обърната матка и бременност

  • 21 705
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Русе
  • Мнения: 659
Az sashto sam s obarnata matka. Kazaha mi che shte e po-trudno da zabremeneia, no stana ot parvia pat:) Naistina lekarkata me posavetva da poleja okolo 20 minuti po korem sled seks, no mi se struva che niama goliamo znachenie tova. A doktorkata, koiato mi sledi bremennostta v momenta mi kaza che  ne e viarno che s obarnata matka se zabremeniava po-trudno. Samo, deto j beshe po-trudno da nameri plodnoto sakche v samoto nachalo:)

# 31
  • Мнения: 1 866
Всички явно са единодушни, но и аз да се подпиша в отбора с обърнатите матки. Първият път забременях от раз, а втория на 4-ия път. На мен една гинеколожка ми каза, че това с трудното забременяване били някакви отживели теории и не било вярно. Майка ми също е с обърната матка и никакъв проблем не е имала със забременяването. Също мога да каже, че сега съм в шеста седмица бременна и ме прегледаха с коремен ехограф без проблем. А това със секциото не е вярно, защото матката застава в нормално положение по време на бременността (не знам обаче точно кога).

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 70
Присъединявам се към отбора на жените с обърнати матки. 3 месеца след раждането мартката ми си е заела старата позиция - тоест обърната. Нямах представа , че е по-трудно да забременееш при това положение. Родих секцио, но защото съм диабетичка. Матката си ми беше в нормално положение преди раждането. Не знам кога се е наместила, но имах доста силни болки до 4тия месец и пиех Но-шпа. През цялата бременност ме гледаха с коремен ехограф и никой лекар не е споменавал да има някакъв проблем. Явно зависи от техниката. Леко бременеене и раждане.

# 33
  • Мнения: 111
И аз съм с обърната матка, забременях от първия път и не съм имала никакви проблеми през бременността. Гледаха ме само с коремен ехограф.

# 34
  • София
  • Мнения: 790
И аз да се отчета Simple Smile Също съм с обърната матка. За това разбрах на първия преглед, когато отидох след като разбрах че съм бременна. До тогава не знаех че такива като мен трудно забременяват. Ние успяхме на 2 месец, като след секс се полежавах с възглавница под дупето  Laughing за по сигурно. Докторката ми каза че след раждането матката ми ще се обърне и цикъла ми няма да е болезнен, както е бил досега. Не съм имала никакви проблеми по време на бременността. Родих секцио, защото Ралката беше 4 кг, а имам и голям диоптър. Така че споко.
Лека бременност!

# 35
  • Мнения: 313
и аз с малко закъснение да се присъединя към отбора на майките с обърната матка. Имам две бремености.До колкото знам това е често срещана " аномалия ". Joy

Общи условия

Активация на акаунт