Зъболекар в началото на бременността

  • 2 656
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Съвсем нова съм във форума и мисля, че изчетох почти всичко изписано за зъболечението по време на бременност. Имам отдавна много дълбок кариес, който наболява при натиск, но понеже съм в чужбина, реших да изчакам прибирането си в София. Опитвам се да забременея от почти година и точно днес направих тест - положителен  Praynig Дано си износя здраво бебе и да го родя в 9ти месец  Praynig Въпросът обаче е дали да си оправя дълбокия кариес, който положително ще включва вадене и на нерви или да изчакам първия триместър или изобщо да се опитам да изчакам. Снимка на зъба е правена в началото на юли и докторът каза, че спокойно ще изчака прибирането ми през септември, но кариесът е дълбок. В деня на записания час, ако тестът е верен, ще съм в около 22-23 ден  Simple Smile Съвсем сигурна съм и кога точно се случи, защото дебна овулацията от доста време.
Знам, че мненията ще са само ориентировъчни, ще ида на гинеколог веднага щом се прибера, дори на два, за да се посъветвам, ще кажа и на зъболекаря, но имам нужда от "добри практики" Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 013
Няма никакъв проблем да си оправиш зъба.Аз също ходих 2 пъти за зъболекар през бременноста.Единия път в началото,другия път към края.
Вадиха ми нерви,пломбираха ги и това с упойка.Не е навредило с нищо.
Моя съвет е да отидеш на зъболекар.Един развален зъб е по-вреден от оправянето му,а и не се знае кога ще те заболи,а в това състояние не можеш да пиеш обезболяващи лекарства и ще трябва да търпиш.
От опит ти казвам.  Hug

# 2
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 863
Не се притеснявай, кажи на зъболекаря за бебето и всичко ще е наред! Лека бременност! Hug

# 3
  • Мнения: 2 447
И според мен няма проблем и е хубаво да си оправиш зъба сега,отколкото да чакаш и да става по-зле....

# 4
  • Мнения: 18
Страхотни сте, благодаря  Hug Ще разкажа какво се е случило, след консултации с гинеколога и зъболекаря Simple Smile

# 5
  • Мнения: 360
Аз също лекувах зъби,но след 7 месец стоматоложката каза ,че не може.Честито за бремеността,пожелавам ти леко бременеене  и здраво бебе на финала Hug

# 6
  • Мнения: 171
По време на бременоста  до трети месец не се слагат упойки не се ползват обезболяващи и антибиотици ...но може да си умъртвиш зъба е да се лекува .След образуването на плацентата  е по желателно зъболечението   ...не чакай да стигнеш до болки и антибиотици...

# 7
  • Мнения: 1 310
Точно в началото на бременността и аз си правих пломба с упойка.  Peace
И добре, че го направих - след раждането изобщо нямах време да си обърна внимание.
Когато отидох отново на зъболекар, година и нещо след раждането, се оказа, че имам вече два нови кариеса.  Sad

# 8
  • България
  • Мнения: 757
Зъболекарите си знаят работата Peace
Просто ще съобщиш,че си бременна,а те да вземат мерки за състоянието ти!
По-добре сега,отколкото да задълбочиш проблема и да стане по-страшно в последствие!
За протокола-и аз съм ходила да ми правят зъб!
И добре,че го направих,макар и бременна!

# 9
  • Мнения: 718
Казваш, че си бременна и стоматологът знае каква упойка да ти сложи. Ако случайно изпише АБ, трябва да уведомиш АГ преди да почнеш да го приемаш.

# 10
  • Мнения: 4 187
Дано лечението е безпроблемно, лека бременност   bouquet!

# 11
  • Русе
  • Мнения: 86
Аз си записах час за вадене на зъб за след ходенето ни на море. Е като се върнах разбрах, че съм бременна. Било е началото на втори месец.
Просто казах на стоматолога и той си знаеше каква упойка да сложи ми как да я дозира.
Не ме е боляло, но бях толкова притеснена, че дори ми премаля леко. Но нямах никакъв проблем.
Зъболекарят каза, че ако се налага да се слага упойка е по добре в началото и в края на бременността.

# 12
  • Мнения: 18
Много сте мили, благодаря  Hug Преди време имах лъжливи съмнения, че съм бременна (всъщност имах дермоидна киста Simple Smile ) Зъболекаря ми отказа да ми лекува зъба, дори само при съмнение....Каза да изясня и тогава да си говорим. При все това надълго разясни това, което чета и тук, че има упойки за бременни, че е по-добре упойка, отколкото болка, че при спешни случаи оперират бременни без всякакви последствия за плода, камо ли нещастен кариес или пулпит или каквото там се нарича. Може ли обаче човек да рискува.....толкова ужасии четем за аномалии, ами ако предизвикам една? От друга страна съвсем в началото, както е сега, една мъничка упойка, колкото да не откача може и да не е толкова пагубна. Все пак, ако успея да задържа бебето ще има още милион изследвания за аномалии, развитие на плода и т.н. Нали така? На всичкото отгоре през това, което се оказва втора седмица изпих един спазмалгон, а после и но-шпа, защото имах ужасни болки ниско долу, чак се събудих от сън, а си мислех, че няма начин да съм хванала, след многократни лъжливи тревоги.....За това обаче не се толкова притеснявам, уж е било в периода, когато може би яйчицето се загнездва и още сме нямали биологична връзка.....
Ще видим при лекарите и ще разкажа, за да споделя и аз, надявам се "добра практика" Simple Smile

# 13
  • Мнения: 18
И още, страхотни снимки на бебчета сте сложили, да са живи и здрави. Rbaby1 , щом си родила такова злато след пломба с упойка в началото на бременността, веднага отивам и аз за една Simple Smile

# 14
  • Мнения: 9 776
Зъболекаря най-добре ще прецени. Няма страшно. Аз ходих по-късно, в 6-ия май беше, нямаше проблем. Е, усещах стягане на корема, от страх, че всеки момент ще изпитам болка на стола, но иначе всичко беше наред. Успех Peace!

Общи условия

Активация на акаунт