Нормално раждане, второто секцио....

  • 5 243
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 403
Здравейте,  интересува ме има ли майки , които са родили първото си детенце нормално, второто секцио  Peace  
От кое  сте останали по доволни  Peace
Аз първото детенце го родих нормално, но доста трудни4ко , сега съм в 4уденка как да е  newsm78 Всеки вика ти луда ли си секцио
 Rolling Eyes Луда, луда ама как ще ида нормално, като знам какво е  newsm78

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Аз първото също родих нормално, но сега ще раждам секцио, поради медицински показатели. Но повечето които са родили първия път нормално отново предпочитат това. А съм чувала от приятелки които с първото са били нормално , с второто секцио че нормалното раждане е по добре. Но ще се разбере като му дойде времето.

# 2
  • Viena
  • Мнения: 3 579
и аз съм така,преди осем години след 15-часово ужасно раждане си казах,че ако имам още едно дете никога няма да си причиня тази болка и така стана,миналата година с планово секцио родих второто ми момченце и всичко е ок.

# 3
  • Мнения: 2 013
Интересна тема.  Peace Записвам се да я следя.
Ако някога се реша на 2 дете ще е само секцио! janaa777 го е казала вместо мен
и аз съм така,преди осем години след 15-часово ужасно раждане си казах,че ако имам още едно дете никога няма да си причиня тази болка и така стана,миналата година с планово секцио родих второто ми момченце и всичко е ок.
а моето беше 16 часа...

# 4
  • Мнения: 2 960
Родих първото си дете нормално.
Второто по мое желание-планово секцио.
Е за мен няма място за сравнение.Секциото мина като песен ,в сравнение с вагиналното раждане.

# 5
  • Мнения: 1 403
Е.. супер сте, ще  следа теми4ката с интерес да вида и още мнения Peace
И аз така първото 14 часа  Crossing Arms Големи болки , голямо 4удо  Tired

# 6
  • София
  • Мнения: 1 262
Моя приятелка роди преди броени дни близнаци със секцио, второ раждане след много проблемно първо вагинално раждане и е много, много доволна от секциото  Peace

# 7
  • Мнения: 4 555
А защо проcто не поиcкаш епидурална упойка?

# 8
  • Мнения: 17
И аз съм в същата чуденка newsm78,

Първото си дете родих нормално, но доста време продължи около 15 часа и сега съм бременна с второ

и много се чудя дали да не избера секцио. Първия път и бебо беше доста голям и сега пак така се очертават нещата.

Та много се чудя какво да реша, въпреки че още не са ме питали - аз съм в 5 месец.

# 9
  • Мнения: 1 403
О... една приятелка роди преди 7 месеца. С уговорка на екип, с епидурална , познай. Оная и била само малко от упойката, нищо не я хванало и си е изтърпяла вси4ко   ooooh! А уж имали уговорка Peace

# 10
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
15-16-20 часа за първескиня са си съвсем нормална продължителност на раждането. Има и такива които раждат доста в по-кратки срокове, както и такива, които им трябва повече време.

Аз като раждала секцио не го препоръчвам. Ако се сравни едно нормално протекло вагинално раждане с едно нормално протекло секцио, нито болката е по-малка при секциото (само, че я има след това), възстановяването е по-дълго, при това се възстановяваш едновременно от операция от раждане, дълготрайните и краткотрайните рискове са доста по-големи, както и в проценти по-често срещани. При това една последваща бременност след секцио обикновено е по-проблемна - могат да се получат множество усложнения, кръвоизливи, сраствания, невъзможност да се износи бебето, инфекции, сепсис, белодробна емболия, тежка кръвозагуба и т.н. Риска от вторичен стерилитет са по-големи, сега може да не искаш повече деца, ама не се знае какво може да ти щукне след няколко годинки! Simple Smile При секцио задължително се използва упойка, която също може да създаде проблеми, кърменето се затруднява. Бебето се изважда две седмици по-рано, възможно е термина да е сбъркан и детето да съвсем да не е готово за това... Въобще все едни "благинки" от които на мен лично ми настръхва косата и се надявам да не ми се наложи повторно секцио.

Единственото преимущество е че минава бързо (за около 40 минути) и е планирано. Но някак си за мен лично това не са достатъчни неща, че да избера секцио. Особено ако съм имала преди това успешно вагинално раждане.

Каквото и да избереш, успех!   bouquet

# 11
  • Мнения: 2 013
О... една приятелка роди преди 7 месеца. С уговорка на екип, с епидурална , познай. Оная и била само малко от упойката, нищо не я хванало и си е изтърпяла вси4ко   ooooh! А уж имали уговорка Peace


Да,ето заради такива случки никога не бих се навила на вагинално раждане с упойка!
Уж и ние имахме уговорка,но доктора имаше "спешен случай" и когато се появи ме "успокои" с "късно е за упойки,до 30мин си родила"... ooooh!

# 12
  • Мнения: 2 960
. Бебето се изважда две седмици по-рано, възможно е термина да е сбъркан и детето да съвсем да не е готово за това... Въобще все едни "благинки" от които на мен лично ми настръхва косата и се надявам да не ми се наложи повторно секцио.

Бебето се вади ,когато прецени наблюдаващият лекар и изобщо няма такова правило -за 2 седмици преди термина.
Моето секцио например беше 3 дни преди термина.
За възтановяването-също няма правило-едни се възстанояват по бързо ,други- точно обратното.
За мен възтановяването след секцио беше много бързо.Всичко обаче е строго индивидуално.
Иначе си права ,че след секцио едно следващо раждане може и да се усложни.

# 13
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Изключения винаги има. На моя приятелка й направиха плановото секцио без медицински причини на термина, но е факт че повечето цезарови сечения се правят 10-14 дни преди термина.  Peace
Така или иначе секциото без медицински показатели за мен лично е доста рисковано начинание.
Пък всеки сам си решава според това с кои рискове може да е в мир със себе си!  Wink

# 14
  • Мнения: 2 567
Аз пък съм обратно- първо секцио, второ- нормално и за мен вторият вариант беше много по-добър откъм възстановяване и удовлетвореност,  макар че раждах около 26 часа  Wink

Общи условия

Активация на акаунт