Турски ТВ новели, филми и сериали - 4 ТЕМА

  • 85 689
  • 193
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 418
.
А "хаят" какво е - не е ли живот, тоест "Животът на Аси". Или не те разбрах...  newsm78

Da , hayat=хаят e живот. Ho в оригинал (в TR) името на филмa е само Asi=Аъси  Peace

# 31
  • Мнения: 1 064
Сега разбрах   bouquet
Проявявам интерес именно към този филм, след толкова похвали, които изчетох...

# 32
  • Мнения: 0
BGpapa, за Перла - ясно. Имах предвид, че дразни, но не променя внушението.
А "хаят" какво е - не е ли живот, тоест "Животът на Аси". Или не те разбрах...  newsm78

HAYAT си е живот, да. Но къде го видя в заглавието?

ASİ си името на сериала.
Иначе "ЖИвотът на Аси" става "Asi'nin hayatı" (Аасинин хаятъ).
В случая заглавието е само АСИ, а на български... "Гордата  Joy Аси". Че се прави на горда, прави се. Колко го въртя Демир на пръста си, особено в началото... аз не бих имал това търпение да издържа такова поведение, но... вече това си е режисьорско виждане

# 33
  • Мнения: 223
Гласувах за `Мелодията на сърцето`. Иначе харесвам и `Аси`. Днес погледах малко и от `Брак с чужденец`. Стори ми се много забавен. Искам да ги гледам всичките, но май няма да мога да насмогна. Rolling Eyes

# 34
  • София
  • Мнения: 3
Една статия във вестник "Капитал"

            Перли и сълзи
За страничните ефекти от турските сериали
От Ирина Ценкова

http://www.capital.bg/show.php?storyid=775978
 

# 35
  • Мнения: 0
Една статия във вестник "Капитал"

            Перли и сълзи
За страничните ефекти от турските сериали
От Ирина Ценкова

http://www.capital.bg/show.php?storyid=775978
 

То само от половината коментари лъха нергамотност и пълна тъпотия, пък плюят Турция и сериалите им.
Направо няма какво да се каже. То бива ограничен народ с предубеждения, ама приказките за пропагандата съвсем ми станаха смешни. Половината са на мнение, че сериалите са отвратителни и същата тази половина има във всяко второ изречение "не съм гледал/а няма и да гледам" Еми честито на пророческите им способности, ама за сметка на тях Бог с мозък да ги беше дарил. Веднъж България да пусне качествени сериали и тях ще се намери някой да ги оплюе. Всеки си има мнение, разбира се, но едно е да гледаш и да не ти е по вкуса, друго са тия дебилски коментари. Хъх, ами да си гледат Забранена любов и бразилките сапуняги, никой не ги спира.  Peace

# 36
  • Мнения: 683
Сега разбрах   bouquet
Проявявам интерес именно към този филм, след толкова похвали, които изчетох...
Похвалите за 1001 нощи са къде повече от тези за Аси но това не ти е попречило да не го харесаш както ти самата казваш:"Е, аз харесах Мелодия на сърцето повече от гечето, така че - въпрос на вкус. Дано "Аси" ни даде свежи емоции."

# 37
  • Мнения: 1
Гласувах за "1001 нощ", защото това е най-хубавият сериал, който съм гледала, и защото ме грабна още от първия епизод, който видях. Най-интелигентния и най-издържания във всяко отношение филм. Гледам Мелодията, Сълзите, Перла като по-качествени сапунки и толкова. А Аси изобщо не ме заинтригува, и едва ли ще го гледам повече.

# 38
  • Мнения: 1 064
Сега разбрах   bouquet Проявявам интерес именно към този филм, след толкова похвали, които изчетох...
Похвалите за 1001 нощи са къде повече от тези за Аси но това не ти е попречило да не го харесаш както ти самата казваш:"Е, аз харесах Мелодия на сърцето повече от гечето, така че - въпрос на вкус. Дано "Аси" ни даде свежи емоции."

Не, не, много харесах 1001. Изгледах го за 12 дни, а това мисля говори достатъчно колко ме е завладял. Просто поставих "Мелодията" едно място по-напред, защото специално мен успя да ме докосне по-съкровено, това е. И двата филма за мен са изключителни, което не мога да кажа за Перлата и Сълзите.

# 39
  • Мнения: 930
Гласувах за 1001 нощ Peace той е моят фаворит Crazy Flutter

# 40
  • Мнения: 1
Здравейте! Чета темите от доста време, но не съм писала в тях. Сега попаднах на нещо интересно /поне за мен/  и реших да го споделя с вас. Ето заповядайте Simple Smile http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2404291

# 41
  • Мнения: 416
Гласувах за "Мелодия на сърцето". Този сериал до 7 серия не ме грабваше, но след това не съм пропускала  и ден без да го гледам. Понякога гледам сериите по няколко пъти. Моля, ако някой има информация на артиската, която играе "Нимет" да напише нещо за нея. Тя ми е една от любимките, но за съжаление досега нищо не е писано за нея или поне аз не съм срещала. Някой знаели дали тя ще играе и в другите филми, коите ще се излъчват по българските телевизии?     

# 42
  • Plovdiv
  • Мнения: 248
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Здравейте!
Макар, че отдавна не съм писала тук , редовно ви чета.
Гласувах за филма "1001 нощ" !
Това е признат шедьовър не само в турското кино.

Имам много старо издание на  книгата "1001 нощ" . В предговора и пише:
" Четенето на тая епопея е едно от редките  духовни наслади. Представете си ,
 на съвременен режисьор да хрумне идеята да филмира , ако не 1001, то поне 100 нощи.
То това би било оргия на колорита, вавилония на човешки типаж. Тук повече от всеки
друг път господства случаят. Просто ти е трудно да предугадиш ходовете.
Трябва да си Аллах, за да знаеш какво ще стане. Това е един живописен лабиринт.
Има безкрайно много ходове, странични пътеки, тайнствени знаци, които не можеш
 да разчетеш . Не е замък тоя замък, на който се знаят всички стаи!"
 
Е, намери се прекрасен екип -  режисьор,  сценарист ,артисти , музика и т.н. ,
които пресъздадоха в съвременен вариант тази не остаряваща вълшебна приказка.
Гледала съм много турски филми и сериали,  но  "1001 нощ "  е класи над всички.
Ценителите на киноизкуството го знаят. Това е филм, който ти грабва душата ,
както седмоцветната дъга след дъжд.
А другите филми , предложени в анкетата , са само нейни нюанси.
Написах всичко това за да аргументирам вота си.

  smile3525 smile3525 smile3525

# 43
  • Мнения: 459
"1001  нощ" е номер 1 за мен!
Mar_tomovabouquet  bouquet  bouquet

# 44
  • Мнения: 472
1001 нощи!!!!Харесвам и Мелодията на сърцето и Перла,но за мен 1001 нощ е класи над всички останали

Общи условия

Активация на акаунт