Обувки втора употреба

  • 12 751
  • 102
  •   1
Отговори
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Какво ви е мнението за обуките които са носени вече от едно дете питам защото в продавалника масово майките купуват обувки за децата си. А аз знам че на малко дете до поне 2г не е редно да се обуват вече носени обувки колкото и да са запазени и според вас кои вариант е по- добър евтини и нови обувки или носени но по-качествени.

# 1
  • Мнения: 820
Какво ви е мнението за обуките които са носени вече от едно дете питам защото в продавалника масово майките купуват обувки за децата си. А аз знам че на малко дете до поне 2г не е редно да се обуват вече носени обувки колкото и да са запазени и според вас кои вариант е по- добър евтини и нови обувки или носени но по-качествени.

Според мен не е редно да се носят обувки от друго дете, дори и да са от моето първо дете.

# 2
  • Мнения: 31 160
Не се носят обувани обувки нито от деца, нито от възрастни.

# 3
  • Мнения: 151
Малко или много всяка носена обувка се деформира. Това в последствие би могло да повлияе по негативен начин на неукрепналото детско краче. Така, че предпочитам да купя нови.

# 4
  • Мнения: 1 167
От ортопедична гледна точка не е за предпочитане.

# 5
  • Мнения: 4 555
Не се носят обувани обувки нито от деца, нито от възрастни.
Това някакво суеверие ли е?

# 6
  • Мнения: 232
Не е суеверие има гъбички и други кожни заболявания, които недай си боже може да се хванат, а и от ортопедична гледна точка не е добре!

# 7
  • Мнения: 1 705
Малко или много всяка носена обувка се деформира. Това в последствие би могло да повлияе по негативен начин на неукрепналото детско краче. Така, че предпочитам да купя нови.

съществена причина

Какво ви е мнението за обуките които са носени вече от едно дете питам защото в продавалника масово майките купуват обувки за децата си. А аз знам че на малко дете до поне 2г не е редно да се обуват вече носени обувки колкото и да са запазени и според вас кои вариант е по- добър евтини и нови обувки или носени но по-качествени.



Според мен не е редно да се носят обувки от друго дете, дори и да са от моето първо дете.

чак пък толкова...

Последна редакция: чт, 27 авг 2009, 17:35 от Синя птичка

# 8
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Доколкото знам на всеки човек свода на крака е различен а при бебета дори няма оформя се в последствие. Съответно и всяка обувка придобива различна форма на ходилото и като се обуе от друго дете може да му се навреди на крачето.

# 9
  • Мнения: 820
Малко или много всяка носена обувка се деформира. Това в последствие би могло да повлияе по негативен начин на неукрепналото детско краче. Така, че предпочитам да купя нови.

не виждам друг проблем освен този  newsm78

Какво ви е мнението за обуките които са носени вече от едно дете питам защото в продавалника масово майките купуват обувки за децата си. А аз знам че на малко дете до поне 2г не е редно да се обуват вече носени обувки колкото и да са запазени и според вас кои вариант е по- добър евтини и нови обувки или носени но по-качествени.



Според мен не е редно да се носят обувки от друго дете, дори и да са от моето първо дете.

чак пък толкова...

Ами да - точно от ортопедична гледна точка - те са си различни хора и с различни крака.

# 10
  • Мнения: 2 096
Според мен не е редно да се носят обувки от друго дете, дори и да са от моето първо дете.
да чак толкова .. няма значение брат сестра или който и да е било.. всеки си има уникална стъпка и деформация на обувката.. сестра ми никога не е носила моите обувки.. сина ми също не носи носени обувки.. взимала съм втора употреба от приятелка, но тя просто ги беше купила и не са били подходящи за сина и и ни ги подари.. неносени!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 262
Нови обувки  Peace
Освен ако "втората употреба" не са носени 1-2 пъти пробно. Ние имаме 2 чифта такива, които подарих на приятелка, защото или бяха малки (и не можах да ги заменя), или Кари не ги харесваше и отказваше да й ги обуя Laughing

# 12
  • Мнения: 31 160
Не се носят обувани обувки нито от деца, нито от възрастни.
Това някакво суеверие ли е?
Не, съвети от лекар ортопед.

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Защо веднага се хващате за суеверията.Няколко девойки достатъчно добре обясниха защо не е хубаво да се носят обувки втора употреба.Повече от това няма какво да се обяснява.

# 14
  • Мнения: 4 555
Хванах се, защото ми прозвуча много крайно изказването. Представям си едни сандали с подметка и отгоре с каишка, как ще се деформират, та чак да променят формата на крака на следващия, който ги носи. Или пък гуменки, които са от плат и не са с твърда форма.
Между другото, дъщеря ми носи втори чифт сандали от началото на лятото. Първите и станаха малки за един месец, вторите ги взехме малко по-големи и сега отново и стърчат пръстите отвън. Доста бързо и растат ходилата, формата им се променя. Може би е много опасно да обува два пъти една и съща обувка, понеже вече е носена... вярно, че от нея самата, но пък ходилото и е било с малко по-друг размер и така дали може да си самодеформира ходилата като носи едни и същи обукви по няколко пъти?
Супер преувеличено ми се вижда. Както и това, че дори възрастни не трябвало да носят обувана преди това обувка. Сигурно и на тях ще им се деформират краката.

# 15
  • Мнения: 31 160
Крайно, некрайно това е съвет на лекарите. Peace
 А обувай чужди обувки колкото си поискаш, няма да ти се деформира крака със сигурност, но можеш да се заразиш с гъбички. Знаеш ли как се лекуват и колко време?

# 16
  • Мнения: 626
Малко или много всяка носена обувка се деформира. Това в последствие би могло да повлияе по негативен начин на неукрепналото детско краче. Така, че предпочитам да купя нови.

И аз съм на това мнение , бих купила от продавалника единствено ако са нови или ако не е ходено с тях .

# 17
  • Мнения: 2 376
Хванах се, защото ми прозвуча много крайно изказването. Представям си едни сандали с подметка и отгоре с каишка, как ще се деформират, та чак да променят формата на крака на следващия, който ги носи. Или пък гуменки, които са от плат и не са с твърда форма.
...
Искам да ти кажа, че съм пробвала да нося точно такъв тип обувки на сестра ми. Не са ми удобни, тъй като подметките тя ги трие по различен начин и на мен ми стоят "накриво".
Друга причина, поради която, не бих купила втора употреба е, че по мои наблююдения в БГ цената е 50% от тази на новата стока.

# 18
  • софия
  • Мнения: 2 140
Аз за себе си не бих купила носени обувки,а за
детето да не говорим. Naughty

# 19
  • Мнения: 1 488
не е редно, защото носените обувки са се деформирали вече, според стъпалото на притежателя си. и ако друго дете ги носи след това много лесно може да се деформира крачето, защото костите на краката са много меки при бебетата и лесно се изкривяват!
наи-добре нови качествени обувки.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 088
за никой човек не е хубаво да се купуват втора употреба.
обувката се "деформира" и нагажда според походката на човека/детето и това може да увреди походката или крака на следващ носещ я. Според това как  стъпва и къде е тежестта, дори подметките всеки човек си ги изтърква по различен начин и с различен наклон.

Но в продавалника има доста нови  обувки, с неуцелен размер или обути 1-2 пъти, или носени от бебе седящо само в количката за красота. Тогава няма никакъв проблем, а цената е изгодна в повечето случаи.

Аз лично не бих купилаа на детето си. при все че нямам против да ползва разни неща втора употреба....


Ескарина - да и възръстните не трябва да носят и да и за тях може да има проблем. Познавам възръстни с придобито плоскостъпие на дърти години от  кофти(нови при това) обувки. Например. Да не говорим при възръстните, че може да се предадат гъбички и някакви такива...

# 21
  • Мнения: 31 160
В магазините дори не можеш да пробваш обувки, ако не си с чорап. Сигурно има защо, не е просто хрумване на продавачките или собствениците.

# 22
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не използвале втора употреба у нас.
На себе си не бих взела, камо ли за детето Naughty

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Категорично съм против използването на обувки втора употреба.
За детето купуваме нови обувки, като гледаме да са качествени и удобни.

# 24
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Какво ви е мнението за обуките които са носени вече от едно дете питам защото в продавалника масово майките купуват обувки за децата си. А аз знам че на малко дете до поне 2г не е редно да се обуват вече носени обувки колкото и да са запазени и според вас кои вариант е по- добър евтини и нови обувки или носени но по-качествени.

Нови/неносени при всички положения!

# 25
  • Мнения: 4 555
Ескарина - да и възръстните не трябва да носят и да и за тях може да има проблем. Познавам възръстни с придобито плоскостъпие на дърти години от  кофти(нови при това) обувки. Например. Да не говорим при възръстните, че може да се предадат гъбички и някакви такива...

Добре де, ако обувката е толкова некачествена, че да те докара до плоскостъпие, няма ли да ти е поне малко неудобна и да усетиш, че нещо не и е наред?

# 26
  • София
  • Мнения: 44 088
не е задължително.пък и 2/3 от жените по принцип биха носили неудобна обувка, щото е модерна например, или им отива на чантата/блузката или цвета на очите....което също за мен е непонятно Wink
но идеята ми беше, че дори при оформено стъпало могат да настъпят проблеми, при разни обстоятелства.....

# 27
  • Мнения: 718
И аз не бих купила обувки втора употреба нито за мен, нито за детето си - момичетата са били достатъчно изчерпателни защо.

# 28
  • Мнения: 63
Не бих обула на детето си носени чужди обувки, както и аз не обичам да взимам дрехи и обувки назаем от приятелки.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 823
Не, не бих купила, нито пък обувала на себе си или на децата ми носени обувки.
Синът ми носи обувки за по месец, два, защото много бързо му стават малки, но за нищо на света не бих си позволила да ги обувам на дъщеря ми Naughty.

# 30
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Наистина не е за предпочитане, но съм купувала сандали 2-ра употреба и ги скъса от игра за 1 месец.

# 31
  • Мнения: 241
От обувки втора употреба,човек може да си загуби крака.Това ми каза мой приятел,който е обущар/с квалификация/.Освен това в Бг вече е забранено да се продават такива обувки,по същата причина.

# 32
  • Мнения: 45
Аз също съм против носенето на такива обувки, още повече за дете  Peace

# 33
  • Мнения: 2 090
Аз съм запазила някои от бебешките обувки на сина ми,за сестричката му.Износените съм хвърлила.
От продавалника,или носени от друго дете не съм вземала.

# 34
  • Мнения: 1 310
Именно заради това не си и помислям да купувам обувки втора употреба и да си правя експерименти с детето ми.  Peace

# 35
  • Мнения: 9 814
Твърдо против съм обувките втора употреба.

# 36
  • Мнения: 1 949
Още един глас ПРОТИВ - и за дете, и за възрастен.

# 37
  • Мнения: 1 520
Против, и за дете, и за възрастен. Всяко дете заслужава всичко, което си има - от играчки до дрехи и обувки, да си е само и единствено негово, а не купено от втора употреба, или пък подаяния на ненужни вече парцали от по-големи деца на роднини - това пък хептен няма да го допусна ooooh!

# 38
  • Мнения: 1 558
Лично аз взимам нови на децата си Peace

# 39
  • Мнения: 370
Само нови обувки.Не бих взела чужи,носени вече деформирани и да ги сложа на крачетата на мойто дете Naughty

# 40
  • Мнения: 141
За детето не е хубаво-обяснили са защо, но като има майки, които нямат възможност непрекъснато да купуват нови и нови, защото не са евтини, какво да правят- ами няма да си оставят децата боси. Аз си купувам нови(много обичам обувки) и на детето мисля в бъдеще нови. А в продавалника има и неносени на по-ниски цени, така че това е вариант  Rolling Eyes

# 41
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
не е редно Naughty

# 42
  • Мнения: 2 013
И според мен не е хубаво.Всяка обувка,дори и на дете,придобива формата и начина на стъпване на крачето.
Против съм.

# 43
  • Мнения: 307
Не бих обувала на децата си носени обувки  Peace

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Не бих обула нито аз, нито съпруга си, най-малкото пък детето с нещо носено! Ама това си е мое мнение!
Имаше тема за дрехите 2ра употреба и там доста се похвалиха, че "пазаруват маркови неща за децата си" оттам  Shocked
Ама всеки си има мнение, де...

# 45
  • Мнения: 4 335
Не бих му обула носени обувки.






# 46
  • Мнения: 2 677
Не си падам нито по дрехи, нито по обувки втора ръка - нито за мен, още по-малко за детето ми.

# 47
  • Мнения: 232
Не бих обула нито аз, нито съпруга си, най-малкото пък детето с нещо носено! Ама това си е мое мнение!
Имаше тема за дрехите 2ра употреба и там доста се похвалиха, че "пазаруват маркови неща за децата си" оттам  Shocked
Ама всеки си има мнение, де...

Имам позната която дори бански втора употреба взе на дъщеря си  ooooh!

# 48
  • Мнения: 11 607
Не предпочитам обувки втора употреба. За дрехи - да, но обувки - не!

# 49
  • Мнения: 3 675
Аз съм съгласна с Мама Цоцоланка, никога не бих взела обувки, но дрехи, ако са запазени, защо не.

# 50
  • София, център
  • Мнения: 3 455
На дъщеря си купувам винаги нови обувки от естествена кожа отвън и отвътре. Лятото ходи с кроксове основно. Обаче пък, ако някой ми предложи обувчици, които силно ме привлекат, па макар и носени, бих й ги обула. Не страдам от излишни предразсъдъци. Омалелите обувки на дъщеря ми давам на едно детенце. Родителите му ги приемат с удоволствие.

# 51
  • Мнения: 1 715
Твърдо против съм обувките и дрехите втора употреба.

# 52
  • Мнения: 27 524
Дрешки - да, обувки - не. Поради изброените от теб причини Peace
Въпреки, че съм ползвала за малкия, преди да се ограмотя защо не е добра идея  Crazy

# 53
  • Мнения: 432
Категорично съм против обувките втора употреба,мисля че е ясно защо.Аз например имам дефект- при ходене изкривявам стъпалото си навътре и съответно обувките ми се изкривяват.На вас дали биха ви били удобни моите обувки?Дрехи взимам само от близки, за които съм сигурна за личната хигиена.Но никога не разчитам само на втора употреба-детето се радва на новите си дрешки ,а за игра в пясъка да речем обличам стари дрехи.

# 54
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Купувам и обувки и дрехи втора употреба.

# 55
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Дрехи от приятелка - да. От магазин втора употреба - не.
А обувки втора употреба - абсурд.

# 56
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
Не бих взела чужди,носени вече деформирани и да ги сложа на кракатата на моите деца.
Купувам само нови обувки на децата си.

# 57
  • Мнения: 1 046
Купувам само нови обувки на децата си.
Всички "стари" обувки, сандали и чехли и пантофи и всичко, което детето ми е носило се хвърля или давам на дечица, които няма как да се сдобият с обувки.
Причините са изброените по-горе от другите момичета.

# 58
  • Мнения: 22 427
Никога не бих купила вече носени обувки за детето си.
Всяко дете стъпва различно, обувките се деформират и т.н., а в тази ранна възраст това е изключително вредно.

# 59
  • Мнения: 5 183
Не бих му обула носени обувки.

И аз така.

# 60
  • Луната
  • Мнения: 3 211

Всяко дете стъпва различно, обувките се деформират и т.н., а в тази ранна възраст това е изключително вредно.

Peace Абсолютно вярно!

# 61
  • Мнения: 1 155
Не бих купила на детето си, обувки втора употреба Naughty

# 62
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 266
Да се ненадява човек! Чудно кой купува обувките в Продавалника тогава  Rolling Eyes

Купувала съм обувки втора употреба, вземала съм за детето си от дете на приятелка. Нито са изкривени, нито износени- носят се за много кратко време, че да ме притеснява подобен факт. Омалелите обувки съм прибрала за другото дете.

Най- хубавите ми ботуши са купени от втора употреба. Нито съм осакатяла, нито гъбички съм хванала.

# 63
  • Мнения: 1 650
Аз не бих.

# 64
  • Мнения: 104
Не е суеверие има гъбички и други кожни заболявания, които недай си боже може да се хванат, а и от ортопедична гледна точка не е добре!

И аз съм на това мнение! Peace
Никога не съм купувала обувки и дрехи втора употреба - нито за децата , нито за нас!

# 65
  • Мнения: 566
Малко или много всяка носена обувка се деформира. Това в последствие би могло да повлияе по негативен начин на неукрепналото детско краче. Така, че предпочитам да купя нови.

на същото мнение съм ,даже сега за малката си дъщеря ще купувам нови а няма да ползвам от каката ,нищо че има почти чисто нови,аз живея в малък град и старите дрехи и обувки ги давам на едно семейство роми които имат бебе.

# 66
  • Мнения: 547
И аз не бих купила такива обувки на децата си,но същото се отнася и за дрехите.

# 67
  • Мнения: 22 427
Тарталета, дори и малко носене пак може да доведе до деформация на обувката.
Виждала съм обувки на 1месец ползвани от дете, които не са в хич добро състояние.
Не знам кой ги купува от продавалника, явно си има хора за всичко.

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Не съм ползвала досега и не мисля да го правя.

# 69
  • Мнения: 2 521
Може и да съм предразсъдъци,но на децата си никога не бих обула чужда обувка.

# 70
  • Мнения: 9 481
Какво ви е мнението за обуките които са носени вече от едно дете питам защото в продавалника масово майките купуват обувки за децата си. А аз знам че на малко дете до поне 2г не е редно да се обуват вече носени обувки колкото и да са запазени и според вас кои вариант е по- добър евтини и нови обувки или носени но по-качествени.

И на 62г да е не се препоръчва Peace
С  това компромис не правя-взимам качествени обувки от ест. кожа, със съответното ходило и номер..а не примерно 2 номера по-големи за да изкарат по-дълго Crazy

# 71
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 266
Тарталета, дори и малко носене пак може да доведе до деформация на обувката.
Виждала съм обувки на 1месец ползвани от дете, които не са в хич добро състояние.

Не се нуждая от доводи за и против. За себе си съм решила, достатъчно информирана съм, благодаря.

# 72
  • София
  • Мнения: 717
Обувката и в частност стелката вътре, приема вид, който зависи от начина на стъпване и ходене на детенцето - стойка, тежест и т.н., пък дори и от хигиенна гледна точка. Затова не купувам и няма да купя!

# 73
  • Костинброд
  • Мнения: 198
Аз не бих обула чужда обувка, камоли на дедето ми.

# 74
  • Мнения: 2 011
Винаги нови обувки.И за мен,и за детето.
Така го смятам за правилно,така правя.

П.с. Гъбички можеш и от чисто нови обувки да си лепнеш...

# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз лично  бих взела нови качествени обувки.

Последна редакция: вт, 01 сеп 2009, 17:42 от Aнели

# 76
  • Мнения: 534
Колкото и да са запазени от вън,от вътре детето си ги е деформирало според крачката!Това е причината да не се носят чужди обувки.Аз не купувам много обувки два чифта на сезон примерно ,но хубави!По 30 лв. на месец (не всеки месец) мога да отделя ,за хубави обувки.

# 77
  • София
  • Мнения: 44 088
бре какви са тези хубави обувки по 15 лв.....

# 78
  • Мнения: 1 949
бре какви са тези хубави обувки по 15 лв.....

Еееей, ама все да захапеш  Mr. Green Жената искаше да каже, че като спестява по към 30лв на месец
Цитат
(не всеки месец)
и успява да спести за хубави обувки - 2 чифта за сезон.

# 79
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Днес харесах за дребната едни на Капчица но въобще не мога да преценя до къде и стигат пръсчетата вие как успявате да прецените кои обувки стават за вашите деца.

# 80
  • София
  • Мнения: 44 088
бре какви са тези хубави обувки по 15 лв.....

Еееей, ама все да захапеш  Mr. Green Жената искаше да каже, че като спестява по към 30лв на месец
Цитат
(не всеки месец)
и успява да спести за хубави обувки - 2 чифта за сезон.


ок и така да е...един сезон има 3 месеца...и по 20-30 лв  не съм виждала хубави обувки...
и защо мислиш, че захапвам...интерестно ми е къде и какви ги намира за тази цена...може пък нещо ново да каже, което съм го пропуснала...пък да става...знам ли.... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 81
  • Мнения: 1 949
бре какви са тези хубави обувки по 15 лв.....

Еееей, ама все да захапеш  Mr. Green Жената искаше да каже, че като спестява по към 30лв на месец
Цитат
(не всеки месец)
и успява да спести за хубави обувки - 2 чифта за сезон.


ок и така да е...един сезон има 3 месеца...и по 20-30 лв  не съм виждала хубави обувки...
и защо мислиш, че захапвам...интерестно ми е къде и какви ги намира за тази цена...може пък нещо ново да каже, което съм го пропуснала...пък да става...знам ли.... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Абе, мацка, 30лв на месец по 3 месеца - ей ти ги 90 кинта. Спокойно могат да се вземат добри обувки за 45лв.  Whistling

# 82
  • София
  • Мнения: 44 088
е нали не е всеки месец...да кажем 2 от 3 месеца - 60 лв Simple Smile

Днес харесах за дребната едни на Капчица но въобще не мога да преценя до къде и стигат пръсчетата вие как успявате да прецените кои обувки стават за вашите деца.

ако не се напипва отпред, т.е. е с твърди бомбета, изправяш детето - право да стъпи хубаво(то това при вс положения в така трябва да пробва обувките, не седнало или в количката) и после както са отвързани(разкопчани), трябва да можеш да си пъхнеш показалеца зад петичката. тогава са ок.

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
бре какви са тези хубави обувки по 15 лв.....

Еееей, ама все да захапеш  Mr. Green Жената искаше да каже, че като спестява по към 30лв на месец
Цитат
(не всеки месец)
и успява да спести за хубави обувки - 2 чифта за сезон.


ок и така да е...един сезон има 3 месеца...и по 20-30 лв  не съм виждала хубави обувки...
и защо мислиш, че захапвам...интерестно ми е къде и какви ги намира за тази цена...може пък нещо ново да каже, което съм го пропуснала...пък да става...знам ли.... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Абе, мацка, 30лв на месец по 3 месеца - ей ти ги 90 кинта. Спокойно могат да се вземат добри обувки за 45лв.  Whistling

Не е нужно да се пазарува само от ВИП кидс и ГЕОКС! Не само най-скъпото е хубаво, но дори да нямам пари пак ще и взема чисто нови , а не носени!

Не опропастявайте темата с надхвърляне кой колко може да даде за детски обувки!

# 84
  • София
  • Мнения: 44 088
въх, вече човек и да полюбопитснтва не може...
пак пиша - интересно ми е какви са тези нови, хубави, качествени обувки за 20-30 лв чифта....
като марка ако може....

# 85
  • Мнения: 1 336
Пазарувам детски обувки втора употреба и съм много доволна, няма смисъл да се дават много пари за обувки, които ще се носят 2 месеца, а ако вземеш такива на ниска цена ще ти деформират крака много повече. И нови купих естествено (на Геокс), но взех и втора употреба защото буквално бяха нови, бебешките обувки са тези, които са носени най-малко, повечето от тях от деца, които не слизат от количките. Защо да не ги поноси и друго дете? Ако са обувани 2-3 пъти, а са стрували примерно 60 лева. За мен нови обувки на Капчица са много по-зле.
Но това подчертавам е лично мое мнение.

Последна редакция: вт, 01 сеп 2009, 23:21 от yani_cat

# 86
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 266
На мен друго ми е чудно. Искате да ме убедите, че купувате скъпи обувки на децата си, носят ги 2 месеца, обувките са много запазени, но вие ги хвърляте директно?! Никой не запазва обувки за второто си дете?! Няма как да го повярвам това...

# 87
  • София
  • Мнения: 44 088
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green
нашите след 2-3 месеца хич не са запазени и ги хвърлям с радост Simple Smile
2-3 чифта от по-малките, които наистина са били мноого запазени - отидоха в продавалника на символична цена.
пазя си и 1 чифт бтушки....и аз не знам защо Simple Smile
другото в боклука...то моето все лази, спъва се, не знам какво си....на вс отгоре необяснимо защо повечето детски обувки са набук и просто след няколко пранета нямат ни цвят ни нищо.....защото небесно синя боя за набук, просто не се намира...например... Mr. Green та кофата я уважаваме.... също и за лекьосаните, износени, скъсани и т.н. дрехи....щото и такива не малко има, нищо, че и те се носят по 2-3-4 месеца...

# 88
  • Мнения: 1 949
На мен друго ми е чудно. Искате да ме убедите, че купувате скъпи обувки на децата си, носят ги 2 месеца, обувките са много запазени, но вие ги хвърляте директно?! Никой не запазва обувки за второто си дете?! Няма как да го повярвам това...

Лично аз не мога да кажа, че купувам скъпи обувки. Средно цената на обувките й е ок.25-30лв (казвам средно, понеже все ще има кой да се хване за тази цифра). За ботуши давам повече пари, за летни обувки - по-малко. Специално за моето дете е препоръчано от лекар да ИЗБЯГВАМЕ ортопедичните обувки. Дори според лекарите, тя трябва да ходи боса и по чорапи през зимата. Както и да е. Старите й обувки ги хвърлям директно. По-точно, оставям ги до контейнера, заедно с дрехи, които не бих могла да облека на 2рто си дете (ако имам един ден) или да предложа на друго дете. По принцип не купувам по-големи обувки (за това и тази година 3 пъти купувах сандали)  ooooh!, гледам да са по мярка!

# 89
  • Мнения: 1 046
На дребния повече от 30 лева наистина не съм дала за обувки и съм доволна, на Чиполино обувки и кожени сандали, маратонки на булдозер не повече от 30, е ботушки/боти за около 40-45 лева, но то е веднъж в годината.
Тарталета, да наистина хвърлям всичко независимо колко е похабено или запазено, за второто не съм пазила нищо. Ако са по-запазени ги давам на други деца.

# 90
  • София
  • Мнения: 35
Определено предпочитам качествените обувки,не винаги евтиното означава ниско качество,но рядко се намира качествена обувка на добра цена в България-тук дори и на намаления пак са скъпички.Изчетох доста мнения за това как носената обувка се деформира и т.н.,но никъде не успях да прочета какви са последствията от такава с ниско качество.И когато фирми,които произвеждат маркови и скъпи обувки,търсят правилното решение за изработката им/за тях работят скъпо платени специалисти/,те правят обувки за прохождащи/пристъпващи деца,за вече ходещи,с дишащи подметки и какво ли още не,то други избират най-евтините материали,химикали и т.н.Също,така ми е много любопитно,когато водите децата си на кънки,ски или боулинг,дали им купувате нови обувки или използвате тези,които ги отдават под наем-става въпрос за гъбичките?Мисля,че дори съм виждала специални спрейчета,за какво ли служат ooooh!?
Така,че ... право на личен избор Simple Smile!

# 91
  • Мнения: 534
Ами намирам обувки на рънарс за 7 лв.Чисто нови и хубави,просто изостанали от предишна колекция!Когато няма подходящи за детето(няма номер например) не съм давала повече от 30-40 лв.Не гледам марка,а гледам материала.

# 92
  • София
  • Мнения: 17 592
Евтини и нови.

# 93
  • Мнения: 405
Нови, удобни т.е. с мека подметка, и евтини. Досега не съм дала повече от 12 лева за чифт обувки. Сменяме го на окло 1 1/2 месец.

# 94
  • Мнения: 4 615
Не е редно да се носят обувките на друго детенце, колкото и удобни и запазени да са те. Носенатаа обувка хваща "калъпа" на първия си стопаним и принуждава втория да изменя походката си. Случвало ли ви се е да носите вече носени обувки? Ужасно е. Аз не бих правила компромис за това, а и такива са съветите на ортопедите.

# 95
  • Мнения: 354
Винаги купувам нови обувки . Против съм децата ми да обуват носини обувки.

# 96
  • Мнения: 9 436
Категорично съм против обувките втора употреба,че даже и близко дете да ги е носило преди това!

# 97
  • Мнения: 2 334
Много съм против носенето на обувки втора употреба и никога не бих сложила на детето си такива.Купувам и нови и скъпи които са ортопедични ,защото трябва да ходи с такива иначе бих предпочела и от 5лв.да са обувките но да са нови.

# 98
  • Бургас
  • Мнения: 529
Нито бих купила, нито бих взела от някой обувки втора употреба за детето си, а също така - не бих продавала обувки втора употреба, не бих предложила и да подаря на някой. Не упреквам и хората, които го правят, защото правото на избор е изцяло тяхно...така са преценили, такива възможности са имали.

Забравих да спомена, че всички обувки на малката ги складирам за някой ден, евентуално, живот и здраве, ако има сестричка - ще ги носи и тя  Whistling

Последна редакция: пт, 04 сеп 2009, 23:48 от Катёнок

# 99
  • Мнения: 5 997
Не не сме взимали и няма  да взема носени обувки.

# 100
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Неприемливо ми е децата ми да носят обувки втора употреба.
За себе си също не бих взела такива.

# 101
  • София
  • Мнения: 179
Аз съм против всичко "втора употреба", както за мен, така и за детето ми. Относно обувките, още не съм купувала, защото е малък и не ходи, но ще купувам само качествени и нови. След като му станат малки - хвърлям, не мисля да пазя за второ дете.  Peace

# 102
  • София
  • Мнения: 5 079
Купувала съм и не страдам от предразсъдъци, Слава Богу. Peace

Общи условия

Активация на акаунт