витамини и кърмене

  • 1 222
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Взимате ли някакви витамини докато кърмите и какви-някъде четох за Омега 3.но не знам дали са съвместими с кърменето. newsm78

# 1
  • Мнения: 865
Изцяло си набавям витамини от храната. Храня се пълноценно, и смятам здравословно.Не съм привърженик на синтетични витамини.Кърмя 2г и 9м и се чувствам в превъзходно здр.състояние нямам нужда от витамини на таблетки.

# 2
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Да. Пия Центрум матерна.

# 3
  • Мнения: 9 481
Гледам повечето да са от консумация на плодове и зеленчуци..иначе всички които стават за бременни, са съвместими и с кърменето.
Омега 3 са есенциални мастни к-ни Wink

# 4
  • Мнения: 344
от както съм родила /10м. и половина/ съм изпила една опаковка центрум матерна/30т./ във времето.
сега обаче си взех пчелно млечице за да си вдигна малко тонуса. все още такъв ефект няма, може би трябва да се пият по-продължително /аз ги пия от седмица/. но пък се получи при мен моментален лактогонен ефект от него Wink Peace

# 5
  • България
  • Мнения: 105
Да. Пия Центрум матерна.
И аз Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 521
Пиех Центрум Матерна,но само зимата.Лятото мисля,че не е нужно.

# 7
  • Мнения: 9 481
Пиех Центрум Матерна,но само зимата.Лятото мисля,че не е нужно.
То и зимата има плодове и зеленчуци, и то почти всички Wink Въпроса е дали майката ги яде Grinning

# 8
  • Мнения: 543
Доста дълго време пиех бирена мая, и си няколко опаковки фолиева киселина - на опаковката пишеше, че са подходящи и за кърмачки.

Докато бременеех изпих две опаковки Ценрум Матерна.

# 9
  • Мнения: 2 521
Пиех Центрум Матерна,но само зимата.Лятото мисля,че не е нужно.
То и зимата има плодове и зеленчуци, и то почти всички Wink Въпроса е дали майката ги яде Grinning
Абе,то наистина има,ама много изкуствени са и домати,и краставици,и тиквички.Плодове вече има повече.Тогава си е сезона на портокали,мандарини,киви.Но пък лятото избора е много по-голям Wink

# 10
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
То и зимата има плодове и зеленчуци, и то почти всички Wink Въпроса е дали майката ги яде Grinning

Изобщо не е само в това въпроса. Когато жената кърми много от всички тези полезни вещества преминават в кърмата и остават в много малки количества за майката. Допълнителното приемане на витамини помага на майчиния организъм да функционира по-добре. Ако щете вярвайте, но аз ям много плодове и зеленчуци и въпреки това, когато не пия витамините съм отпаднала и уморена. Дори, когато ги бях спряла за известно време направих мастит. Сигурна съм, че е от отслабване на организма.

# 11
  • Мнения: 42
То и зимата има плодове и зеленчуци, и то почти всички Wink Въпроса е дали майката ги яде Grinning

Ако щете вярвайте, но аз ям много плодове и зеленчуци и въпреки това, когато не пия витамините съм отпаднала и уморена. Дори, когато ги бях спряла за известно време направих мастит. Сигурна съм, че е от отслабване на организма.
И при мен е същото-храня се основно с плодове и зеленчуци.но усещам постоянна отпадналост и умора.Докато бях бременна пиех Центрум Матерна-та сега се чудя дали да не ги почна пак newsm78
МТV ,пила ли си Омега 3 и доволна ли си.Знам че е мастна киселина.която се съдържа в рибата и ядките.но аз ям риба от дъжд на вятър Embarassed

# 12
  • София
  • Мнения: 2 348
Не. Все се каня да си взема, но все не взимам и така вече 1г9м  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 36
Момичета, искам само да ви кажа да не пренебрегвате собственото си здраве и енергия, които така или иначе се изтощават и отслабват първо от бременността и след това от кърменето.Кърмата за нашите съкровища си има всичко, но това което остава за майката ако е недостатъчно се отразява на здравето е красотата.Не анагажирам с мнение, но смятам , че е по- добре в повече отколкото да е в недостиг и ако се чувствате отпаднали и без тонус , макар и да се храните здравословно, мисля че не е толкова лошо да се подсилва организма с витамини. Така или иначе повечето са съобразени с кърмачките.

# 14
  • Мнения: 860
Да пила съм Центурм матерна и през бременността и през периода на кърмене особено зимата.

Общи условия

Активация на акаунт