Акари (гнусливите да не четат)

  • 8 834
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 569
Намерих интересна според мен информация и реших да я споделя с тези, които не знаят за съществуването на тези организми.


АКАРИ - ДОМАШНИТЕ КЪРЛЕЖИ "Dermatoghanid"

 
"Дълго време алерголозите обвиняваха полените и космите от домашните любимци като основни причинители на алергиите и астмата. Най-новите изследвания доказват, че най-опасни алергени са осмокраки насекоми, наричани АКАРИ.
Открити едва през 1964г., те присъстват във всеки дом. Не хапят, но изпускат постоянно фекален секрет и се размножават десетократно на всеки 28 дена. Хранят се с остатъците от мъртва човешка кожа. Всеки човек отделя 50 милиона частици мъртва епител на ден. Затова леглата са най-добрата жизнена среда за акарите. Над 2 000 000 микрокърлежа се приютяват в едно легло.

Проблемът започва с вдишването на протеините от фекалиите на акарите и техните трупове. Те са достатъчно леки, за да се носят из въздуха, полепнали по финия прах, който вдишваме. В един грам домашен прах има над 250 000 сухи изпражнения и трупове на акари.
В най-новата американска енциклопедия (NASE) финият прах е описан като "Най-големият преносител на заболявания"."

# 1
  • Мнения: 3 777
И как да ги разкарам тези твари от леглото?????

# 2
  • Мнения: 7 837
Мда.
Плюшените игра4ки също са добра жизнена среда за тях  Confused Всеки път като видя Самуил как налапва някоя игра4ка, първо за това асе сещам.

# 3
  • София
  • Мнения: 750
И как да ги разкарам тези твари от леглото?????

е уж Рейнболът помага #Crazy newsm78

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
има един препарат, с които се пръскат матраците. Тези дни ще ви кажа как се казва

# 5
  • Мнения: 3 861
Е много гадно...това няма чистене Sick

# 6
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Аз тва го знам отдавна, дори съм го давала за пример защо аджеба децата трябва да си спят в собствените кревати, а не при мама и тате, ама не та не

# 7
  • Мнения: 1 425
Сестра ми има прахусмукачка Рейнбол. Като изчистим с нея, водата направо ври от тези гадорийки. Но за да е ефикасно трябва на седмицата поне веднъж да чистиш с прахусмукачката. Самата прахусмукачка Рейнбол преди 3 г. струваше 2000$, а сега до колкото знам е вече 2500 евро

# 8
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Винаги като чуя за тези гадинки се питам къде са били в миналото newsm78 и как са се справяли с тях тогава? Изобщо не ми пречат.

# 9
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Когато имаше сп. "Наука и техника", динозаври и Атлантида, пък прочетох, че били полезни, защото ядяли праха (незнам колко си прах за незнам колко си време от неизвестно колко акара). Не ми се чини самите животинки да са причинителите на алергии, но знаеш ли-ето на светът се развива.  Peace
А снимката беше същата, но черно-бяла.  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 3 376
Сестра ми има прахусмукачка Рейнбол. Като изчистим с нея, водата направо ври от тези гадорийки.
Добре де, а вие как ви виждате тези акари във водата - те нали са микроскопични?

# 11
  • Мнения: 18 542
И как да ги разкарам тези твари от леглото?????

Има препарати за почистване, но никога не можеш да се оттървеш окончателно и безвъзвратно от тях. 

# 12
  • Мнения: 18 542
Винаги като чуя за тези гадинки се питам къде са били в миналото newsm78 и как са се справяли с тях тогава? Изобщо не ми пречат.
Пречат! Много често те са причината за алергии към домашен прах и по-точно не те, а изпражненията им.

# 13
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
 Sick .... а само като си помисля с какъв кеф си лягам в леглото....чак ми се сгади  Sick Sick Sick Sick Sick

# 14
  • Мнения: 18 542
Ееее, ти пък! То по тази богика у вас не трябва и да дишаш, защото ги има и в домашния прах, не само в леглата.

Общи условия

Активация на акаунт