как да съобщя на родителите си за новия човек в семейството?????

  • 6 568
  • 45
  •   1
Отговори
И ТАКА ВСЕ СИ ЧАКАМ ДА ЗАБРЕМЕНЕЯ И ТОВА ЩЕ Е newsm44 НО СЛЕД ТОВА КАК ДА ИМ КАЖА  ЗА preggo ЗА ТОВА НЕ БЯХ СЕ ЗАМИСЛИЛА  newsm78.БОЖЕ ЩЕ ПОЛУЧАТ  smile3551

КАЖЕТЕ МИ КАК ДА ИМ КАЖА ПО-ДЕЛИКАТНО newsm51

Последна редакция: вт, 06 сеп 2005, 17:55 от EMILIQ

# 1
  • Мнения: 9 894
първо - дано по-скоро това се случи!
Второ - като се случи, сама ще усетиш най-правилния начин Simple Smile

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 #Crazy #Crazy #CrazyЕ такъв въпрос е........ #Crazy #Crazy #CrazyОтиваш и казваш;Майко,татко аз съм бременна;.Когато майка ти е забременяла с теб,на дали е пратила мейл на баба ти за не не получи инфаркт!
 Прави опити за забременяване,дано стане по-скоро,живей си спокойно и си разнообразявай ежедневието! Тези теми на размисъл които ти се въртят в главата са newsm62

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Ами покани на вечеря родителите си и най-тържествено им съобщи.

# 4
  • Мнения: X
Ами покани на вечеря родителите си и най-тържествено им съобщи.

Да, това е добър вариант!

# 5
  • Мнения: 1 613
Аз понеже нямаше как да ги поканя на вечеря им съобщих по телефон.
Питах майка ми първо дали е седнала и след това й казах "Ще ставате баба и дядо"  Mr. Green и тя: "Ама как, ама кога? Ох, толкова се радвам..."

# 6
  • Мнения: 35 891
"Ще ставате баба и дядо" Mr. Green и тя: "Ама как, ама кога? Ох, толкова се радвам..."

и двата пъти това казах Simple Smile
забавно е, защото центърът се измества върху тях Sunglasses

# 7
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Аз казах на майка ми: "Ще бавиш още едно внуче. Честито" Тя много се зарадва, макар че има още 2 внучета/децата на сестра ми/ Laughing

# 8
  • Мнения: 140
Кое те притеснява-та това е такава радост!Дори и да не харесват твоя човек,няма къде да ходят,внуците са по-обичани и от децата Two HeartsАко пък всичко е наред-не виждам проблем да си кажеш направо-ще ставам мама и това е.Аз поне така направих с нашите.Казах смело,че ще стават баба и дядо и толкоз.Съчетах тази новина с другата за предстоящата сватба и те подскочиха до тавана от радост.Всичко ще е наред-пожелавам ти да забременееш,после нещата ще си дойдат на място.Успех! newsm10

# 9
  • София
  • Мнения: 2 671
Абе малко си е приетснително, ама от хубавите емоции Simple Smile
Нашият бъдещ тати трябваше да просвети свеки по тоя въпрос, поканихме я на гости и 3 часа захващах аз темата, а той така и не изплю камъчето Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 390
И ТАКА ВСЕ СИ ЧАКАМ ДА ЗАБРЕМЕНЕЯ И ТОВА ЩЕ Е newsm44 НО СЛЕД ТОВА КАК ДА ИМ КАЖА  ЗА preggo ЗА ТОВА НЕ БЯХ СЕ ЗАМИСЛИЛА  newsm78.БОЖЕ ЩЕ ПОЛУЧАТ  smile3551

КАЖЕТЕ МИ КАК ДА ИМ КАЖА ПО ДЕЛИКАТНО newsm51
Рибата в морето, ти тигана слагаш... Mr. Green
Спокойно. Като му дойде времето да съобщиш новината, сама ще знаеш как да го направиш.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 999
Когато майка ти е забременяла с теб,на дали е пратила мейл на баба ти за не не получи инфаркт!

Аз пратих майл на майка си/не живее в БГ/ Simple Smile Даже не бях 100% сигурна, но тя имаше рожден ден и й написах, че това й е подаръка.

Мъжа ми и баща му, който тогава беше вече много болен и живееше при нас, ги поканих на вечеря и посредата им казах: "Ти ще ставаш баща, а ти дядо." Зарадваха се.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 802
Аз бях в такъв шок от няколко дни, но все трябваше да им кажа. Затова им пратих съобщения и после затаих дъх до телефона, естествено веднага зазвъняха. Сега сами звънят да ме питат как съм. Малко съжалявам, че им казах толкова скоро! Едни приятели бяха казали на родителите си като занесоха букет от 9 рози на бъдещите баба! Бях много впечатлена, но за мен беше малко превзето!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 969
АЗ казах на маика  а тя казала на баща ми ,бяха доста радостни,като разбраха новината,а си мисля 4е това е много хубава новина така 4е няма какво да се притесняваш  bouquet

# 14
  • Мнения: 3 818
Ами как да им съобщиш- хващаш новината за ушите (пожелавам скоро да имаш какво да им съобщиш:)) и им казваш.
При мен беше така:
Обадих се по телефона:
-Маме, ще ставаш баба
-Верно? Браво, страхотно, как, кога, термина кога е и т.н.

На свеки й звъня и й казвам:
-Ще си имаме бебе
А тя: Знам Shocked Личеше ти и аз само чаках да ми кажеш Laughing

Не се притеснявай, хубавите новини лесно се казват;)

# 15
  • Мнения: 2 047
  И мама и свекървата се досетиха много преди да им кажа, а и разбира се бяха го споделили с половинките си. Та аз само им казах, това дето си знаеха. Laughing

# 16
  • Мнения: 5 228
И моята майка знаеше преди да й кажа. Иначе отидохме на гости у тях една вечер и им казахме. Бяха много щастливи.

# 17
  • Мнения: 382
Аз така и не успях да им кажа втория път Sunglasses
Още с влизането в дома им сина ми започна да вика с пълно гърло :"А пък мама ще си има бебеееее" Joy и така:)
майка ми не очакваше такава новина Shocked но разбира се беше шастлива - сега чака с нетърпение да се разбере дали ще е момче или момиче - много и се иска внучка Wink

# 18
  • Мнения: 592
Пожелавам ти скоро наистина да се сблъскаш с този така приятен "проблем". При мен лично се получи така, че баща ми имаше рожден ден и аз му се обадих да му кажа, че имам подарък, но ще му го дам по-късно (те живеят в момента на друго място) и той ми обяснява, че майка ми ще си идва другия месец и да го дам на нея[smilie=smile3521.gif].  И тогава аз трябваше да обяснявам, че ще го получи след 7 месеца  newsm62 Начини мноооооого, причина една!

# 19
  • Мнения: 655
Ние с мъжа ми отидохме у нашите и аз направо им го изстрелях - "Ами,бременна съм". Щяха да откачат от радост. Това е една от най-прекрасните новини, които можеш да им съобщиш и бъди сигурна,че ще се зарадват много.
А иначе успех с опитите. Laughing

# 20
  • Мнения: 1 108
Ние отидохме лично при моите родители и при родителите на съпруга ми.Като им казах ме на моите
"Ще ставате баба и дядо"  Mr. Green и тя: "Ама как, ама кога? Ох, толкова се радвам..."
- те така се бяха шашнали ,майка и татко се разплакаха и бяха мноого щастливи.

# 21
  • Мнения: 5 577
Майка ми беше с мен на видеозона, и разбра веднага.
Прие го добре, макар че не беше планирано.

# 22
  • Мнения: 2 099
Ние изчакахме 2 месеца и след това попитахме жената на брата на мъжа ми Роси дали можем да използваме събиране то повод рожденият и ден да съобщим една новина на всички, тъй като тя беше поканила всички, а не знаехме кога щеше да се появи такъв случай в който да се съберат и нашите и на мъжа ми родителите (исках да кажем на всички заедно, за да няма пренебрегнати). Когато Роси разбра новината много се зарадва и тя ми помогна да я съобщя. Настана голяма суматоха, родителите ми се разплакоха от вълнение, сестра ми и тя, замалко щеше да ме задуши от прегръдки, племениците ми пък започнаха планове за бъдещи покупки. Общо взето всички бяха страшно развълнувани и казаха, че този Р.Д. няма да го забравят.

# 23
  • Мнения: 3 423
аз казах на мама и тате още първия месец а на свекърите още не сме-те май не ме харесват и ме е страх да не насочат лоши мисли към бебо Rolling Eyesвие има ли хора на които не ви се иска да казвате?аз не съм казала и на една близка приятелка която скоро получи аборт за да не я нараня,както и на 2 които отдавна искат бебе Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 651
Когато установих,че съм бременна първо казах на мъжа ми с много заплашителни думи,ама после като се успокоих много се зарадвах и после казах на майка ми първо от родителските тела,но по телефона,защото тя е в друг град и тя много се зарадва.След като ми потвърди гинеколог,че съм бременна казах и на баща ми пак по телефона и той направо започна да крещи от радост.На свеки и свекъра казахме малко по-късно (а беше запланувано да не им казваме докато не ми проличи),защото трябваше да обесня,защо не съм отишла на погребение на дядото на мъжа ми-те не реагираха никак си,после ни честитиха само.

# 25
  • Мнения: 1 873
Без да ми се обиждаш, ама твоята работа малко като Нероден Петко!
Свършете "работата" първо, пък тогава му мисли!

# 26
  • Мнения: 5 183
Аз забременях в странство - 2 месеца след като напуснах родината. съобщих на майка ми по телефона, нямаше как да го направя ли4но. Тя беше много щшастлива и леко шашната - заради това 4е съм дале4, сама /без нея, де/.

На свеки й звъня и й казвам:
-Ще си имаме бебе
А тя: Знам Shocked Личеше ти и аз само чаках да ми кажеш Laughing


Моето свеки също имаше странна реакция:"Така ли?! newsm78 Ама защо бързахте бе, мойто моми4е?! Как ще се оправяте сега?! Ами и аз някак си още не мога да се наглася да ставам БАБА, млада се 4увствам. Как така някой ще ми казва баба?!"  #2gunfire
А след ден-два ми пише съобщение на мобилниа телефон: "радвам се 4е скоро ще ставам МАМИНКА".  Close Twisted Evil

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
KАЖЕТЕ МИ КАК ДА ИМ КАЖА ПО-ДЕЛИКАТНО newsm51

Мога да ти кажа ние как казахме на родителските тела - понеже не ги известихме, че действаме за бебе - като видяхме положителния тест, решихме да им кажем (даже още не бях ходила на гинеколог).
Взехме една тортичка с гладка глазура отгоре, и помолихме с крем да напишат Ч.П.В. - Честито Първо Внуче. Отидохме с тортичката и на място разтълкувахме надписа Simple Smile Естествено, вълнението беше безкрайно (свеки рева, майка ми почти седна на земята от изправено положение), но тези положителни емоции са хубави Wink
Един по-внезапен подход - носи торбести дрехи до 5-6 месец, после се напъхай в тесни дрехи по тебе - изненадата е гарантирана  Mr. Green

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 1 520
 Понякога първата реакция може да е супер глупава, особенно, ако роднините са по-инертни в някакъв смисъл.
Но това не трябва да те плаши. С растенето на корема ти и техния ентусиазъм ще нараства, а като се роди бебока, вече ще са тотално оглупели от умиление и гордост.
Така, че не се тревожи излишно, а действай по въпроса  Grinning

На майка ми казах на следващия ден, след положителния тест. Взех я от работа и й казах, че ще пием кафе. Седнахме, поръчахме и й съобщих, че имам да й казвам нещо важно, без да чуе повече, се разрева със сълзи и се развайка -  Ужас, Край, кариерата ти, ученето! и други подобни глупости, не можа да се зарадва искренно още поне 2-3 месеца.

Свекърва ми се правеше, че не знае какво ми е докато не влязох в болница за задържане в 6 месец.
Тогава нахлу в стаята със сълзи на очи, метна ми се на корема и сърцераздирателно занарежда - внучето ми, милото ми, дръж и стискай! Crazy Laughing

Ела сега да ги видиш и двете, нищо друго не ги интересува Grinning

# 29
  • Мнения: 2 040
Ами как - ДИРЕКТНО ... невиждам нищо лошо, нито пък притеснително ... да се си убила човек ... Това е най-  хубавата новина, ти се притесняваш .... Grinning

НО не мисли от сега, момента сам ще си дойде ... първо виж 2-те чертички, пък после пак ще говорим ...

КЪСМЕТ!

# 30
  • Мнения: 2 952
Както и да решите да казвате , кажете им като са  заедно , да няма после , на мен казаха , а на вас не , на мен първо , а на вас не ...  Освен  това ли4но(о4и в о4и) , не с предаване и не по телефон или интернет .
Аз казах по телефона ,защото  съм в 4ужбина , и въпреки това се обадин на баба и дядо пак ли4но да им кажа , да се по4устват уважени и  специални. Peace

# 31
Много благодаря на всички ви,но това не е цялата история.Аз съм на 21 год. и съм още ученичка,приятелят ми е на 44 год. и това никак не се харесва на моите родители особенно на мами,тъй като моята по-голяма сестра е родила много малка и е изоставена много скоро ги е накарало да постъпват така с мен.Аз съм и надеждата да стана човек и най-вече личност с бъдеще.Страх ме е да не ги разочаровам а най-вече ме е страх да не ми обърнат гръб защото имам нужда от тях повече от всичко,сама немога да се справя!!! #Shocked

Последна редакция: чт, 08 сеп 2005, 13:33 от EMILIQ

# 32
  • Мнения: 9 894
не е честно това да го казваш на трета страница чак, ама нейсе.
родителите ти са прави да се притесняват. Дори твоят приятел да е най-свестният човек на земята.
На всичко отгоре сама казваш, че сама няма да се справиш - значи не разчиташ на него??

Каква ученичка на 21 години?????

# 33
Ами уча за висше в Шумен.Не аз напълно разчитам на него но родителите са си родители искам ако стане някога нещо с плануваното бебе те да ми се радват както и на сестра ми това ще е напълно достатъчно.

Последна редакция: пн, 12 сеп 2005, 15:39 от EMILIQ

# 34
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Ами уча за више в Шумен.Не аз напълно разчитам на него но родителите са си родители искам ако стане някога нещо с плануваното бебе те да ми се радват както и на сестра ми това ще е напълно достатъчно.

Защо бягаш напред?
Имаш време, като стане, тогава ще мислиш.
Няма ли за какво друго да мислиш точно сега, за учене и т.н.

Между другото, и аз учих в Шумен.

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Ами уча за више в Шумен.....
На това му се казва студенство Crossing Arms
Съгласна съм със тити

# 36
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Ами уча за више в Шумен.....
На това му се казва студенство Crossing Arms
Съгласна съм със тити

Може да не е във факултета по български език.

(да не обсъждаме момичето, грозно е)

# 37
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Много от нас са минали по твоят път smile3502Нормално е родителите ти да не го приемат,аз също бих се противопоставила.Ако знаеш още от колко мъже ще искаш да имаш бебета....още си млада и зелена,има да се влюбваш и разлюбваш доста пъти.Живей си живота,сега ти е времето,за деца имаш още много време.

# 38
Какво искаш да кажеш на момичето Kissa с това :
"Може да не е във факултета по български език."
Прозвуча ми някак обидно или ако греша поправи ме,а ако е така много грубо от твоя страна и невъзпитано!

# 39
  • Мнения: 5 577
Аз не правя никога заключения, и не давам крайни съвети - но този път не мога да се стърпя. 44-21=23 години разлика е твърде много!
Мила, виж, аз съм на твойте години и не се заяжда, а говоря като човек, който те разбира (все пак сме на един акъл, малко или много).
Защо е толкова голям приятеля ти? Сигурна ли си в него, не те ли използва?
Моля те, има толкова мили и симпатични момчета на нашите години (студентка съм, и от колегите ми има страшни сладури)
Защо не се замислиш за това?
Макар, 4е и моя мъж е 8 години по-голям от мен.

Та...Боже, дано не те обидих, неискам, наистина, но баща ми е на 44.  Shocked

# 40
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Какво искаш да кажеш на момичето Kissa с това :
"Може да не е във факултета по български език."
Прозвуча ми някак обидно или ако греша поправи ме,а ако е така много грубо от твоя страна и невъзпитано!
Ами уча за више в Шумен
Май си изпуснала една буквичка,ама в бързината и вълнението се случва Wink

# 41
  • София
  • Мнения: 1 511
Тази история ми напомня на една друга....на моя близка приятелка  Sad

Почти същата разлика в годините и нека я нарека Мира....та Мира 3 години подред се радваше,че правят опити за бебе и плануват сватба!Ха май да се оженят,ха септември да се оженят....и все още не са де....

Междувременно отношенията с родителите й са меко казано обтегнати,заради
въпросната връзка...

Не ме разбирай погрешно,но моята логика е такава:

Възрастен мъж има приятелка,която е наполовина на годините му! Дали не избива комплекс за малоценност?! А утре няма ли да потърси 19-годишна?!

Наистина помисли дали наистина е това човека за теб и дали вашите не се сърдят с основание!

Дано не съм била твърде пряма! Извини ме!

# 42
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Аз виждам, че темата се е поизместила доста.

Емилия,аз няма да ти давам "съвети" за връзката ти,защото съм осъзнала отдавна, че в този живот "универсална рецепта за щастие" не съществува!Така че,това е твоя живот и не виждам защо някои мами се изказват така Confused

Обаче, сега като се връщам към темата ти ме подразни нещо-доклолкото разбирам вие нито сте семейство все още,нито имате дете.А заглавието на темата ти е "Как да съобщя на родителите си за новия човек в семейството?".Та...моят съвет е- друг път като пишеш във форума,не с така подвеждащи заглавия,защото рискуваш,никой да не отговаря на темите ти,а тук всички влизаме за един вид подкрепа,нали? Wink
С най-добри чувства! Simple Smile

# 43
  • на село
  • Мнения: 3 844
Аз да питам пак, че нещо не доразбрах или четох през редовете.
Та бебето въобще нее на път и все още няма какво да се съобщава ли ? newsm78

# 44
  • Мнения: 7 186
Аз не правя никога заключения, и не давам крайни съвети - но този път не мога да се стърпя. 44-21=23 години разлика е твърде много!
Мила, виж, аз съм на твойте години и не се заяжда, а говоря като човек, който те разбира (все пак сме на един акъл, малко или много).
Защо е толкова голям приятеля ти? Сигурна ли си в него, не те ли използва?
Моля те, има толкова мили и симпатични момчета на нашите години (студентка съм, и от колегите ми има страшни сладури)
Защо не се замислиш за това?
Макар, 4е и моя мъж е 8 години по-голям от мен.

Та...Боже, дано не те обидих, неискам, наистина, но баща ми е на 44.  Shocked

Съгласна съм. Не виждам за къде бързаш с това бебе и защо си решила, че точно този човек е подходящия за теб. Разликата наистина е ужасно голяма. Имаш още много време за бебе, млада си, просто не избързвай, защото може да съжаляваш после. Сега мислиш по един начин, след няколко години може да мислиш по съвсем друг. Замисли се и за това, че като станеш жена на 30 в разцвета на силите си до теб ще стои един 53 годишен чичко. Честно казано ако имам дъщеря и аз не бих приела такава връзка. Naughty
Ти си знаеш най- добре, но ако толкова държиш на връзката- продължи си я, но поне не бързай с бебето.

# 45
  • Мнения: 5 183

Съгласна съм. Не виждам за къде бързаш с това бебе и защо си решила, че точно този човек е подходящия за теб. Разликата наистина е ужасно голяма. Замисли се и за това, че като станеш жена на 30 в разцвета на силите си до теб ще стои един 53 годишен чичко.
само за информация - миналата година аз навърших 30, а баща ми 53 ...
Имам приятелка, която от 6 години ходи с мъж, колкото баща ми /има си и внук, както и баща ми де/, а тя е мой набор. С родителите си не общува...по обясними при4ини. Баща и е малко по-млад от потенциалния си зет и е много притеснен. На нея самата никак не и е лесно. Много съм се опитвала да и говоря - не възприема... Наскоро ме уведоми, 4е най-сетне решила да сложи край на този панаир и сега "ближе рани", но твърдо е решила да си намери някой по-подходящ, на нейния акъл.

Общи условия

Активация на акаунт