ФРЕНСКИ МАГИСТРАТ МИ ОТНЕ ДЕЦАТА

  • 40 088
  • 554
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 786
Пчеличке, някои хора са Тома Неверни.
Това е.
Щом те не са го виждали, значи такова нещо няма.

# 286
Mnogo blagodaria na vsi4ki, koito prodaljavat da pi6at!  V na4aloto niamah nikakvo jaelanie da pi6a za problemite ni; no sled kato maja mi publikyva statiata si i maikite zapo4naha da otgovariat, razbrah, 4e e mnogo tcenno za men da vidia na6ata sityacia v momenta prez pogleda na drygi hora. Be6e mi mnogo interesno da razbera kak biha se 6yvstvali, kak biha postupili drygi maiki, ako biaha na moeto miasto. Razbrah sa6to, 4e ne sam sama, 4e ima mnogo balgarki (v Bulgaria i v 4yjbina), koito mi sa4yvstvat, koito me razbirat, koito iskat s ne6to da ni pomognat - na men , na defcata ni, na na6eto semeistvo kato tcialo, i sam vi istinski blagodarna, za tova 4e otdelihte ot vremeto si. Mnogo se radvam, 4e Boris re6i da pi6e v tozi forum, za6toto az sama niama6e da go napravia i niama6e da razbera, kolko e stra6no da ostane6 sam, izoliran ot drygite, zatvoren v svoia sviat ot bolka i ot4aianie. I kogato bolkata se ymnoji po 2 (kakto be6e s men i maja mi sled sadebnoto re6enie i sled razdelianeto s decata ni, koeto prodaljava ve4e godina i polovina) polojenieto stava naistina kriti4no. Edva sega razbiram v kakva goliama beda sme bili i az i Boris. Az naprimer obviniavah za vsi4ko sebe si, za6toto naistina, fakt e, 4e imah izbor, mojeh da se varna v Bulgaria, predi samoto delo i taka da izbegnem cilata tazi tragedia. Naprimer, vsiaka liatna vakancia prekarvahme s decata si v Balgaria, s moite roditeli i s maikata na Boris, predi tia da po4ine; vsiaka vakancia maika mi mi kazva6e : "Ostanete tyk, mnogo 6te ti pomagam za decata", vseki pat mi be6e bezkraino trydno da si tragna, za6toto vav Francia niamam nito maika mi do sebe si (mojem da si govorim po telefona, razbira se, no ne e sa6toto), nito oporata, koiato imam v liceto na ba6ta si, nito moite priatelki, s koito sme zaedno ot detstvo - s ednata mi priatelka; ot y4ili6te - s drygata; imam i priatelka  ot universiteta (tia ima 3 deca i vsi4kite mi priatelki imat semeistva i deca, s koito se sre6tahme redovno, razgovariahme, spodeliahme si za decata si, praznuvahme rozdenite dni na decata si zaedno.) Mnogo dobre se 4yvstvah v rodinata si, imah rabota, imah roditelite mi do sebe si, imah i moite priatelki, mojeh da raz4itam na tolkova mnogo hora. Dori i fakta, 4e Boris - ba6tata na moiat sin, ne be6e s nas (toi se varna okon4atelno, kogato sinat ni navar6i 1 g. i 8 m., za6toto zavar6va6e sledvaneto si v Parij, ina4e se vra6ta6e pri nas pri vsiaka vazmojnost), niama6e takova zna4enie za men, za6toto se grijehme za 2-te deca zaedno s moite roditeli i mojeh da raz4itam izcialo na tiahnata pomo6t i podkrepa. Zaminahme za Francia, za6toto o4akvah tretoto si dete, znaeh, 4e 6te mi bade trydno, no iskah deteto mi da se rodi, ne mojeh da go li6a ot jivot (majat mi iska6e sa6to), i za6toto edin moi poznat predloji rabota na maja mi v Strasbourg. Taka zaminahme - bez ni6to, samo s edna ygovorka. Moiat poznat ni pomogna da si namerim kvartira, da se ystanovim, no ja sajalenie malko sled dobroto na4alo vaznikna konflikt mejdy moiat maj i tozi 4ovek, dvamata ne yspiaha da go razrez6at i taka Boris ostana bez rabota, koeto si be6e tejko kato sityacia. Be6e goliam stres i za dvama ni. V sa6tia tozi moment na6iat sin be6e na okolo 2 godinki i na6ata da6teria (tia sega e na 7 g.) toku-6to se be6e rodila. Mislia, 4e vsiaka edna ot maikite, koito sa pisali ili 6te pi6at v tozi forum bi mogla da me razbere. Biah bez blizkite si hora, ne mojeh da govoria frenski (govoreh gore-dolu dobre angliiski; napr. v rodilnia dom, za da se razbera s lekarite govoreh na tozi ezik), biah ostavila pri roditelite si goliamata si da6teria, za da zavar6i 1-vi klas i tia mnogo mi lipsva6e; majat mi sa6to be6e mnogo stresiran, za6toto be6e zagybil rabotata si, osven tova 10 godini predi da se ojeni za men be6e jivial  sam v Parij bez angajimenti kam jena, deca i semeistvo. Az ot svoia strana predi braka ni biah jiviala s roditelite mi, v doma na roditelite mi i poneje sam edinstvena da6teria te vinagi mnogo sa se grijeli za men, posle - za men i za moiata da6teria, posle - za men i za moite dve deca i taka - do momenta, v koito zaminahme. V edin moment triabva6e da se spraviam sama (bez roditelite si), v edna 4yjda strana i da raz4itam edinstveno na maja mi, na koito sa6to my be6e trudno v tozi moment.  
Prez cialoto vreme i az, i Boris pravehme ysilia, za da yspeem kato semeistvo - toi zavur6i profesionalen kyrs po informatika i posle si nameri rabota kato informatik v edna 4astna firma, (koeto si e istinsko postijenie, za6toto dori za francyzi e trydno da si nameriat stabilna rabota sled 45 god. vazrast, a maja mi e minal tazi vazrast). Az zapo4nah da y4a frenski, namerih si bezplatni kyrsove i hodeh redovno, za6toto v ka6ti s 3 deca ne mi ostava6e vreme da y4a. Goliamata ni da6teria hode6e na y4ili6te, sinat ni na detska gradina (ecole maternelle), a nai-malkata be6e s men v ka6ti (kogato tia navarshi 2 g. zapisahme i neia na gradina). Posle se rodi 4etvartoto ni dete (sa6to da6teria). Kato cialo na prav pogled ne6tata varviaha dobre, no pri men naprejenieto, stresa se trypaha (bez az samata da si davah smetka) prez tezi 8 godini, otkakto sme vav Francia, dikato nakraia zdraveto mi se vlo6i.
V kraia na 2007 god. se varnah v Balgaria s decata ni pri roditelite mi, za da praznyvame zaedno praznicite (Boris ostana, za6toto ima6e angajimenti v rabotata). Ne biah dlajna da se vra6tam, mojehme da si ostanem s decata v Balgaria. No sled tolkova ysilia, trydnosti majat mi ve4e ima6e stabilna rabota, imahme samostoiatelno jili6te (makar i malko), biahme podali molba za po-golamo socialno; osven tova dvete ni da6teri sa rodeni v Strasbourg, decata biaha sviknali s vsi4ko, spraviaha se dobre v y4ili6te ..... zatova re6ih da se varnem.
 A ve4e imahme 2 dela. Na parvoto (beshe prez m. iuni 2007 g.)- sadiata nazna4i socialna anketa, za6toto spored nego ne be6e nyjno da ni nalaga niakakva po-stroga miarka. Na vtoroto (beshe prez m. oktomvri 2007) - ve4e dryg sadia razgleda rezyltatite ot sosialnata anketa i nazna4i psihiatri4ni expertizi za men i za maja mi. Spored sadiata se nyjdaehme da badem podkrepeni kato roditeli i zatova be6e re6eno edna vazpitatelka (educatrice) da idva 2 pati v mececa v semeistvoto ni, da ob6yva s nas, roditelite, i s decata ni, da ni dava saveti, ako se nyjdaem ot takiva), da prosledi "kak evoliuirat decata v svoeto semeistvo" - spored neinite dymi.

Sajaliavam, triabva da spra dotyk, za6toto, za da imam vrazka s internet si napravih abonament v nai-blizkia center, no tyk zatvariat sled 10 min. i ne moga da pi6a pove4e. 6te vi pi6a ytre.

Daniela Tanusheva

# 287
  • Мнения: 2 563
Даниела, благодаря за изчепателния разказ. Продължавам да стискам палци за вас.

Щастлива, вместо да дуднеш едно и също за свои си цели, вземи подкрепи жената, която очевидно има нужда от подкрепа, не от напомняне какво са правили англичаните по колониално време.

# 288
  • Мнения: 3 638
Даниела , сигурно ти е било много трудно!  Hug Аз съм самостоятелна от много малка и сега осъзнавам, че това ми е било страшно полезно за по-лесното ми адаптиране в чужбина. Но напълно мога да разбера колко може да тежи да си сам, без приятели и без никаква подкрепа в чужда страна. Най-лошото в такива случаи е факта, че понякога си го изкарваш на най-близкия до теб човек, макар и той да е в абсолютно същата ситуация. За една жена често пъти е по-лесно, когато съпругът е от чуждата държава, тогава поне има кръг от социални и семейни контакти. Живяла съм и така и в държава, където и двамата сме чужденци и вторият е определено по-трудният вариант. Сигурно не ти е било лесно, аз имам само 2 деца, но понякога е изтощаващо да нямаш дори и един свободен миг за себе си. И то в чужда държава, където и местните не всякога са доброжелателни към теб. (тук моля момичетата от САЩ и Канада да не скачат веднага, защото в Европа местните НЕ винаги са доброжелателни и е доста трудно да се докажеш и да бъдеш приет наравно Naughty)
Съжалявам много, че вместо да ви помогнат местните служби са прибягнали до такова драстично решение. Не мисля, че има смисъл да обвиняваш себе си или съпруга си, подобно изпитание може да разруши и най-силната връзка. Надявам се това да не е случаят при вас, преборили сте се с толкова много неща, не знам дали сега е моментът да се изправите разделени пред това предизвикателство.В крайна сметка решението е ваше и не искам да навлизам в личните ви отношения, исках само да кажа, че нещата между вас със сигурност са влошени страшно много и изглеждат непреодолими и поради ситуацията, в която се намирате в момента. Не знам колко хора на ваше място биха издържали.
При всички случаи продължавайте да се борите за децата си, грижи се за себе си, защото това е също много важно. Бъди силна заради децата!
Радвам се, че пишеш и ще съм щастлива ако можем да ти дадем дори и минимална подкрепа и надежда!  Hug

млада и зелена
, като си толкова наясно и само ти знаеш как стоят нещата, то поне се подпиши с истинското си име, та да видим за коя държава става въпрос  Naughty Ние "лъжците" поне имаме смелостта да говорим открито!
А това, че не си видял или чул нещо, не значи, че то не съществува  Peace

Тук понеже сега текат дни за защита на децата се скъсаха да пускат разни програмки (дори в детските предавания) как всяко дете имало нужда от защита и как за съжаление някои деца вместо да получели помощ се оказали в затвор за малолетни, понеже нямало други места  ooooh! Обискирали ги, стояли заключени в килия, не можели да виждат родителите си и излизали по половин час на въздух, защото нямало как заради тях да се промени режимът в затвора. С утешителни думи от добрия чичко министър как още от догодина това положение щяло да бъде променено... Става въпрос за проблемни деца, а не за малтретирани такива. Например, за деца, които са бягали от вкъщи, изнасилени момичета, по-буйни момчета...
Ами те сами си признават грешките.  Tired

# 289
Цитат
млада и зелена , като си толкова наясно и само ти знаеш как стоят нещата, то поне се подпиши с истинското си име, та да видим за коя държава става въпрос   Ние "лъжците" поне имаме смелостта да говорим открито!
А това, че не си видял или чул нещо, не значи, че то не съществува 
Цитат

Става въпрос за Холандия. Имам си съображения да не се подписвам. Никого не съм обвинила в лъжа. Специално холандската "информация" е един безумен гювеч от всички проблеми, които са се спрягали в пресата през последните 5-6 години. Не останах с впечатление, че авторът е преживял лично убийството на Савана (от собствените и родители) и прочие.
Колкото до нещата, дето били на 100% верни за Финландия, хората четат и си правят сами изводи.
Хайде стига. Stop

Даниела,
много е трудно в чужда държава, и то такава, която по традиция недолюбва чужденците. Опитай се да се обградиш с хора, които поне се опитват да те разбират, преди да те осъждат. В личните ви отношения не се меся, но ми се струва, че крачката да се разделите с мъжа ти е била правилна. Радвам се, че се чувстваш подкрепена в този форум. Ще успееш, не се връзвай на приказки за лошата система и как всички само се стараели да ти отнемат децата. Вярвай в себе си и в децата си, слушай гласа на майчиното си сърце. Веднъж си го пренебрегнала, когато не си заминала за България, макар че си искала. Ако ти се чувстваш добре, и децата ти ще се чувстват добре. Стискам ти палци!  Hug

# 290
  • Мнения: 1 473
Даниела, наистина не си единствената българка, която се е сблъскала със трудности и чувството на самота в новия живот в чужбина.
Много хора изпитват носталгия. Това е въпрос на характер и емоционална нагласа.  Всеки обаче, трябва да намери своят начин за справяне в новата среда, иначе рискува да остане изолиран.
Не се обвинявайте, че не сте останали с децата в България, все пак това вече е минало. Гледайте на пред и се лекувайте.

Надявам се да пишете пак, защото ми е интересно, какво се случи с решението на съда? Вие не изпълнихте ли предписанията на съда? Вашият адвокат не ви ли посъветва, как да действате, че да не ви отнемат децата?
Все пак всичко се е развивало сравнително бавно. Не са ви взели децата за един ден? Или не съм разбрала правилно?

Освен това, пишете ако можете, как са децата?
Виждате ли се?



# 291
Prodaljavam ottam, dokadeto biah stignala.
Ot m. noemvri 2007 g. socialnata rabotni4ka zapo4na da idva v doma ni. Posle az zaminah s decata v Balgaria za praznicite i za zimnata vakancia i se varnahme v Strasbourg s maika mi. Za sajalenie tia ostana samo 3 meseca, niama6e vazmojnost za pove4e. Dokato maika mi be6e s nas, socialnata rabotni4ka po4ti vseki pat me pita6e koga maika mi 6te si zamine (vsa6nost tia 4aka6e maika mi da si tragne, za da podade raporta si). V raporta i pi6e6e, 4e az zaradi depresiata ne moga da nalagam svoia avtoritet varhy decata si, a maja mi ne iska da se sre6ne s neia. Tova ne e viarno, za6toto tia idva6e v sriada, poneje vav FR za decata v osnovnoto y-6te sriada e neu4eben den, a maja mi togava be6e na rabota; posle dvamata se ygovoriha za sre6ta, no tazi sre6ta taka i ne se sastoia, za6toto biahme izvikani v sada i decata ni biaha otneti, i to ne za6toto sme pri4inili ne6to lo6o na decata si, a kato prevantivna miarka. (sly4i se na rojdenia den na sina ni - 25 april 2008 g.)
Mojeh da si tragna s decata za Balgaria s maika mi 1 mesec po-rano, o6te predi da badem prizovani v sada. Nikoi niama6e pravo da me spre - biah v pravoto si da se varna s decata si v rodinata si. Maika mi nastoiava6e, Boris - sa6to, dori ni be6e izteglil pari za avtobusni bileti.
Za sajalenie - ne gi posly6ah, ne se re6ih da zamina, za6toto za men tova si be6e edin vid biagstvo. Za6to da biagam ot FR, pri polojenie, 4e ni6to lo6o ne sam napravila? I kakvo da obiasnia na decata si... napr. za6to prikliu4vat y4ebnata si godina prez m. mart, dokato tia svar6va v kraia na m. iuni? I kakvo moga da im predloja v rodinata si - vav FR pone imahme samostoiatelno jili6te (makar i malko, makar i pod naem), ba6ta im ima6e stabilna rabota, az ve4e biah nay4ila frenski... Po-nagore pisah, 4e dvete ni po-malki da6teri sa rodeni v Stbg., vsi4kite ni deca hodiat ot samoto na4alo na 'y4ili6te i na detska gradina, integrirali sa se i t. n.... i zatova re6ih decata da prikliu4at y4ebnata godina i ve4e v Balgaria da mislim da se vra6tame li v Stbg ili ne.

# 292
  • Мнения: X
Даниела, много ми се искаше да прочета историята ти, но е просто невъзможно с тази маймуница.
Ако не те затруднява пиши с кирилица.
Точно на линията (около 5 см над прозореца за писане), където са бутоните за: БГмамма, начало, помощ, търсене, профил, календар, архив, изход - следващият бутон е КРЕДОР.
Там имаш избор да пишеш на латиница, фонетична кирилица или БДС. Бих ти препоръчала да избереш варианта, които е изписан като ВР и е червен.

# 293
Ne precenih bobre sityaciata i sega vsi4ki stradame ot posledstviata. Re6enieto na sadiata be6e yjasen ydar za men i za maja mi (vse o6te ne sme se savzeli). Za decata ni - sa6to. (Slava Bogy, sega te se 4yvstvat po-dobre, za6toto ve4e sa sviknali, adaptirali sa se, prieli sa kato blizki i horata ot priemnite semeistva, koito se grijat v momenta za tiah. Tova ne zna4i, 4e nie ne im lipsvame, 4e niamat nujda da prekarvat pove4e vreme s nas). Nai-trudno e bilo za nai-malkoto ni dete (togava tia be6e samo na 2 godinki i polovina; niama kak da i se obiasni kak taka otiva pri niakakvi drygi hora s mama i tatko i posle ia razdeliat ot tiah dvamata i otiva s po-goliamata si sestri4ka (samo na 5 g.) pri niakakvi nepoznati hora, pri koito triabva da ostane, i moje da 4yva mama i tatko samo po telefona i da gi vijda samo 2 pati v mececa za po 4as i polovina). Po-kasno otidoh v sada da konsyltiram dosieto ni i tam pro4etoh v edin ot raportite, 4e deteto ni e plakalo neprekasnato v na4aloto, dori se e razplakvala pri vsiako zvanvane na telefona, (za6toto e o4akvala da 4ye nas dvamata) zatova, za da ne ia razstroivat dopalnitelno, biaha izkliu4ili telefona za izvestno vreme i ne mojehme da se obajdame na dvete momi4eta. No na nas s ba6ta i ne ni kazaha ni6to, ne ni kazaha, 4e deteto ni strada tolkova mnogo za nas.
Sto se otnasia do men - lipsata na decata mi ne samo ne izlekyva depresiata mi, ami ia zadalbo4i. Ne iskah da se hrania, ne iskah da se grija za sebe si, ne iskah dori da jiveia rezdelena s decata si.

Sajaliavam, 4e triabva da prekasna. 6te prodalja da pi6a po-kasno ve4erta, za6toto sega imam edna sre6ta i ne iskam da ia propysna.

Daniela Tanusheva

# 294
  • Мнения: 2 786
Хиър, приятно съм изненадана как изведнъж стана загрижена за проблемите на това семейство, докато до онзи ден пишеше други неща, та чак и на мен ми казваш какво да правя   Peace
Като чета темата май съм подкрепила каузата им много повече от теб, ако ти изобщо си оказала някаква подкрепа.
Съвсем друг е въпроса, че това, което Даниела пише като чувства и емоции и как липсата на децата само задълбочава проблемите й, е нещо, с което се сблъсквам тук с местните случаи на отнети деца, които познавам.
А ето тези думи на Даниела, които ми звучат като писани за тук: "V raporta i pi6e6e, 4e az zaradi depresiata ne moga da nalagam svoia avtoritet varhy decata si, a maja mi ne iska da se sre6ne s neia. Tova ne e viarno, za6toto tia idva6e v sriada, poneje vav FR za decata v osnovnoto y-6te sriada e neu4eben den, a maja mi togava be6e na rabota; posle dvamata se ygovoriha za sre6ta, no tazi sre6ta taka i ne se sastoia, za6toto biahme izvikani v sada i decata ni biaha otneti, i to ne za6toto sme pri4inili ne6to lo6o na decata si, a kato prevantivna miarka." ми напомнят за позицията ти относно превантивното отнемане и как защитаваше тази крайна мярка.
От разказите на Даниела и Борис разбирам, че те не са показали нежелание да сътрудничат, а по-скоро социалните служби не са успели да помогнат качествено и накрая, за да влошат положението съвсем - са взели децата.
Даниела, наистина е трябвало да се махнете от там при най-малките съмнения, че нещо лошо ще се случи, но сега е късно да съжалявате за това.
Освен да се съсредоточите максимално и да насочите всички усилия към връщането на децата, нямате особено голям избор.
Да се надяваме, че травмата, която им се нанася сега - да бъдат откъснати насила от семейната среда и да живеят с непознати хора - ще преодолеят с времето.



# 295
  • Мнения: 1 199
Даниела, много ти съчувствам.  Hug И аз имам четири деца, и при мен най-малките са с две години разлика. Това е огромно предизвикателство при всякакви обстоятелства, дори да не си имигрант. Нормално е човек да изпадне в депресия. Не се обвинявай, правила си го достатъчно, аргументите ти да не се върнете в България са били съвсем резонни, като не си направила нищо лошо защо да бягаш като беглец и да причиняваш стрес на децата си? Как човек може да предположи че ще има такава развръзка? Какви са изгледите да ви върнат децата? Какво казва адвокатът ви? За какви срокове става дума? Съветвам те наистина да намерите компромис с мъжа ви за спорните въпроси и да се борите като семейство за децата си.

# 296
  • Мнения: 822
Даниела, в такива случаи не вземат ли под внимание и мнението на учителите на децата и личния ви лекар примерно... Липсата на социални контакти е голяма грешка, няма спор. Но поне при нас мисля, рапорти/писма от училището могат да бъдат в полза на родителите (това, че децата се справят в училище; че личи, че им се помага у дома; че няма признаци, че са пренебрегвани). Каква стойност има експертизата за състоянието ти? От теб не са искали да влизаш в специализирано заведение за лечение, а само да посещаваш психотерапевт, което би трябвало да означава, че си в състояние да се справяш с ежедневните си задължения... Може и да е имало някакви вратички и възможности, но явно сте били под голям стрес...
Тук се обръщам и към двама ви с Тан... Опитайте се, да преодолеете различията помежду си. Заради децата си... Били сте слаби, когато сте били двама. Поотделно ще ви бъде още по-трудно да се справите. Което не означава да продължите по стария начин... Дани, важно е да си намериш работа, дори само заради контактите (и самочувствието), които ще изградиш (там, на място; нашата подкрепа тук няма значимост пред институциите ви). Но колкото и добре платена работа да си намериш и колкото и добре да се справяш с терапията, мисля, че ако си сама, няма да ти върнат и четирите деца... За това пак е добре да се допитате до адвокати (които имат опит точно с такива дела). Дори при най-добро развитие на нещата е много вероятно да ви върнат дечицата постепенно. Колко време можете да си позволите да изгубите още? 2 години са прекалено дълга раздяла, особено за най-малкото ви дете...
Тук можем да ви поощряваме "С вас сме", "Желаем ви успех"... Но ударите ще отбивате вие...
Така че, Дани и Тан... (Като една лоша и строга леля мога само да ви се скарам...) Стегнете се, оставете вините, обвиненията и самообвиненията в миналото (няма да ви помогнат), хванете се за ръка и направете всичко възможно да продължите напред и заедно (стига да можете да преодолеете себе си, всъщност това май е най-трудното препятствие)... 
Не се отчайвайте, мобилизирайте се и с помощта на адвокатите си предприемайте нужните стъпки, колкото и тромави да са те...
А битката за децата ви няма да свърши, дори когато ви ги върнат... Бъдете сигурни. Запасете се с много обич, вяра и търпение...
Много изтъркано звучи всичко, но наистина си мисля, че в момента имате най-вече нужда от това... Нека оставим чуждите примери и съдби настрана. Съсредоточете се върху вашия случай. Какви са съветите на адвокатите на този етап? Ако не с друго, можем да ви помагаме поне с положителна енергия...

# 297
lucky, sajaliavam, no 6te prodalja na latinica, po-lesno mi e.
Blagodaria vi za dobrite dymi!
Biah stignala do momenta, kogato ni razdeliha sas decata ni. Travmata ni be6e ogromna. Vednaga sled deloto advokatkata ni (tia izob6to ne o4akva6e takova re6enie, nito pak nie s maja mi), me posavetva da postapia v psihiatri4na klinika v Sbg (spored neia za sedmica-dve, za da se pogrija za sebe si i da ni varnat barzo sled tova decata. Tia ni kaza, 4e v svoiata praktika ima dva takiva sly4aia - maiki v depresia, koito vlizat za kratko v klinika i sled tova vednaga im vra6tat decata. Nadiava6e se, 4e i s nas 6te bade taka). Biah tolkova ot4aiana, 4e bez da razsajdavam, ia posly6ah (Boris otnovo me posavetva da ne go pravia, no az ne go posly6ah, misleh si - dobre, 6te otida, ako tova moje da promeni ne6to v na6ata sityacia). Iskah da postapia v 4astna klinika, za6toto rejimat tam e po-lek, no niama6e miasto. Vednaga sled postapvaneto mi v darjavnata klinika razbrah, 4e sam napravila porednata gre6ka, 4e vaob6te ne mi e miastoto tam, dori prestoiat mi tam mi pri4iniava6e o6te po-goliamo stradanie. Davaha mi lekarstva, koito posle se okaza, 4e vaob6te ne e triabvalo da priemam (sled kato maja mi me izmakna ot klinikata, si otidohme v BG, bez decata ni, za sajalenie, biah na pregled pri edin mn. dobar psihiatar - d-r Sekylov, i toi mi kaza, 4e ne e triabvalo da mi davat tezi lekarstva, za6toto te  zasilvat samoybiistvenite idei pri horata s depresia).
Izpisaha me sled mesec i polovina(!!!), posle biah dlajna da hodia vsiaka sedmica na konsyltacia v mediko-socialnia senter v kvartala i 1 pat v mececa - v bolnicata. Kogato otidoh v bolnicata, me zadarjaha nasila s motiva, 4e sam otslabnala mnogo (zna4i, spored psihiatrite - ne mi se otraziava dobre da bada v ka6ti s maja si i zatova otslabvam. A kak da se 4yvstvam dobre v edin prazen apartament, bez decata ni i samo s tehnite drehi, igra4ki, risynki... Normalno be6e, 4e po4ti ne mojeh da se hrania) Ne biah dlajna da hodia v bolnicata (ve4e pisah, 4e ne biah izob6to dlajna da postapvam v psihiatriata (vav FR nikoi ne moje da te vkara nasila, samo ako blizkite kazat, 4e 4oveka e opasen, taka 4e, ne triabva6e da se tikam v racete im), no nalii decata ni biaha nastaneni ve4e v priemnite semeistva i az si misleh, 4e ako spazvame predpisaniata im, 6te si gi varnem po-barzo. Tova be6e porednata mi gre6ka - da bada tolkova naivna. Kazvam, 4e majat mi me izmakna ot psihiatriata, za6toto ako ne be6e napisal molba do 6efa na bolnicata, v koiato nastoiava6e da me izpi6at vednaga na negova otgovornost, ne znam kolko vreme o6te 6tiaha da me zadarjat. (iskaha dori da me slojat na sistemi, za6toto i tam po4ti ne mojeh da se hrania). Taka 4e, ne vinagi to4noto sledvane na predpisaniata pomaga, na men dori v tozi moment mi navredi.

# 298
Ot samoto na4alo vijdame trite si po-malki deca 2 pati v meseca za po 4as i polovina. (niamam ograni4enia da vizdam goliamata si da6teria, pri neia sityaciata e po-razli4na).  Radvam se, 4e te sa dobre, tova mi e ytehata v momenta. Razbrah sa6to, 4e e nai-dobre da jiveem razdeleno s maja mi, za da moje vseki ot nas da preodolee sam svoiata bolka (zaedno samo si ia ymnojavame).

# 299
  • Мнения: 2 563
Аз не разбрах: хем нямат право да ви вкарат в клиника насила, хем са ви държали насила?

Сега колко тежите, Даниела? Ходите ли на терапия? Какво лечение ви помага?

Общи условия

Активация на акаунт