бисквити

  • 19 981
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 062
Аз също не съм слагала бисквити особенно на толкова малко бебе. Сега е на 2г. и все още си пие млякото чисто. Ако огладнява по-често, храня по-често. Нима някой от вас огладнява на точен час?

# 31
  • Мнения: 229
аз слагах преди от плазмон в млякото , сега слагам и от тези на хипп или бисквитена каша - много го обича така млякото, но понеже минахме вече от аптамил ар на милумил джуниър и не мисля, че са му нужни много добавки към млякото. Иначе бисквитки папкаме в комбинация с някакво кремче като бисквитена торта, но редичко. Или с с кисело мляко или плодово мляко, много обича. Така сам да си ги гризка вече е рядкост. Много ми липсват тези бисквитки Закуска от бг, той беше луд фен на бисквитената на Слънчо, но тука няма такива с този вкус. А кашите на Милупа и Нестле са все с маслени бисквити. На Милупа пък пълнозърнестите бебешките те пък хич не са сладки и не ги яде. Плазмон и Хип от бебешките държат класацията.

# 32
  • Мнения: 14 469
бисквити започнах да давам на дъщеря ми като стана на година. преди това според мен е излишно, даже вредно

# 33
  • Мнения: 128
бисквити започнах да давам на дъщеря ми като стана на година. преди това според мен е излишно, даже вредно
Защо са вредни?

# 34
  • Мнения: 2 013
бисквити започнах да давам на дъщеря ми като стана на година. преди това според мен е излишно, даже вредно

Чак пък вредни...
С какво?  newsm78

# 35
  • Мнения: 128
бисквити започнах да давам на дъщеря ми като стана на година. преди това според мен е излишно, даже вредно

Чак пък вредни...
С какво?  newsm78
И аз за това питам

# 36
  • Мнения: 2 013
Май няма кой да даде отговор...

# 37
  • Мнения: 1 062
Вредни са с многото захар в тях, която е вредна дори за възрастните, с подобрителите в тях, с хидрогенираните растителни мазнини, за които се твърди че са канцерогенни. И въобще, са излишни калории и засищат бебето за по-дълго, за сметка на количеството мляко или зеленчуци, които са в пъти по-важни и нужни за едно бебе и малко дете. За мен, това е достатъчно основателна причина да избягвам бисквитите и до сега. Само напишете в Гугъл "хидрогенирани растителни мазнини" и ще разберете какво има в бисквитите.

# 38
  • Мнения: 2 658
Ами няма как бисквитите да са нещо полеzно, все пак.. То е ясно. С какво от съдържанието им биха могли да са?
Не виждам zащо е наложително едно бебе да ги яде.. Да, аz също давам на дъщеря ми да иzяде понякога някоя и друга бебешка бисквита, но то е zащото е доста ящничка и като ни гледа просто трябва да й дам нещо. Та понякога няма начин. Но пак не ми е оправдание, zащото вместо тях може да гриzе парченце плод или коричка хляб, или... абе има какво  Wink
Но чак пък да са zадължителни, да трябва да се дават и да не може да се мине беz тях.. айде стига, моля ви. То даже, както пише Пълнолуние, теzи и zа въzрастни не са полеzни, камо ли zа бебе на 6месеца.
Никога не съм слагала и бисквити (бебшки или каквито и да било) в млякото zа пиене вечер, на никой от двамата. Това пък ми се вижда съвсем иzлишно и неправилно, но всеки си zнае.

# 39
  • Мнения: 164
Аз давам в момента бисквити Житен дар. Други не съм пробвала, защото малката е с АБКМ и трябва да следя за мляко  Peace
Бисквити давам, за да може да разнообразявам храненето, че с тази алергия сме доста ограничени  Confused

# 40
  • Мнения: 14 469
Вредни са с многото захар в тях, която е вредна дори за възрастните, с подобрителите в тях, с хидрогенираните растителни мазнини, за които се твърди че са канцерогенни. И въобще, са излишни калории и засищат бебето за по-дълго, за сметка на количеството мляко или зеленчуци, които са в пъти по-важни и нужни за едно бебе и малко дете. За мен, това е достатъчно основателна причина да избягвам бисквитите и до сега. Само напишете в Гугъл "хидрогенирани растителни мазнини" и ще разберете какво има в бисквитите.

нямаше да мога да го кажа по-добре Peace

извинете ама очаквате като пуснете пост и след 10 минути да ви отговорят ли Thinking

# 41
  • Мнения: 2 013
извинете ама очаквате като пуснете пост и след 10 минути да ви отговорят ли Thinking

Отговаряли са ми и след 2 секунди,но нека не спамим.
По въпроса с бисквитките всяка майка сама може да си прецени дали да дава или не.
Аз давам и не мисля,че вредя на детето си.Тук толкова неща се заклеймяват,че ако трябва да спазваш всички препоръки детето ти трябва да умре от глад или да започне да яде нормална храна след 2г възраст... ooooh!
Спирам! Не ми се спори.  Peace

# 42
  • Мнения: 128
Ами няма как бисквитите да са нещо полеzно, все пак.. То е ясно. С какво от съдържанието им биха могли да са?
Не виждам zащо е наложително едно бебе да ги яде.. Да, аz също давам на дъщеря ми да иzяде понякога някоя и друга бебешка бисквита, но то е zащото е доста ящничка и като ни гледа просто трябва да й дам нещо. Та понякога няма начин. Но пак не ми е оправдание, zащото вместо тях може да гриzе парченце плод или коричка хляб, или... абе има какво  Wink
Но чак пък да са zадължителни, да трябва да се дават и да не може да се мине беz тях.. айде стига, моля ви. То даже, както пише Пълнолуние, теzи и zа въzрастни не са полеzни, камо ли zа бебе на 6месеца.
Никога не съм слагала и бисквити (бебшки или каквито и да било) в млякото zа пиене вечер, на никой от двамата. Това пък ми се вижда съвсем иzлишно и неправилно, но всеки си zнае.
Никъде на пишем, че е наложително да ядът бисквити бебетата, просто питам какво бисквити давате на вашите бебенца за по разнообразна храна. Simple Smile

# 43
  • Мнения: 1 372
Започнах да давам Плазмон безглутенови на шест месеца, след това постепенно преминах на глутенови, а след това започнах да давам и обикновенни на Житен дар.

# 44
  • Мнения: 1 062

По въпроса с бисквитките всяка майка сама може да си прецени дали да дава или не.
Аз давам и не мисля,че вредя на детето си.Тук толкова неща се заклеймяват,че ако трябва да спазваш всички препоръки детето ти трябва да умре от глад или да започне да яде нормална храна след 2г възраст... ooooh!
Спирам! Не ми се спори.  Peace

Ама разбира се, но бяхте изключително настоятелни да ви се каже с какво са вредни бисквитите. Тонът ми не е назидателен, така че няма и повод за спор.
Аз се опитвам да си храня децата здравословно, избягвам почти всички непрепоръчителни храни, това не значи, че детето ми не яде нормална храна  Laughing. Напротив, яде плодове, зеленчуци, месо, зърнени култури, ядки, мляко и производните му. Изключително разнообразна храна и не е умряла от глад  Laughing. Не яде захар, храни с оцветители и всякакви вредни добавки в тях, избягвам тестените и подсладени храни.
Всеки сам решава, с какво и как да нахрани детето си, аз за моите съм избрала.
П.П. Когато голямата ми дъщеря беше бебе, не знаех. Не бях чела, нямах интернет, не се говореше толкова за здравословното хранене. Сега берем плодовете от моето незнание и грешно хранене, опитвам се да поправя щетите до колкото е възможно.

Общи условия

Активация на акаунт