ФРЕНСКИ МАГИСТРАТ МИ ОТНЕ ДЕЦАТА

  • 40 085
  • 554
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 563
Много мъдри думи, г-жо Танушева. Стискам палци всичко да се нареди при вас!

# 271
  • Мнения: 2 032
Даниела, ако се регистрираш, ще можеш да пращаш и получаваш лични съобщения.
Като например да кажеш дали имаш нужда от конкретна помощ.

# 272
  • Мнения: 4 916
Радвам се, че г-жа Танушева е по-добре и пише тук  Hug Стискам палци скоро да се съберат с децата  Peace

# 273
  • Мнения: 822
И аз ви желая максимално благополучно развитие на случая, Даниела. И вярвам, че познавайки най-добре ситуацията, сте взели най-правилното решение... И пишете от време на време, как са децата... Успех!

# 274
  • Мнения: 2 786
Уважаеми гост LOARA, първо се регистрирайте, представете се и кажете откъде така добре познавате семейния живот, взаимоотношения, че и с подробности здравословното състояние на семейство Танушеви и чак тогава може да ви повярваме. Дотогава всичко това са само лъжи и клюки.

Лоара ще да е някое духче, което е живяло в дома на семейството и от там знае всичко  hahaha
Чудя се дали и у нас живее някое такова  Mr. Green

Даниела, успех   bouquet

# 275
  • Мнения: 1 199
Даниела, факт е че е трудно и като личност, и като семейство да оцелееш в такава ситуация. Много се надявам все пак да се съберете някога със съпруга си, за да имат децата семейство и с мама и с татко когато един ден, дай Боже, ви ги върнат. Надявам се че преди това ще успеете да извлечете нещо положително от тази трагедия, че ще промените и вас и връзката ви в положителна посока.
Ще споделя с вас, че отново имам чувството, че се опитвате да хвърлите цялата вина единствено върху себе си, или върху вас и съпруга ви. Не знам при вас каква е ситуаацията, казвате че и капка катран може да ввгорчи кацата с мед, но идеални хора, родители и семейства няма. Всички ние носим някакви обиди и травми от детството си - дори родителите ти да са били наистина добри, винаги в нещо са грешали с нас, учители, деца които са ни обиждали и какво ли не. Имаше скоро една тема в подфорума "Нашите деца" - "Как да направим от малките корнишончета кисели краставички" - форумниците разказваха с чувство за хумор за грешките на родителите си с тях, като нерядко признаваха че и те правят същото с децата си. Нерядко разпознавах и моите родители в разказите, въпреки че святам че имам страхотни родители. И пак сме станали хора, и пак сме способни да живеем щастливо, понякога се борим със стари травми, но те все пак не са били толкова големи че да ни осакатят напълно. И едва ли всички ходят на псохотерапевти, и едва ли всички са склонни да самоанализират травмите от детството си, и със сигурност не всички са идеални и като личности, и като родители. Учиш се в движение, налучкваш правилния ход, и няма гаранция че ще го налучкаш. При отглеждането на деца няма правила, не можеш да кажеш че една определена стратегия работи и е правилната, трябва сам да я търсиш конкретно за твоето дете, което пък непрекъснато се променя. Естествено, не става дума за системно малтретиране на децата (въпреки че и аз не знам какви са критериите за това, както се разбра това може да е много разтегливо понятие), но лично аз (признавам че това е съвсем субективно) се съмнявам че вашите деца са били подложени на системен психически или физически тормоз, който да оправдава една толкова радикална мярка.

# 276
Ste vi pi6a pove4e v nai-skoro vreme - za men i za decata. Ste se radvam, ako moga da si pi6a s drygi maiki, koito imat jelanie, no ne znam kak da se registriram vav foryma, za da poly4avam saob6tenia na "li4ni".  Moje li niakoi da mi obiasni?
Daniela Tanysheva

# 277
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 063
Дани и аз стискам палци по-бързо да си приберете децата, макар че моето мнение напълно се покрива с това на heureuse. Във всяко семейство понякога има проблеми между съпрузите и все си мисля, че каквито и проблеми да сте имали все пак отнемането на децата ви не е било толкова наложително. Все пак няма перфектни родители.

# 278
  • Мнения: 2 563
Във всяко семейство има проблеми, въпросът е как се справят родителите с тях. Безотговорно е да й предлагате индулгенции преди да знаете за какво говори тя. Перфектни родители може и да няма, но защо чувството за вина трябва бързичко да бъде приспано с "е, айде сега, всеки е травмиран от нещо си"? Защо й пречите да научи някакъв урок за себе си и да стане по-добър родител?

# 279
  • Мнения: 1 199
na men vinagi mi e bilo nai-trydno da prostia na sebe si, vse o6te ne znam za6to, vinagi sam obviniavala sebe si za vsi4ko, poemala sam varhy sebe si vinata i na nai-blizkite si hora.)

Не е необходимо да си голям психолог. Мисля че Даниела повтаря същия модел, с единствената разлика че е сменила авторитетите. Не мисля че това ще я изкара от дупката. Както и да е, това е работа на психотерапевтите, дано да й помогнат. Данишела, трябва да се регистрираш за да имаш профил.

# 280
  • Мнения: 2 563
na men vinagi mi e bilo nai-trydno da prostia na sebe si, vse o6te ne znam za6to, vinagi sam obviniavala sebe si za vsi4ko, poemala sam varhy sebe si vinata i na nai-blizkite si hora.)

Не е необходимо да си голям психолог. Мисля че Даниела повтаря същия модел, с единствената разлика че е сменила авторитетите. Не мисля че това ще я изкара от дупката. Както и да е, това е работа на психотерапевтите, дано да й помогнат. Данишела, трябва да се регистрираш за да имаш профил.

Да, това наистина е работа на психотерапевта и аз се надявам, че Даниела посещава такъв редовно и това ще я изкара от дупката, да не говорим, че е изискване на съда. Лекувайте се, Даниела, това е най-добре и за вас, и за децата ви.

На мен ми направи впечатление, че все пак говори не само за себе си, но за "ние с Борис" (докато г-н Танушев я споменава само като "съпругата ми" и то колкото да поясни, че е нормална, въпреки че никой тук в дискусията не е намеквал, че Даниела може да е "ненормална").

# 281
  • Мнения: 822
Даниела, останах с впечатление, че искаш помощ за регистрация...
Над заглавието на тази тема има рекламен банер, а над него бутони - начало, календар, архив, вход, регистрация... Натискаш "Регистрация". Отваря се страница, където трябва да си попълниш потребителско име (Можеш да запазиш това dany 4 ). Трябва да попълниш и електронен адрес (Предполагам имаш електронна поща някъде - примерно в yahoo или abv.bg. Ако нямаш, пиши тук, ще ти дам мой адрес за регистрации.) Попълваш и парола, след това я потвърждаваш. Искат ти код, който е в цветното розово поле. Напечатваш най-лесно и ярко видимите три символа от полето. Продължаваш надолу и под текста с условията поставяш отметка в квадратчето за "Съгласен съм". Натискаш "регистрация".
Ако има проблеми, питай пак и не се притеснявай...

П.П. А за да получаваш съобщения на лични, мисля че трябва да имаш поне 10 публикации като регистриран потребител във форума, което не е много...

# 282
  • Мнения: 2 786
Чухте ли за "разкритието" на системната злоупотреба с деца, извършвана във Великобритания?
Според статиите тук, над 150 хиляди деца от 1800 до 1967 са били отнемани от родителите им и слагани насила в социални домове, където са били подлагани на тормоз, а впоследствие пращани в колониите (вкл. Австралия) да работят.
Бедни деца, деца с един родител или просто деца без родители.
Лъжели децата, че родителите им били починали  Cry
Австралийския премиер се извинил за това, което са преживели тези деца, че са били отнети от родителите си и натикани в домове, където не са получавали любов и грижа ... Гордън Браун също щял да се извинява.
Чудя се след колко години ще излязат по-съвременни данни и кой ли ще се извинява тогава на децата, чиито съдби сега се разрушават? newsm78
Не слагам знак за равенство между двете - просто забелязвам общите тенденции Sad

# 283
Четох, четох,
много неща изписани и се чудех дали да пиша. После реших, че няма да пиша с профила си - не ми се влиза във филми.
Останах с впечатление, че една голяма част от българските и смесените семейства изпитват трудности много над обикновеното, което си е логично. Емиграцията е стрес и много, ама страшно много хора не го разбират. Оттам стъпката към търсене на психологични проблеми за обяснение на нещо, което в много случаи си е чиста проба културен шок, е много малка...

Много се радвам за съпругата на автора. Създадох си мнението, че този човек и пречи, защото за него децата не са най-важното в живота му. Тя се бори за тях и ще се пребори. Дали са били справедливо отнети или не, на този етап няма никакво значение, струва ми се.

Има една неголяма, но много шумна група, която използва форума, за да всява паника от социалните служби. Те не са безгрешни, естествено, има информация достатъчно по въпроса. Правят се грешки и наистина тежко на тези, които влязат в такава грешка, никак не ги грее, че са само процент от статистиката. Стискам палци на всички, които трябва да се борят с бюрокрацията!
Но идеята за конспирации, асимилация и пазари на деца е  меко казано несериозна.

Понеже тука се ценял само личен опит, ето моят: работя в системата на образованието (забележете, не при социалните!) в една от спряганите тук страни (с много тенденциозна и невярна информация впрочем). Говоря свободно езика и съм един напълно интегририан индивид със съпруг, роден и израснал тук. Отглеждам 4 деца на възраст от 10 до 19 години и съм влизала в пряк контакт с въпросните социални по причини, които не са интересни в момента. Били сме под наблюдение 2 години.
Умножете 4 деца по годините в училище и броя на децата и съдете - в цялото това обкръжение познавам едно (1) дете, настанено в приемно семейство (не знам по какъв начин, знам, че детето функционира нормално с аутизъм, ходи в обикновено училище). Не познавам хора, на които са били отнети децата, по какъвто и да е повод.
Познавам един бивш баща (така го нарича синът му), който 5 години се опитваше да отнеме децата от майка им с всякакви средства и занимаваше служби, съд, лекари и десетина адвокати, докато накрая му свършиха парите и не успя да го направи. Този баща има блог с информация, подобна на изнасяната тук. За него службите наистина са чудовищни, естествено. В неговата версия децата са отнети от него.

Не е лошо човек да мисли малко, преди да пише тук.

Отново, успех на хората, които се намират в кошмарната ситуация да не са в състояние да се грижат за децата си и да ги целуват вечер за "лека нощ". Лично мисля, че бих полудяла в такава ситуация. Вие сте силни жени, желая ви успех и дано Господ и хората около вас ви помагат.  Praynig

# 284
  • Мнения: 703
Четох, четох,
много неща изписани и се чудех дали да пиша. После реших, че няма да пиша с профила си - не ми се влиза във филми.  
.........................................
Има една неголяма, но много шумна група, която използва форума, за да всява паника от социалните служби.

..........................................
Не е лошо човек да мисли малко, преди да пише тук.
 


Не знам какво си чела и как си чела,но казаното от мен за Финландия отговаря на истината на 100%.

Последна редакция: вт, 24 ное 2009, 19:03 от Bee.

Общи условия

Активация на акаунт