Билки при киста ?

  • 94 121
  • 106
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2
Здравейте момичета Simple Smile) Изчетох всичко в темата, макар и да не е писано много, споделям същата съдба като Вас, имам 2006 една операция на спукана 4,5 см киста и една шокираща операция 2013 на 15 сантиметрова киста... Миналата седмица отново бях на преглед и отново имам 4,5 см киста.... вече и аз не знам какво да правя, пия и взимам. Гинеколожката ми, на която имам огромно доверие препоръча лечение с хап4ета, взех второ мнение за всеки случай казаха същото. Преди няколко дни и аз разбрах за "отварата" от Бял равнец, Невен, и Турта. От днес започнах да я пия...след около 10-тина дни съм отново на преглед...надявам се дали от отварата дали от самосебеси кистата да изчезне...тъкмо се решихме за бебе с приятелят ми....  Наистина никога не бих предприела лечение на своя глава с каквото и да било, за мен е от изключителна важност да чуя мнението на специалист.
Пожелавам успех на всички!! Hug  bouquet

# 91
  • Мнения: 1 274
Ако искаш се информирай за билката бъзак (тревист бъз). Все още може да се намери - да си набереш и да си направиш сладко или вино. Има тема за сироп от бъз в алтернативния форум.

# 92
  • Мнения: 2
Много благодаря Simple Smile  Hug  bouquet

# 93
  • Мнения: 1
Темата е доста стара, но все пак ще пиша в нея.
  Преди няколко години имах кисти по левия яйчник. Излекувах се с помощта на магданоз.
  В продължение на един месец всеки ден се яде по една цяла връзка магданоз (Ако можете повече още по-добре) Ефектът е изумителен! Опитайте, ако не помогне поне не вреди. При мен подейства.

# 94
  • Мнения: 141
Здравейте Simple Smile И аз съм с кисти на яйчниците и са ми препоръчвали джоджен - чай от джоджен - 500мл. се пие на три пъти през деня. Не съм го пробвала, но може да помогне на някого Simple Smile

# 95
  • Мнения: 1 274
Всъщност тези образувания май се хранят със захар и може да помогне ниско-въглехидратно хранене, от тип ВМ НВХ или палео хранене. Здравословното хранене е от голямо значение.

# 96
  • Мнения: 141
Оооо, абсолютно е така!!! Сладките храни (за огромно съжаление) трябва да се сведат до минимум. Аз получих огромно подобрение на цялостното ми здравословно състояние като се заставих да ям поне 50% сурови зеленчуци и плодове на ден. Естествено, без пържено, дюнери и т.н.  Simple Smile

# 97
  • Мнения: 4 660
Аз пих бял равнец определено ми помогна Peace

# 98
  • Мнения: 4 235
Също да добавя, не трябва да се ядат кофеинови храни - кафе, шоколад и т.н Аз сведох моето кафе до един път седмично. От време на време използвам компрес с рициново масло (при мен има ефект). Гледам да избягвам всякаква химия.
П.П При мен белият равнец не помогна, а действаше с противоположен ефект.

# 99
  • Мнения: 1 274
Също попаднах на информация, че поликистозните яйчници се свързват с недостиг на йод, както и фиброзните гърди и всякакви органи с подобни изменения.
http://www.globalhealingcenter.com/natural-health/iodine-polycys … ry-syndrome-pcos/

# 100
  • Мнения: 1 842
Също попаднах на информация, че поликистозните яйчници се свързват с недостиг на йод, както и фиброзните гърди и всякакви органи с подобни изменения.
http://www.globalhealingcenter.com/natural-health/iodine-polycys … ry-syndrome-pcos/
Това звучи интересно за жалост не мога да си преведа всичко на 100 процента. Може ли помощ? Peace

# 101
  • Мнения: 1 842
Мисля, че се справих. Благодаря за помощта Peace

# 102
  • Мнения: 372
чай за кисти на яйчниците
50 гр. жълт кантарион ,  30 гр.широколист  живовляк ,  30 гр.вишневи дръжки , 30 гр.листа от къпина 
билките се смесват добре .  2 супени лъжици  от сместта  се запарват в 1 литър вода  като към запарката  се прибавят 2 щипки  бял равнец  престоява  за 15 минути.

Важно  !!!  белият равнец  се  слага  20  дни  ,след това се почива  10 дни .

# 103
  • Мнения: 1 274
Също попаднах на информация, че поликистозните яйчници се свързват с недостиг на йод, както и фиброзните гърди и всякакви органи с подобни изменения.
http://www.globalhealingcenter.com/natural-health/iodine-polycys … ry-syndrome-pcos/
Това звучи интересно за жалост не мога да си преведа всичко на 100 процента. Може ли помощ? Peace
Гугъл преводач много помага. Сега има опция с падащо меню за синоними на преведениете думи - кликва се върху тях.

Много жени със СПКЯ пишат във ВМ НВХ темата в диетичния форум - спазват този режим на хранене и се оправят, зачеват.

# 104
  • Варна
  • Мнения: 691
Здравейте,
моята киста е 32мм преди 4 мес. Трябва да отида на предгел този месец и се заех да туя чая турта+равнец+невен. Пия вече втори ден. днес много рязко ми падна кръвното и имах бели петна пред очите с главоболие/веднага след като си изпих дозата от 300мл чай/
дали има нещо общо? не можах да намеря  в нета страничните ефекти на тези билки.
Да кажа че въпреки че имам киста, цикъла си ми е редовен като време и продължителност. единственото което ме притесни и отидох на лекар бе че консистенцията беше много разредена
ще си продължа с чая. Пих и едни китайски гъби за които знам че регулират хормоналния баланс и след като приключих курса с тях топлите вълни спряха.

Общи условия

Активация на акаунт