Въпрос за Милумил 1

  • 7 486
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 814
Малката е на смесено хранене, като основно яде изцедена кърма и дохранвам с Милумил. Проблемът е, че почти не качва. Е, тя почти и не яде. За последните две седмици е наддала само 200 гр., а сега трябва да наддава най-интензивно.  Tired
Взех нарочно Милумил, защото за него съм чувала, че се дава на злояди и некачващи на тегло деца. Искам да попитам майките с опит наистина ли е така?
Благодаря предварително за отговорите!

# 1
  • Мнения: 379
Аз давах Аптамил, а те май са на един производител и един от месеците беше качил 1.7кг.
Ако Милумила не помогне пробвай с него. Peace

# 2
  • Мнения: 125
Докато синът ми пиеше нутрилон,наддаваше по 1кг на месец,смених го с Милумил и наддаваше по 300-400гр.

# 3
  • Мнения: 3 621
Взех нарочно Милумил, защото за него съм чувала, че се дава на злояди и некачващи на тегло деца. Искам да попитам майките с опит наистина ли е така?
По тази причина и аз взех Милумил, сина ми обаче изобщо не го хареса. Когато питах педиатърката, тя ми обясни че преди Милумила е бил по-овкусен, с вкус на ванилия и няистина са го давали на по-злояди деца. Сега обаче според новите изисквания за детски храни Милумила не се различава много много от което и да е друго мляко.
Моя съвет е да пробваш с друго мляко, трябва да намериш това което малката ще хареса

# 4
  • Мнения: 860
Ние сме били на Милумил/Милумил ХА за по точно но Милумил е все пак/ не съм чувала да е за злояди деца и синът ми си наддаваше много добре даже. И тои беше на изцедена кърма и АМ 50-60гр но не винаги ги изпиваше. Не мисля, че е от млякото по скоро децата си имат вграден усет дали да се хранят, колко, кога и т.н. това се убедих от темата която аз пуснах за храненето. И ние сега не се храним, но...какво да направя. Днес бяхме на лекар, споделих притеснението си, че не се храни, а лекарката се усмихна и каза това е масово явление през топлите дни ще се храни.

Още повече ти само дохранваш, под което аз разбирам че едвали даваш повече от 70-90гр. Кърмата е основна за нея, или греша нещо? Ако и с памперсите всичко е наред - има напишани доста добре и си ака бебето не се тревожи за кантара.
Ако решиш може и да го смениш ако те притеснява, но се консултираи с педиатърката, смяната на млякото при малките трябва да е внимателно.

 Hug

# 5
  • Мнения: 991
Дъщеря ми беше на 7 и половина месеца, когато отидохме в БГ за 3 месеца и трябваше да намеря мляко, с което да заменя нейния Енфамил, защото в БГ той не се продава. Първо пробвах Милумил, но тя изобщо не го хареса. Пробвах и Аптамил - и него не го одобри. Третият опит беше син ХИПП. Него го пиеше с удоволствие. Пробвай друго АМ.

Иначе тя никога не е наддавала толкова много - първите три-четири месеца наддаваше по 500-600 грама.

# 6
  • Мнения: 27 524
Взех нарочно Милумил, защото за него съм чувала, че се дава на злояди и некачващи на тегло деца. Искам да попитам майките с опит наистина ли е така?

Не  Simple Smile

Кога и колко яде? Не даваш чайчета и вода, нали?  

# 7
  • Мнения: 1
zdraweite ,spored testove za potrebiteli v germaniya milumil e na edno ot poslednite mesta

здравейте, според тестове за потребители в Германия milumil е на едно от последните места.

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пт, 28 авг 2009, 10:05 от Vivi

# 8
  • Мнения: 27 524
spored testove za potrebiteli v germaniya milumil e na edno ot poslednite mesta

Възможно е. Но защо?  Thinking

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
интересна работа  newsm78, аз до сега бях чела на много места тук, че Милумил се харесвал много от децата, /даже от такива, които отказват АМ/ и че се наддава добре на тегло от него. До сега детето ми пие само Аптамил, но тъй като почна да намалява изпитото количество, си мислех като свърши кутията, да купя Милумил. Ама сега ме хвърлихте в размисъл  newsm78

# 10
  • Мнения: 4 335
Това беше пьрвото АМ,което взех на Денис след изписването ни от родилния.Два дни не можех да го накарам да изпие повече от 20гр. на ядене.Смених го,започна да се храни и да наддаванормално.И моят сьвет е да пробваш друго АМ.

# 11
  • Мнения: 9 814
Взех нарочно Милумил, защото за него съм чувала, че се дава на злояди и некачващи на тегло деца. Искам да попитам майките с опит наистина ли е така?

Не  Simple Smile

Кога и колко яде? Не даваш чайчета и вода, нали?  



Не, не давам нито вода, нито чай.
Всъщност малката си харесва Милумила. Вечер изпива по 90 мл от него, иначе през останалото време е изцяло на кърма, рядко и давам по още 30 мл след като кърмене.

# 12
  • Мнения: 1 128
Да не намеся и аз , макар и с доста по- голямо детенце. И моята дъщеря също беше на Милумил (НА) и си наддаваше доста добре. Милумил е ( поне беше, допреди 3 години ) едно от най- маслените млека, затова ги препоръчваха на по-малко наддаващи бебенца. Аптамил е от същия клас, но е малко по-малко маслено. Докато нацеля Милумил-а минах през всички други млека, но никое от тях не и допадаше - от Фризолак се запичаше, с Хумана (явно и идваше редичко ) на втория час вече пищеше гладна, и така със всички останали млека. Най-важното е на детето да му допада и да го харесва.

# 13
  • Мнения: 860


здравейте, според тестове за потребители в Германия milumil е на едно от последните места.



Може ли да ни дадеш линк, или да споделиш къде го видя/прочете това изследване и резултата? Ще бъде интересно на майките които си мислим, че млякото е добро. Така казано, без факти не звучи сериозно.

diva : ) абсолютно съм съгласна с мнението ти - детето трябва да го хареса и да му допадне.

# 14
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Франческа Салиери а може ли да дадеш инфо как точно качва детето през отделните месеци, колко е родено? Предполагам знаеш, че бебетата качват скокообразно, така че тези 200 грама може после да се компенсират. А расте ли на височина?

Общи условия

Активация на акаунт