 70/140 см, като втория размер ви дава възможност за ползване на леглото до около 6-7 годишна възраст.

Мисля, че всичко е и въпрос на пространство- нашият апартамент е малък и не ми се искаше от самото начало да го претрупвам с мебели.

# 4
  • Мнения: 102
Много ви благодаря за мненията. И да ви питам тези кошарки устойчиви ли са?
Всмисъл като се заклати бебо нали няма опасност да се преобърнат?

# 5
  • Мнения: 9 436
Купихме дървено креватче за постоянна употреба и преносима кошарка за игра и спане когато пътуваме.

# 6
  • до Него
  • Мнения: 91
КОШАРКАТА Е ПО-ДОБЪР ВАРИАНТ СПОРЕД МЕН / ИМАМ ДВЕ ДЕЦА/

# 7
  • Мнения: 656
Здравей! Лека бременност до края и здраво бебче на финала!   bouquet

Ние сме с преносима кошара. Спряхме се на нея, понеже:

1. Сгъва се компактно и може да си я носим с нас. Проблем - матракът не се сгъва Wink; има сгъваеми матраци, но не са хубави. Решение на проблема - ако гостувате на баба и дядо можете да слагате одеалца например или пък те да ви купят от съответния град някакво матраче.

2. Повечето от дървените кошарки стават на "юношеско" легло, а ние имаме голямо такова и дървенията само щяхме да се чудим какво да я правим. Нямаме място, където да складираме леглото  Rolling Eyes

3. Можеш да буташ само матрачето отвън и играе ролята на люлка когато бебо се разкисели нещо. Но пък доколкото знам има и дървени креватчета, които си се люлеят (има и преносими такива, нашето си е с приставка за люлеене, която обаче доста бързо се счупи  Rolling Eyes).

Сега обаче като че ли взех да съжалявам за избора ни. Никъде не сме го носили. Като ходим у нашите бебо спи при нас в леглото. Като ходим у свекърите спи в собствена кошара, понеже и те му купиха  Crazy. Досега не сме ходили по хотели и не сме си ползвали кошарата на друго място освен вкъщи.

Другата причина е, че преносимите кошари не са особено удобни на бебето да се изправя и хваща. Поне не на моето бебе. Има пространство между матрачето и мрежата, която го държи, а и се клати доста и хич не му е стабилно, крачетата му все попадат в тази дупка и не може да се изправи. А пък на решетките на дървеното креватче по-лесно ще се сетят, че могат да се хващат и да се изправят. (това последното не е особено важно може би, но го споменавам, понеже моята педка ме беше ошашавила как на 7 м. той трябвало да се изправя в креватчето и бил изостанал от развитието си; та аз после като разгледах и разбрах защо всъщност не се изправя в креватчето си. Не не задължително и при вас да е така, познавам много бебета със същите кошари, които нямат такива амбициозни педиатри Wink)

От друга страна имам приятелки, които си ползват кошарките до 3-4 годишна възраст на детето, което пък е свидетелство, че не са така "паянтови" както изглеждат.

Извинявай ако стана малко дълго и объркано  Blush

Успех в избора!

# 8
  • Мнения: 2 270
и ние заложихме на кошарка Peace

# 9
  • Мнения: 4 292
Купих дървени креватчета и на двете си деца. Баткото ползва неговото 3 години и определено беше по-добрия вариант от преносимото. За малката изобщо не се двоумях какво да е, за нея също купих дървена кошарка.
Много зависи колко време ще се ползва. Ако е за по-дълъг период, по-добрия вариант е да вземете дървено.

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Първата ми дъщеря спеше с мен на спалнята и до сега е така.За нея бях взела дървено легло на две нива,обаче тя така и не спеше в него.Седеше като "пачник" и ми пречеше.Дарих го на една уж самотна майка.За втората дъщеря купих преносима кошара,че ако не иска да спи там поне лесно ще и намеря място.Та по същество за преносимите кошари съм.

# 11
  • Мнения: 3 695
Кошарка - много добре са измислени - не си удря детето главата в дървенията, не се набира на пръчките да прескача, носим я навякъде и си спи в нея! Здрава е - аз самата също съм спала в нея.  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 2 013
Купихме дървено креватче.По-здраво е и може да се използва до 8г възраст.Кошарка все още нямаме.

# 13
  • София
  • Мнения: 504
Имам и двете. През нощта спи в дървеното легло(има обиколници, с който повече се завива отколкото го пазят от нараняване). Кошарата я взехме, защото пътувахме до друг град. Сега през деня стои в нея, но не за дълго. Имам чувството, че леглото е по-подходящо за нощния сън.

# 14
  • Мнения: 2 587
Дървено креватче  Peace

Общи условия

Активация на акаунт