Може ли кумовете да не са кръстници?

  • 5 159
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 251
Предстои ни кръщене на дъщеричката ни, а с кумовете ни сме в странни отношения.Ще кажа само че са много различни от хората с които празнувахме в сватбения си ден... Rolling EyesТа въпросът ми е може ли да изберем други кръстници за детето?
Знам че е хубаво който те е венчал той да кръсти детето ти ,ама има ли такъв канон.Дали не грешно без да ги питаме да си търсим други кръстници... newsm78

# 1
  • Мнения: 1 897
Може и не е грешно, разбира се.
Но поне ги уведомете за решението си, иначе не би било коректно.

# 2
  • Мнения: 4 152
Съвсем спокойно изберете други хора, щом така ви се иска Peace

# 3
  • Мнения: 674
Разбира се че може не се притеснявай!!! Peace

# 4
  • Мнения: 59
Вие си решавате, това си е вашето дете. Въпреки всичко, щом сте ги избрали за кумове, значи е имло защо. Често се случва просто кумовете да се избират, защото са удобни и имат средства. Помислете дали те не са в труден период и имат нужда от приятлска подкрепа, а вие не гледате само собствените си интереси.

# 5
  • Мнения: 251
Цитат
Често се случва просто кумовете да се избират, защото са удобни и имат средства. Помислете дали те не са в труден период и имат нужда от приятлска подкрепа, а вие не гледате само собствените си интереси.
Съжалявам че съм оставила такива впечатления, но в  случая е точно обратното!
Не сме ги избирали за кумове защото имат средства, а и те тогава нямаха.Сега обаче имат и вече са напълно други хора, от "Хайлайфа"...вече ние не сме достойни за тях, ако ме разбираш...Не обръщат никакво внимание на детето ми, направо го подминават...
Просто не мисля че са подходящи за духовни водачи на моето дете...а в християнството това е ролята на кръстника!
Дано да сте ме разбрали сега! Hug

# 6
  • Мнения: 81
Всичко може. Не робувайте на всяка буква.  Wink
Тоз канон точно са си го измислили хората. Няма общо с изискванията от църковна страна.
И аз даже мога да стана кръстник, ама не ви познавам...  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 7 947
За първи път чувам, че кумувете трябва да са кръстници  Thinking

# 8
  • Мнения: 1 906
При нас беше точно така, защото кумовете ни се разделиха и нямаше да е удобно да кръщават заедно детето. На мен леля ми ми е кръстница, а не е кума на родителите ми.

# 9
  • Мнения: X
Не виждам причина щом не сте в близки отношения да не се изберат други кръстници.Също не намирам за нужно да им се дава обяснение.Много често кумовете са хора,наложени от родителите на младото семейство/което е супер нередно/ и впоследствие не се поддържат близки отношения,което обезмисля ролята им на кумове.Освен това дори и да си избрал някое семейство за кумове на сватбата не означава,че след някоя и друга година разни случки и обстоятелства няма да повлияят на отношенията ви и да не се търсите вече взаимно,така че спокойно можеш да поканиш онзи,който считаш за близък и ти е на сърце да сподели този светъл празник с вас.

# 10
  • Мнения: 79
Може да си изберете всеки Peace
Но е хубаво да е човек, който да си остане близък с вас и след години.

И аз,обаче,мисля,че е редно просто да ги уведомите-от уважение Hug

# 11
  • Мнения: 307
Разбира се че може. Аз съм жив пример - кръстниците ми нямат нищо общо с кумовете на родителите ми. Родителите ми ги избрали по разни причини и едната от тях е че семейството което ме е кръстило е нямало деца , а са искали да имат (и след няколко години щастието ги сполетя - имат си две дечица).
Аз съм била кума 3 пъти , но кръстница станах само на 2 от децата.

# 12
  • Мнения: 251
За уведомяването ще ги уведомим...ама малко ни е сложен казуса...Пуснах темата за да видя как е при другите, кои са кръстници на вашите деца и какво е отношението им към детето.Предполагам че ние в крайна сметка пак същите хора ще изберем, най-малкото да си спестим излишни скандали и кавги, че са и от обидчивите на всичкото отгоре.
Благодаря ви за отговорите!  bouquet

# 13
  • Мнения: 307
Да добавя - децата ми са с различни кръстници. Голямото го кръстиха кумовете, но те са много далече и почти не контактуваме с тях. Не че сме в някакви лоши отношения, просто сме различни поколения. За малкото избрахме наши приятели - така и така сме заедно доста често.

# 14
  • Мнения: 59
Весето, само дадох пример и мнение за разминаване с идеалистичните подбуди. Не се подразбира от поста, каква е причината за нежеланието ви. Сега има яснота. Щом така чувствате нещата, си решете и ако решите да ги поканите, за да не се получи неяснота им съобщете кого сте избрали за покръстването. Не ги избирайте тях, само за да не се обидят те.

Последна редакция: вт, 25 авг 2009, 16:33 от raqraq

Общи условия

Активация на акаунт