Калина Палас гр.Трявна

  • 15 734
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 325
Моля за мнения за хотел Калина Палас гр.Трявна / www.kalinapalace.com / . Ако може да препоръчате и някоя хубава механа/ресторант в Трявна с хубава градина и добра кухня. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 674
Моля за мнения за хотел Калина Палас гр.Трявна / www.kalinapalace.com / . Ако може да препоръчате и някоя хубава механа/ресторант в Трявна с хубава градина и добра кухня. Благодаря!
Колежка ходи беше доволна!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 306
Отседнах там през пролетта. Много ни хареса. Хотелът е нов, добре климатизиран, уютен. Имай впредвид, че не е в центъра, а накрая на града, не е шумно, но ако сте с малко дете е добре да се придвижвате с кола(имам впредвид, че до него се стига по доста стръмен склон).

# 3
  • София
  • Мнения: 8 109
Защо не видях цени в сайта им? newsm78

# 4
  • Мнения: 325
Защо не видях цени в сайта им? newsm78

Няма обявени цени. Аз резервирах през агенция за празниците по 22-ри септември. За тогава офертата е 1 - 2 нощувки по 72 лв.на стая, а по 3 и повече по 60 лв.на стая.

# 5
  • by the sea
  • Мнения: 98
Използвам наличната вече, пък мкар и поовехтяла тема да запитам посещавалите Калина Палас, намирате ли хотела подходящ за семейна почивка с деца?
Чудя се тая година, къде да организирам зимната ни ваканция, така че за всекиго по нещо да се намира. Ще ми се, хем да не е много далеко от Варна, хем да е на балкан, та ако не на ски, то поне на шейнички да се попързалят дечурлигата. Ако няма студиа с вана, то поне басейн към хотела да има и обратното Laughing. И,  евентуално от някоя друга спа процедура да може да се възползва човек, при добро желание. Рових, рових из нета, на нищо по-подходящо не попаднах, с изключение на "Еко Хотел Здравец", който ми изглежда доста примамливо и същевременно доста далекчо. За "Калиста" останах с впечатление, че не е особено удачен за посещение с дечурлига, а ние ще сме с 3 броя, на 2, 6 и 7 години. Из района на Шипково и Узана вече сме били, не ме устройват като вариант. Ако на някой му хрумва за друго подходящо място, отговарящо на гореспоменатите изисквания, моля , нека сподели. Междувременно очаквам мнения на посещавалите Калина Палас.

# 6
  • Мнения: X
Бяхме там за празниците и останахме с много добри впечатления. Въпреки че беше пълно с гости, като цяло организацията беше на ниво, храната на шведска маса - съвсем прилична, а стаите са просторни и светли. Има СПА център, има и вани в баните  Simple Smile

Ако се спреш на варианта Калина Палас, настоявай стаята да гледа към града (страхотна панорама) и колкото по-нависоко, толкова по-добре. Хотелът е построен на хълм със страхотна денивелация, така че  рецепцията, която е на нулево ниво от едната страна, всъщност се явява 5ти етаж от другата страна Crazy Попитай и за място в подземния гараж - как се плаща и дали може да се резервира, защото няма достатъчно места за всички гости, а наоколо е кал да ушите. Понеже сте с 3 деца, помисли за варианта да наемете апартамент (мисля, че не беше драстично по-скъпо). Представлява две преходни стаи, едната е със спалня, а другата е с диван (не обърнах внимание дали се разтяга) и дава много повече жизнено пространство. Ако мислите да ползвате СПА центъра, задължително си вземете халати всички - хотелът не предоставя такива.

Питай ако нещо друго те интересува!

# 7
  • Мнения: 115
Доколкото знам хотела е съвсем нов,на няма и година.В петък звънях да попитам за уикенд подарък за приятели.Цените бяха 90лв с изглед към града стая за непушачи и 100лв за стая за пушачи.Добре изглежда на сайта,а е и единствения с вътрешен басейн в Трявна(за мен беше важен вътрешния басейн).

# 8
  • Мнения: 151
А водата в басейна топла ли е?

# 9
  • Мнения: X
Честно казано, не ползвах басейна, но по бегли спомени приятели коментираха, че водата е приятна (не гореща).

Сещам се сега, че имаше и анимация за децата, но предполагам, че е било само за празниците.

# 10
  • Мнения: 325
Ходихме там за 22-ри септември миналата година за 3 дни. Хотелът като хотел много ми хареса - нов, модерно обзаведен, много чист, тих, интернета е ОК, но според мен е по-подходящ за разни конференции и от сорта. С деца няма какво да се прави. Водата в басейна беше 28 градуса, което за мен си е студено, въпреки постоянните забележки от страна на гостите и обещанията, че ще го стоплят. Първата сутрин закуската беше направо смехотворна и се чакаше на опашка за всяко нещо. Добре, че имаше по-напористи гости, които и за това направиха проблем и вече втората сутрин беше по-нормално. Цените в ресторанта са доста солени. Хубавото е, че има много механи, където не е много скъпо, но пък местоположението на Калина Палас е такова, че е задължително ползването на кола и така шофьорът едно пиене не може да пийне  Grinning.

# 11
  • by the sea
  • Мнения: 98
Много ви благодаря момичета за изчерпателните мнения. Ще поумувам още малко тия дни, преди да взема окончателно решение. Все пак акцента на мероприятието е желателно да пада върху забавленията за дечурлига. Друг е въпроса, че не се сещам за кой знае колко подходящи такива места из района на Стара Планина.
От едновремешните си посещения в Трявна имах спомен, че при наличие на сняг, баира, който предполагам към момента води до Калина Палас се превръщаше в чудесна писта за пързаляне с шейнички....дали и сега стоят по същия начин нещата или с построяването на хотела се е завъдил и прекалено голям трафик нагоре-надолу?

# 12
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
В Трявна ходим предимно лятото и отсядаме в Сезони, това е на отсрещния баир. Вечер на прибиране в хотела, ползвахме такси, така не се налага някои да не пие. А като ученичка сме се пързляли на една писта, която се намира зад хотел Бръшлян, от страната на Калина-Палас е. Имаше и един лифт, до колкото си спомням, но това е преди близо 20 години.
От кръчмите - Балабановата къща.

# 13
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Много сме доволни като цяло от хотела. Бяхме на лятна почивка там.
Единствено водата в басейна беше доста студена, когато бяхме там.
На нас ни предоставиха обаче халати, но може би защото хотела не беше изобщо пълен.

Децата ни не са много малки и нямахме проблем с прибирането вечер (има пряк път по  стълби от ЖП линията нагоре).


Рядко повтаряме почивки в едни и същи хотели, но тук сме решили да повторим някога.

# 14
  • Мнения: 2 726
Планирам посещение, затова пиша в темата

Общи условия

Активация на акаунт